Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 15:38
Temat postu:

opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Witam zakupiłem właśnie nowe doblo cargo maxi z silnikiem 1.6 diesel . czy ktoś już tym jeżdził ? jak się sprawuje,czy się coś psuje ile faktycznie pali ten model i takie tam
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 23:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


jedynie mogę wypowiedzieć się na temat silnika bo to sprawdzona jednostka trafny wybór ten silnik to prawie to samo co 1.9multjet tyle ze poprawiono oprzyrządowanie silnika , w chwili obecnej fiat wykonuje kampanię nawrotową wymiana stabilizatora , życie pokaże jak sprawdzi się zawieszenie na polskich drogach , mam troszkę informacji w postaci elektronicznej na temat tego modelu jeśli jesteś zainteresowany mogę przesłać na twoją pocztę .
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 10:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Pewnie że jestem zainteresowany Smile dziękuje bardzo .A na tą akcję naprawczą każdy będzie wezwany listownie ? czy jak to się odbywa .pierwszy raz mam nowe autko i jestem zielony w tym temacie,a słyszałeś coś o skrzyniach biegów?bo na jakimś forum czytałem opinie o doblo i wszyscy narzekali na skrzynie biegów
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 12:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


podaj adres swojej poczty elektronicznej ,nowy wyrób ma zawsze wiele wad fabryka będzie sukcesywnie poprawiać spartolone tematy , co do skrzyni to problem tkwi w mechanizmie zewnętrznym wybierania biegów pewnie tez będzie to poprawione , co do akcji nawrotowych fabryka wzywa listownie do stawienia się do serwisy celem naprawy dotyczy to określonych modeli , ty możesz mieć zamontowany prawidłowy stabilizator i nie będziesz wzywany do aso fiata .
Powrót do góry
skype status
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Mój adres to arons@op.pl . dziękuje za pomoc i info . Smile mam jeszcze jedno pytanie,mianowicie chodzi mi o montaż świateł przeciwmgielnych,gdyż w mojej wersji tego nie ma. oriętujesz się czy we wszystkich doblo jest ta sama instalacja elektryczna,(uniwersalna) pociągnięta
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 20:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


w nowej generacji aut to wygląda zupełnie odmiennie wszelkie sterowania są sterowane komputerowo , należało wybrać taką wersję żeby nic nie dokładać , i dodatkowo masz auto na gwarancji nie możesz wykonywać żadnych przeróbek poza aso fiata.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Niestety u mnie na w salonie na stanie mieli tylko taką wersje,a na taka jak ja sobie wymyśliłem( trochę lepsze wyposażenie) musiałbym czekać niby 3 miesiące a na to czasu nie miałem . Ale za alufelgi to chyba gwarancji mi nie zabiorą?? Very Happy jeszcze raz dzięki wielkie za materiały nadesłane pocztą
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 22:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


za felgi oczywiście że nie , napisz co cię interesuje z tematu doblo to ci prześlę pozdrawiam adres czarcz@wp.pl
Powrót do góry
skype status
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc !!! a czy na temat ducato z 2004roku masz jakieś info,np instrukcję po polsku , ponieważ posiadam takiego od paru lat ale instrukcje mam po duńsku i nie bardzo kumam Very Happy
Powrót do góry
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Dziękuję za materiały.Czy ten silnik który mam u siebie występował również w wersji 120km. czy różnią się te silniki czymś czy tylko programem?
Powrót do góry
drookash

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Modus 1.6 16v 88KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Sie 2011, 13:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Wersja 120KM ma filtr cząstek stałych, inną turbinę, kompa i soft w nim. Dodatkowo dochodzi oprzyrządowanie filtra cząstek i związane z tym zasady jazdy. Mam 1.6D MJT i 105KM. Silnik do 1800rpm praktycznie nie żyje... dopiero od 1800-2000 rpm ciągnie jak szalony ale tylko do 3000-3230rpm. Najfajniejszym biegiem jest 4 (w skrzyni 6-biegowej). Fajnie się w mieście pomyka wyprzedzając na 4 Smile Gdzie te obiecane 290nm przy 1500rpm ??? He ? Ogólnie fura pakowna, wersja Kombi Maxi 5 osobowa zmieści z tyłu dwa wózki z marketu na stojąco - sprawdzone Smile Dynamika słaba, komfort jazdy nie licząc wygodnej pozycji za kierą jest fatalny... Każdy dołek czujesz Sad
Powrót do góry
os.try

Debiutant



Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp.
Posiadane auto: doblo 1.6 MultiJet
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Sie 2011, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


ja mam cargo lecz też maxi - pytanie: sprawdź, czy na łączeniu progów [pod drzwiami kierowcy i z drugiej strony], w miejscu gdzie jest tzw. masa na spawy, jest ona polakierowana - masz tam pęknięcia?

pytam, bo nie wiem, czy jestem odosobnionym przypadkiem, czy jest to jakaś wada konstrukcyjna.
Powrót do góry
drookash

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Modus 1.6 16v 88KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Sie 2011, 19:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


Sprawdzę odpowiem.
Co do jakości spasowania karoserii to jest gorzej niż źle...
Drzwi pasażera przy 130km/h zaczynają łopotać. Źle ustawione fabrycznie - poprawili w ASO, ale niewiele to dało. Błotniki przednie źle schodzą się ze słupkami. Maska fabrycznie miała 5mm luzu - przy 120-140km/h potrafiła podskakiwać od pędu powietrza (LOL !!!). Klapę trzeba mocno trzasnąć by się zamknęła (mam z pełną klapą otwieraną do góry). Wewnątrz wszechobecny plastik Sad Trzeszczy po 45kkm w sposób jakby autko miało 200kkm. Może nie jestem przyzwyczajony, ale żeby zamknąć jakiekolwiek drzwi inne niż kierowcy trzeba zdrowo trzepnąć - inaczej nie domkną się Sad
Powrót do góry
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 13 Sie 2011, 12:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) opinie o najnowszym doblo 2010 1.6 diesel


zgodzę. się z tobą . z mojego w dodatku schodzi farba(progi, drzwi, zawiasy) teraz w serwisie trzeci raz będą go malować. jakaś masakra ,mam drugi samochód który ma ponad 20 lat i nie ma takich sytuacji.Silnika 1.6 to porażka ,wyprzedzanie nim na trasie to dramat każdego dnia żałuję że nie wziąłem 2.0 mtj . spalanie niewspółmierne do oferowanych osiągów . do 1800 obr samochód nie jedzie a powyżej 300 tylko ryczy a nie przyspiesza. zmiana biegów jak w starym ikarusie, jedynka ciężko wchodzi a reszta biegów to jak ma ochotę Laughing . a najgorszy z tego wszystkiego jest serwis fiata gazopol Koszalin. który przez miesiąc nie potrafi zorganizować samochodu zastępczego ,i twierdzą. że jestem jedyny któremu się doblo psuje, że tylko chodzę i wymyślam . Ręce opadają
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPunto Evo

15 900

2011r.

208 000 km

wielkopolskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System