Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Warkot,dziwny dzwięk podczas jazdy Palio 1.2 8v 2000r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gloock70

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Palio 1.2 8v r .2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 14:32
Temat postu:

Warkot,dziwny dzwięk podczas jazdy Palio 1.2 8v 2000r


Witam.Jestem posiadaczem Palio 1.2 8v rocznik 2000 przebieg ok 65tys.km.W grudniu byłem na przeglądzie technicznym...auto zostało mocno "wyszarpane" ale wyszło ,że wszystko ok.Pojechałem do sklepu , a póżniej do domku .W drodze powrotnej na prostej przy ok 70-80 km/h usłyszałem dzwięk przypominający lekki warkot ..spojrzałem w lusterka bo myślałem,że znowu na quadach ktoś jedzie ...okazało się ,że to hałas dochodzący od mojego auta.Smile.Byłem u mechanika,wziołem go na przejażdzkę, po której stwierdził,że to na milion % łożysko w kole.Skoro milion % to trzeba zrobić(aczkolwiek odgłos troszkę był inny niż opisywane wszędzie huczenie).Mechanik wymienił łożysko w lewym przednim kole(od kierowcy) zainkasował 190 pln(łożyko 110)....a po wyjechaniu z warsztatu okazało się że jak napierniczało coś w aucie tak dalej bez zmian napiernicza.Teraz może opiszę dzwięk dochodzący i towarzyszące mu objawy.Nie jest to typowe huczenie ..bardziej można wyodrębnić lekkie terkotanie ,stukanie(rytmiczne) przy małych prędkościach rzędu 20-40km/h..Przy wyższej prędkosci częstotliwość się zwiększa.Dzwięk występuje przy jezdzie na wprost i zakrętach w prawo.Przy skręcie w lewo całkowicie cichnie...jest tak jakby nic się nie stało.Nie mają wpływu na głośnośc ani silne zmiany przyśpieszenia,wciskanie sprzęgła czy jazda na luzie.W tym czasie wymieniałem także opony(razem z felgami) z letnich na zimowe...dzwięk występował również przy letnich kołach.Biegi chodzą lekko bez zacinania,wyskakiwania czy też jakiś dzwięków.Przerzucanie biegów,luz,wysprzeglanie też nie mają wpływu na wydobywający się hałas.Dzwięk występuje tylko podczas jazdy,po zatrzymaniu słychać jedynie odgłos pracy silnika.Olej jest w skrzyni biegów(sprawdzałem).Po podniesieniu na lewarku raz jednej raz drugiej strony i rozpędzeniu do ok 100km/h nic niepokojącego nie słychać.Sad.Hmm czy czekać aż się coś rozsypie?Trochę mi się nie uśmiecha mieć ważny wyjazd i mieć świadomość ,że po drodze może być holowanko...Proszę o ewentualne sugestie, może ktoś w swoim autku spotkał się z podobnymi objawami.Pozdrawiam

Nagranie zrobione dzis przez fon.W ok Połowie nagrania są dwa zakręty w lewo
http://w360.wrzuta.pl/audio/0T2tB3qHjt9/palio_1.2_trimmed

scalony przez marek_3535
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Sro 11 Sty 2012, 17:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Warkot,dziwny dzwięk podczas jazdy Palio 1.2 8v 2000r


Proszę zapoznać się z regulaminem forum(pkt 20) i zapraszam do działu przywitania
Marek_3535
_________________
xxxxxxxxxxxx=300
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System