Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Sty 2008, 20:45
Temat postu:

Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Witam, tak, jak w temacie. Zakładamy spokojna jazdę, raczej trasa. Z jednakową predkością mniej wiecej. Jak Wam się wydaje? Ile km powinno się zrobić? Panda 1,1 oczywiście. Pozdrawiam
Powrót do góry
endi_1980

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 rok 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Sty 2008, 21:10
Temat postu:

dobre pytanie


Bardzo ciekawy watek. Wg literetury rezerwa to od 5 l. Wszystko zalezy od stylu jazdy. Jeden jadac spali 5 l/100 km inny 8 l. Zakladalac spalanie ksiazkowe w cyklu mieszanym 5,7 l/100 km wychodzi ze 87 km. Ja najwiecej zrobilem 50 km potem wydygalem i zatankowalem.
Powrót do góry
ArekDuda

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 20


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Sty 2008, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Witam,

Ja jutro będę miał okazję to sprawdzić. Teraz mam na liczniku 508 km i jak jutro odpale silnik to po przejechaniu kilku km zaswieci sie rezerwa. Mam do przejechania jutro ok 75 km i się zastanawiam czy wystarczy paliwa - jestem dobrej myśli he,he. Celowo nie chce "dotankować' 1, lub 2 litry, ponieważ chce sprawdzić ile spali. Warto pamietać, że jest teraz zimno i wiadomo, że na poczatku jedzie na "ssaniu", więc ciekawi mnie ile wykręcę na jednym tankowaniu tym razem - bo teraz przeprowadzam raczej bardzo dokładny test. Zatankowałem do pełna jakiś czas temu i teraz mam 508 km przejechane i będe wiedział ile mi spala. Jak dobrze pójdzie, to wyjdzie mi teraz ok 590 km. Przypominam, że jeżdżę sam, opony zimowe, nie szaleję, ale sie tez nie wlokę. Średnia jest na pewno ok 50/60, bo gdzie się da to jadę ok 70/80. Oczywiście na 5 biegu. Pozdrawiam i piszcie dalej.
Powrót do góry
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 10:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Potwierdzam i przestrzegam

50 km to wszytko czym mozna ryzykować ale najważniejsze: nie zaleca się jeździć na rezerwie z wiadomych powodów. Lepiej zatankować wcześniej nie osiągając całkowitego przebiegu niz narazić się na czyszczenie elementów układu paliwowego.
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
majki

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice śląskie
Posiadane auto: XP 1.8 16v 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 09:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


HenrykO napisał:
Potwierdzam i przestrzegam

50 km to wszytko czym mozna ryzykować ale najważniejsze: nie zaleca się jeździć na rezerwie z wiadomych powodów. Lepiej zatankować wcześniej nie osiągając całkowitego przebiegu niz narazić się na czyszczenie elementów układu paliwowego.


a powiedz otwierales kiedys bak? ja wymienialem w sc bo przegnil po 6 latach i... zazwyczaj jezdzilem albo z mala iloscia paliwa albo z jeszcze mniejsza czyli na rezerwie i powiem szczerze ze tez slyszalem zeby nie jezdzic na rezerwie z przynajmniej 2 przyczyn:
1. dlatego ze w baku jest syf - tego nie udalo mi sie stwierdzic nie bylo ani troche jakiegokolwiek syfu, osadu
2. dlatego ze jak bede jezdzil z rezerwa to mi bak szybciej zgnije (w pandzie nie ma tego problemu) no i ... okazalo sie ze ja wymianielem swoj bak po 6 latach a znajomy ktory mial sc tyle ze 3 tyg mlodsze, garazowane dopieszczone zawsze z prawie pelnym bakiem wymienil bak po 5 latach
wiec...
nie ma reguly moim zdaniem
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 09:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bluz

Czytelnik



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 12:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Majki, sam sobie odpowiadasz po co myć spód auta po zimie.
Powrót do góry
Hawker

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 131

Posiadane auto: Fiat Panda FIRE1.1 SOHC/2 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 15:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Przy niskim poziomie paliwa można zepsuć pompę paliwową bo jest ona smarowana i chłodzona benzyną.
_________________
"Można jeździć szybko i bezpiecznie oraz wolno i niebezpiecznie"- Sobiesław Zasada

toprally.net
Powrót do góry
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 17:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Po jakie licho chcesz wyjeździć bak do końca. Można dotankować wcześniej najlepiej na tej samej stacji i sobie obliczyć stosunek kilometrów do paliwa. No ale to twoje auto i twoja pompa paliwa(ok 250 zł nowa).
Powrót do góry
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 24 Lut 2009, 22:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


majki napisał:
a powiedz otwierales kiedys bak? ja wymienialem w sc bo przegnil po 6 latach i... zazwyczaj jezdzilem albo z mala iloscia paliwa albo z jeszcze mniejsza czyli na rezerwie i powiem szczerze ze tez slyszalem zeby nie jezdzic na rezerwie z przynajmniej 2 przyczyn:
1. dlatego ze w baku jest syf - tego nie udalo mi sie stwierdzic nie bylo ani troche jakiegokolwiek syfu, osadu
2. dlatego ze jak bede jezdzil z rezerwa to mi bak szybciej zgnije (w pandzie nie ma tego problemu) no i ... okazalo sie ze ja wymianielem swoj bak po 6 latach a znajomy ktory mial sc tyle ze 3 tyg mlodsze, garazowane dopieszczone zawsze z prawie pelnym bakiem wymienil bak po 5 latach
wiec...
nie ma reguly moim zdaniem

Już Ci odpowiadam:
1. Sa dwa sposoby zużywania benzyny - jeżdżenia na "oparach" i wtedy zawsze bak jest czysty ale ciągle jesteś narażony na ewentualne zassanie do układu paliwowego jakiegoś śmiecia i narazić ten układ na zabrudzenie a nawet uszkodzenie (zatarcie) wtrysków , albo można pozwolić na to aby te brudy opadały na dno i gromadziły się w najniższym punkcie i niech tam zostaną
2. Zbiorniki paliwa są/były wyłożone wewnątrz ołowiem i przegnicie od wewnątrz im nie grozi (jeździłem skodą 105, która miała zbiornik z tworzywa - skoda zgniła, zbiornik został)
3. Sól sypana na drogi zeżre wszystko. To tylko kwestia czasu.

Wg mnie (28 lat prawo jazdy) stan czystości obecnych paliw w porównaniu z tym co było np 10 lat temu..... no ale to odrębny temat

Pozdrawiam


PS. Jeździłem różnymi samochodami (najdłużej Syreną 105L - ja lat 4, ale była w sumie w rodzinie od 1978r do 1996r, kiedy tą ją sprzedałem sąsiadowi za 150 zł i gość jeszcze rok na niej śmigał). Nie musiałem wymieniać baku ani nie słyszałem żeby to zrobili moi znajomi w jakichkolwiek samochodach.
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
Dzomek

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 5

Posiadane auto: Panda 1.2 Dynamic 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Ostatnio w momencie zaświeceniu rezerwy komputer pokazywał, że wystarczy na 120 kilometrów. Nie sprawdzałem tego(i pewnie na przyszłość też nie będę Smile ) Ponoć komputer wylicza to uwzględniając styl jazdy więc była to trasa w dwie osoby, nie przekraczane 3500 obrotów, oponki Fulda Ecocontrol 175/70 (niby Eco, ale trochę szersze więc i spalanie troszkę większe.)
Powrót do góry
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 21:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


hmmm .... 120 kilosków... jakoś tak dziwnie ale jednak. Zbiornik ma 35 litrów. Chyba (już nie pamiętam dokładnie ale 1 litr nie robi różnicy). Rezerwa zapala się gdy zużyje około 28 litrów (mniej więcej). Czyli teoretycznie w baku zostaje jeszcze 7 litrów. No to z dużą dozą prawdopodobieństwa przejechać można 120 kilosków. Mimo tych wyliczeń moja sugestia jest taka że nie więcej jak 100. I to jest moja wersja oficjalna i jej się będę trzymał.... Smile
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 12:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


Ja mam cieniasa a zbiornik chyba taki sam jak w Pandzie (35l. a wchodzi do pełna pod korek 37l.), jeżdżę już 13 lat i zbiornik ma się dobrze, nie zerdzewiał. Rezerwa mi świeci gdzieś przy 8,5 litra. Tankuję zawsze do pełna, z tego względu, że tankując do pełna nie dopuszcza się przy zmianie temperatury zewnętrznej, do skraplanie się powietrza w wewnątrz zbiornika i osadzania kropel wody, co powoduje korozje i w efekcie wypada dziura. Wiem coś na ten temat bo za kierownica już jestem 35 lat.
Powrót do góry
majki

Debiutant



Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): siemianowice śląskie
Posiadane auto: XP 1.8 16v 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 08:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


wg mnie - z calym szacunkiem ilosc lat za kierownica nie ma nic do rzeczy - a tak sie sklada ze osobiscie wymienialem bak w swoim sc po o ile dobrze pamietam 6 latach a znajomy - ktory zawsze lal do pelna po mniej wiecej tym samym czasie bo okazalo sie ze bak przegnil - tez w sc
nie wiem mozliwe ze akurat trafilismy na baki z jakiejs wadliwej serii bo auta byly z tego samego okresu
ja jezdzilem roznie raz z pelnym raz nie ale zdecydowanie czasciej z pustawym bakiem on przeciwnie a efekt byl dokladnie taki sam - przegnily wiec po mojemy nie ma reguly
Powrót do góry
gadu-gadu
mipper

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Panda Van 1,1 '05
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Maj 2009, 12:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Na ile wystarczy paliwa od zaświecenia się rezerwy?


czesto jezdze w towarzystwie żółtej kontrolki Smile mi rezerwa starcza na okolo 80km , dalsza jazde bez pełnego kanistra w bagażniku odradzam
Powrót do góry
Mario81

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: FIAT, PANDA, ACTUAL, 1.1, 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 12:48
Temat postu:

ile od momentu zaświecenia się rezerwy


Panda 1.1 - 100 km przy spokojnej jeździe myknie na pewno (od momentu włączenia się rezerwy). Kiedyś w kryzysowej sytacji, przejechałem 10 km od momentu kiedy wskazówka zeszła już na sam dól!! Bardzo byłem szczęsliwy kiedy zobaczyłem stację ale... Pandę kiedy pomodlisz się nad jej kierownicą też stać na taki gest Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System