Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Uszczelka pod głowicą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makieciarz

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Marea 1.9 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2008, 16:47
Temat postu:

Uszczelka pod głowicą


Będzie to historia jak działa oryginalny serwis FIAT w Bolesławcu (odradzam go zdecydowanie) !

Było to tak, jechałem w trasie do Niemiec i po autostradzie A4 coś mi się zaczął grzać i falowała temperatura, ogólnie od jakieś czasu nie grzał w kabinie jak się zagrzał nieco bardziej silnik. Czytając forum doszedłem do wniosku że to termostat tak jednak nie było. No cóż, że akurat w Bolesławcu był Serwis Fiata postanowiłem go zrobić mówiąc sobie - lepiej tu jak w Niemczech. Podjechałem mówię co jest - diagnostów kilku stwierdziło "oczywiście" że to termostat. Mówię to wymieńcie, szukają, dzwonią - no nie ma nigdzie w okolicy, na następny dzień będzie, już mnie chciało trafić. Ale spóźniony byłem więc mówię tak, OK niech będzie na jutro zostanę w hotelu, odpocznę w końcu. Zmienili termostat, zapłaciłem za niego 340 zł plus 120 za wymianę i kilka złotych za opaski, na firmę więc nie robiłem afery z cen choć i tak mi one nie pasowały. Ujechałem 3000 kilometrów i cały czas miał podwyższoną temperaturę ale stabilną. W końcu jak na dobre ostygł, postał dwa dni po uruchomieniu nie grzał, mówię co jest, ale pojechałem dalej i zagotował wodę nie włączając wentylatora, Jak się wściekłem to świat nie widział. Odkręciłem korek chłodnicy chcąc uzupełnić płyn, już wiedziałem co jest grane jak wywaliło ciśnienie. Nadmienię że będąc w serwisie w Bolesławcu niechcący zasugerowałem czy to aby nie uszczelka pod głowicą, - "nie, na pewno termostat". Dziś auto jest w normalnym warsztacie u normalnych mechaników za normalne pieniądze. Tak że temperatura to nie zawsze wina termostatu! Trzeba brać więcej czynników pod uwagę i omijać Serwis Fiata w Bolesławcu!
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszek20k

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 29


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2008, 17:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Uszczelka pod głowicą


Witam ! Jako zainteresowany (Marea W 1,9 TD) chciałbym dodać kilka słów komentarza i ku przestrodze innym. Otóż, czytając posty (oraz z autopsji) na temat cen części, robocizny i fachowości serwisów Fiata nasuwa się wniosek żeby częsci kupować w sklepach i zlecać naprawy sprawdzonym warsztatom.
1. w serwisach na ogół - powtarzam na ogół żeby nie obrazić resztki fachmanów - są nie prawdziwi mechanicy lecz monterzy
2. ceny części w serwisach to detal+marża+100% - przykłady z okolic gdzie mieszkam
- zmieniacz kąta wtrysku - serwis 930!!! - sklep 470
- dolna osłona silnika - serwis 500!!! - sklep 120-130
- czujnik temperatury zewnętrznej - serwis 90 - sklep+trochę umiejętności manualnych 2,60!!!
Wnioski we własnym zakresie a jedynym ratunkiem w tej dżungli to właśnie forum i chętni do podzielenia się doświadczeniami. Pozdrawiam
Powrót do góry
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Lut 2008, 21:37
Temat postu:

serwis w Poznaniu


Witam,

niestety nie moge zgodzic sie z przedmowcami.serwis w Poznaniu na ul.Gorzyslawa naprawde jest dobry.chlopaki wiedza co robia i nie sa tylko wymieniaczami.ostatnio przezbroili0zdjecu mi przegub wewn. z uzywanej poloski ktora kupilem u handlarza ... i zgodzili sie go zamontowac.sa dobrzy.i nie drodzy.w sklepie czesci kosztuja tyle samo lub nieznacznie wiecej niz w hurtowniach a i czesto mozna sie potargowac!
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System