Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2008, 20:31
Temat postu:

Układ chłodzenia - temperatura


Hej,
O swoim obecnym problemie pisałem cząstkowo w watkach innych użytkowników, ale sprawa robi się bardziej złożona więc założyłem nowy temat.

Dziś autko moje trochę mnie wystraszyło. Jadę sobie uczciwie po mieście i nagle zauważyłem jak wskazówka temperatury wchodzi na czerwone pole. Nagle rozległ się dźwięk (takie piszczenie) braku gazu w moim baku (a mam pełny!).
Zjechałem szybko na pobocze, po czym wyłączyłem silnik. Pod maską płynu chłodniczego full, nic nie kapie, nic nie sapie, węże całe, gazu nigdzie nie ubywa.. - co jest grane! Confused
Nie wiem co ma do tego gaz, ale wiem na pewno że poszło o temperaturę. Po około 1,5 godziny pojechałem dalej i wszystko w porządku. Gaz jest nadal pełny, temperatura w normie (czyli w połowie).
Nie wiem o co chodzi - może termostat? Może same czujniki na termostacie? A może układ mam zapowietrzony? hmm..

Macie jakieś pomysły co się u mnie dzieje?

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale w swoim układzie chłodzenia mam wlane 3 różne (ale mieszalne) płyny chłodzące (ot tak wyszło). Obecnie dolewam taki z Orlenu w żółtym opakowaniu.
Nagrzewnica tez podejrzewam jest cała, bo jak macam ręką mam tam sucho. Jedynie pod wycieraczkami pasażera i kierowcy czasami jest trochę mokro, ale nigdzie nie cieknie - to jest dopiero dziwne.

W maju planuję kolejny wyjazd do Pragi więc wszystko musi grać - pomóżcie jak wiecie o co kaman.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
heniek60

Czytelnik



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2008, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


miałem tak w bravie raz było dobrze a raz temp. była wysoka dochodziła do czerwonej kreski, wymieniłem termostat i jest ok.
Powrót do góry
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2008, 22:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


ja pamietam, ze ci bulgotalo...mi zreszta tez...dolalem plynu i mi nic nie bulgota..moze jednak zapowietrza sie ci uklad chlodzenia...chodz wizja termostatu tez wydaje sie rpawdopodobna...a koszt nie taki straszny...150 PLN..jakos przezyjesz...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2008, 22:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


A właśnie co do bulgotania - po wlaniu tego płynu z Orlenu przestało bulgotać. Dolałem jednak grubo ponad max. Na razie jest ok, ale coraz bardziej czuję jednak że to termostat - chyba go jednak wymienię a i tak przy okazji odpowietrzę cały układzik. Mam nawet instrukcję jak to zrobić samemu - nie jest tak trudno...
Wymieniał ktoś to kiedyś samodzielnie?
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły piszcie!

Dzięki Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


U mnie było tak samo. Ale za wyłączanie gazu w czasie jazdy był odpowiedzialny czujnik ciśnienia, a za skoki strzałki temp. pobobno uszkodzony wskaźnik. Teraz mi jeździ, nie przełącza się, tylko zaświeca kontrolka wtrysku, z którą nie mogę dojść do ładu...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 10:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


No właśnie, tylko że ja nie mam absolutnie żadnych problemów instalacją gazową. Takie zjawisko miałem po raz pierwszy, ale nie wyłączył mi instalacji gazowej. Na wskaźniku poziomu gazu nagle wszystko zeszło do zera i zaczął mi piszczeć że nie mam gazu, ale dalej byłem na gazie mimo wszystko (nie przełączył się na benę, choć tak robi jak rzeczywiście nie mam już gazu (to jest normalne przy sekwencji) .
Zrobił mi tak dopiero wtedy jak wskaźnik temp wszedł na czerwone pole. Myślę że to była chyba jakaś prawidłowa reakcja - po prostu silnik był zbyt gorący na paliwo LPG - tak mi się wydaje...
Wszystko wskazuje na to że to chyba ten termostat choć 100% pewności nie mam..
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Sty 2008, 11:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


no ja też dolałem płynu z orlenu i mi nie bulgota Smile i jakby lepiej grzał...ale ideału chyba nie ma..sprawdziłbym to, ale mrozów brak, cały czas pada i temperatura na plusie.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 23 Sty 2008, 17:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


bojaco napisał:
U mnie było tak samo. Ale za wyłączanie gazu w czasie jazdy był odpowiedzialny czujnik ciśnienia, a za skoki strzałki temp. pobobno uszkodzony wskaźnik. Teraz mi jeździ, nie przełącza się, tylko zaświeca kontrolka wtrysku, z którą nie mogę dojść do ładu...


No właśnie teraz zaczął mi się sam na benę przełączać... dzisiaj tak się stało 2x. Czyli czujnik ciśnienia? Ale powiedz bo nie bardzo wiem o co kaman - chodzi o jakiś czujnik instalacji gazowej tak?
Instalację mam na gwarancji także gdyby to było to, miałbym zrobione za free.

Dzisiaj stałem dość długo w korkach i wskazówka temperatury nie przeszła powyżej połowy. Nie wiem już co jest grane. Czyżby termostat raz działa dobrze a raz się zacinał? Jest takie coś w ogóle możliwe?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sty 2008, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


mozliwe...poczatki padania termostatu...
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
ziaro2006

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16v 103 KM 97'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2013, 11:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ chłodzenia - temperatura


Kolego miałm podobną sytuację nie martw sie wcale o gaz. Wina leży po stronie silnika...w moim przypadku przeciekająca chlodnica, ten typ tak ma na łączeniach metalu z plastikem powstają nieszczelności, po bokach chlodnicy:/ W moim przypadku wymienilem chlodnice i termostat, wszytsko gra a gaz działa jak działal:)... Na poczatku wystraszylem sie tak jak Ty i pierwsze co pojechalem do gazownika bo pikal mimo ze pelny...facet bez zastanowienia odparl ze komputer od gazu dostaje zle dane i automatycznie blokuje wtrysk gazu. po wymianie samochód smiga, a gaz działa bez zarzutu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia


FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System