Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olga B.

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 21:05
Temat postu:

montaż wspomagania kierownicy


Proszę o pomoc. Mam Pandę 1.1 z roku 2006 bez wspomagania. Poszukuję warsztatu, który to zrobi w przystępnej cenie. W ASO to koszt 6000złotych Sad
_________________
Olga
Powrót do góry
gadu-gadu
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 22:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


Temat był poruszany nie raz na tym forum i na innych również.
Z ekonomicznego punktu widzenia totalnie nieopłacalna impreza nawet jak zrobi sie to poza ASO. Do kupienia masz: silnik wspomagania, body komputer który obsługuje wspomaganie a jak juz kupisz body to jeszcze będzie problem z immobiliserem wiec jeszcze stacyjka i wkładki zamków.
Pozostaje jeszcze kwestia kto to wszystko ogarnie i tu nie pomogę.

Podobno można zrobić myk ze podłącza się silnik wspomagania poza kompem ale wtedy masz dostępne tylko zwykłe wspomaganie bez CITY.
Powrót do góry
gadu-gadu
Olga B.

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 22:27
Temat postu:

montaż wspomagania kierownicy


Wystarczy zwykłe wspomaganie, jeśli to oznacza, że parkowanie nie będzie tak trudne jak teraz. Jeśli mogłabym prosić o jakiś warsztat w Poznaniu lub okolicach, który zrobi to do 2 tysięcy złotych, to będę wdzięczna.
_________________
Olga
Powrót do góry
gadu-gadu
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie się przeróbki układu kierowniczego , to nie zderzak czy jakaś listwa tylko układ kierowniczy zabronione są wszelkie przeróbki nie zgodne z homologacją .
Powrót do góry
skype status
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 23:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


Jak w moim aucie było za gorąco to je sprzedałem i kupiłem takie z klimą.
Jak nie masz wspomagania a ciężko Ci parkować to albo siłownia albo wymiana auta pozostaje.
Auto to nie żona na całe życie. Cool
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 29 Paź 2010, 23:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sob 30 Paź 2010, 10:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


Generalnie w Pandzie ciężko bez wspomagania się kręci na postoju,ale znów ile tego kręcenia w miejscu jest ?,trzeba było odrazu rozglądnąć się za autem ze wspomaganiem,teraz to jest bez sensu,za dużo zabawy i koszty,ja wychodzę z założenia,im mniej elektroniki i elektryki tym mniej sie psuje,a do cięzkiej kierownicy można się przyzwyczaić.
Powrót do góry
panda

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Paź 2010, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


Jest możliwość założenia wspomagania (bez city) do pandy. Jeżdże już rok po takiej przeróbce i jest wszystko ok Smile Usługa została wykonana w Warszawie a koszt to około 1000zł (z częściami). Jeśli ktoś jest zainteresowany to na prywatną wiadomość mogę wysłac numer do magika który to mi wykonał.
Powrót do góry
Olga B.

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 14:29
Temat postu:

montaż wspomagania kierownicy


Tak. Wiem, że mogłam szukać auta ze wspomaganiem, ale skusił mnie niski przebieg, tylko 16tys. w ciągu 3 lat. Widzę jednak, że coś za coś. Znajomy miał trafne spostrzeżenie, że poprzednia pani zapewne też miała ten sam problem i stąd ten niski przebieg. Jeśli ze mną będzie podobnie i kierownica mnie pokona, to zapraszam za rok chętnych do kupienia ode mnie Very Happy
_________________
Olga
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


nie wierze że aż tak ciężko się kręci tą kierownicą, auto małe.
W punto 2 ludzie bez wspomagania jeżdżą i dają radę.
jeśli zrobi Ci to warsztat tak jak kolega pisze za 1000zł, to będzie to na używanych częściach które mogą paść nie wiadomo kiedy,
komp. prawdopodobnie będzie miał tą opcje i nie będzie trzeba nowego (raczej, do sprawdzenia do podłączenia na kompie)
choć w te 1000 nie chce mi się wierzyć,
silniczek, centralka, czujnik skrętu, panel sterowania z guziczkiem city
to same części to tysiak jak nic albo lepiej. Robienia takiej przeróbki u przysłowiowego pana Miecia osobiście nie polecam.
Jak kolega arrko pisze im mniej elektroniki tym lepiej Smile
Powrót do góry
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 11:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


Tak zero elektroniki i cofnijmy sie jeszcze do starych Syrenek. Dziwny tok myślenia.

Czytanie ze zrozumieniem nie boli i wystarczy dokładnie czytac co kolega pisał co jest w cenie 1000zł. Punto to troszke inne auto i nie wiem jak tam jest z kompem. W Pandzie szanse na to by komp sterował wspomaganiem sa w rocznikach z początku produkcji późniejsze roczniki sa pozbawione wszystkiego co nie było montowane w fabryce. Do tego stopnia Fiat oszczedza ze nawet instalacja jest okrojona do minimum jako przykład moge podać wiązkę licznika.
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 13:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


kolego to wspomaganie jest generalnie to samo i koszt jest ten sam,
w Aso czy za pande czy za Punto 6 tysiaków sobie wołają za tysiaka to sam mogę sobie wymienić wszystkie elementy a nie z przeróbką, radze poszukać ile kosztują wszystkie te podzespoły, kolego anie robić szum
kompa należy sprawdzić czy obsługuję bo z tym różnie bywa, jak masz najzwyklejszego golasa to się nie dziw że nic nie ma, to ma być dobrze zrobione a nie byle jak
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 19:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


vito79,nie denerwuj się tak o tą elektronikę,taka jest prawda,im więcej nafaszerowane auta,komputerami,wspomaganiami,elektrycznymi szybami,to ma co się psuć,ja miałem cienisa w wersji SX,wersja ponoć robiona na eksport,czyli miała być lepiej wykonana,miał alarm,elektryczne szyby,centralny zamek,immobiliser,i wszystko wywaliłem,po tym jak raz niedostałem się z rana do auta bo akumulator padł,a z kluczyka nie było opcji otworzenia,alarm budził i wku..iał sasiadów po nocach bo się sam włączał,nie mówię o immobilaiserze,zgubiłem czujinik którym się wyłaczało immobiliser i auto na lawetę.Napewno dzisiejsza elektronka i elektryka duzo się nie różnią,więc im mniej tym lepiej,no chyba że kogos stać na "bajery",ale one więcej przeszkadzają jak pomagaja.
Powrót do góry
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 02 Lis 2010, 00:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


wojtass18 napisał:
kolego to wspomaganie jest generalnie to samo i koszt jest ten sam,
w Aso czy za pande czy za Punto 6 tysiaków sobie wołają za tysiaka to sam mogę sobie wymienić wszystkie elementy a nie z przeróbką, radze poszukać ile kosztują wszystkie te podzespoły, kolego anie robić szum
kompa należy sprawdzić czy obsługuję bo z tym różnie bywa, jak masz najzwyklejszego golasa to się nie dziw że nic nie ma, to ma być dobrze zrobione a nie byle jak


Jeśli jesteś taki biegły w Pandzie i jej instalce to na co czekasz kup sobie golasa i wtedy możemy gadać o wspomaganiu u Ciebie. Z całym szacunkiem ale Forum jak pewnie zauważyłeś nazwa się Fiat Panda a nie Punto. Weź również pod uwagę ze nie każdy tak jak ty jest biegły w samodzielnym zakładaniu wspomagania a po to jest Forum by pytać Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
dominus

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): złocieniec
Posiadane auto: vw tiguan
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 18:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


Proponuję Ci mocniej napompować opony przednich kół - efekt będzie odczuwalny od razu, co prawda mogą się szybciej zużyć opony ale do pandy nie są one drogie.
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sob 20 Lis 2010, 15:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) montaż wspomagania kierownicy


No ten pomysł z większym ciśnieniem to mnie rozwalił,to że kolego opony się będa zuzywać "inaczej" to mały pikuś,zawieszenie dostaje strasznie, i koszty wzrastaja,ciśnienie ma byc takie jak fabryka mówi i basta.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System