Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 19:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


Jak ci się uda, to napisz co było.
Pozdrawiam
Powrót do góry
sowa 30

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): sucha beskidzka małopolska
Posiadane auto: fiat punto 1.1
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 18:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


No założyłem te pe szle trochę bez przekonania że pomoże ale o dziwo przebicie zniknęło zobaczymy czy będzie się coś z tym jeszcze działo może będzie spokój nareszcie
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 18 Lis 2010, 18:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


W życiu by mi to do głowy nie przyszło !!!
Pozdrawiam
Powrót do góry
marog6

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk / czechowice
Posiadane auto: Punto II 1.2 8v / 2001
Piwa: 5/3
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 21:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


może to co napisze będzie totalnie głupie .
ale czy jest możliwe żeby alternator lub rozrusznik dawał za duże napięcie i stąd te przebicia?
Powrót do góry
gadu-gadu
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


Alternator z zepsutym regulatorem napięcia mógłby dawać za duże napięcie,
ale zagotowałby akumulator i zaraz było by to widać po kwasie na obudowie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 21:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kosmopan

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Fiat Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2012, 14:05
Temat postu:

Punto


Witam. Mam problem z samochodem. Chodzi mi o Fiata punto rocznik 1997 wersja 75 konna.

Powiem jak wszystko się zaczęło. Poszła mi uszczelka pod głowicą. Mechanik rozebrał wszystko, kupiłem wszystkie uszczelki jakie były potrzebne wszystko ładnie zostało złożone. Silnik trochę był w oleju bo leciało mi z pod klawiatury. Doszedłem do wniosku że go przy okazji umyję. Kupiłem specialny płyn do mycia silników. Mechanik mi go umył. Gdy poszedłem po odbiór miał ciężko zapalić, kable zapłonowe się całe świeciły i pokazywała się iskra na cewce. Mechanik stwierdził że są jeszcze mokre po myciu i żeby trochę po jeździć to odparują. Jeździłem cały dzień, drugi i cały czas miały przebicie a co za tym idzie na gazie mi ,,strzelał''. doszliśmy do wniosku że to wina kabli. Kupiłem nowe założyliśmy i bło dobrze. pół godzinnej jeździe znów się świeciły i było przebicie. Pojechałem po inne kable przystosowane do LPG. I to samo chwilę jazdy i znów przebicie. Następnie kupiłem inny kable firmy nie pamiętam ale były drogie AGB czy coś podobnego. Oczywiście to samo. Mechanik rozkłada ręce i nie wie co to może być. Nadal twierdzi że to kable. Świece wymieniałem około 2 miesięcy temu, cewkę zapłonową także ale tylko jedną i kupiłem nową od malucha bo podobno są lepsze. I teraz jestem w kropce.

Macie może jakieś pomysły co to może być?? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
neo1979

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: fiat punto 1,2 75km 95r.
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 00:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


marog6 napisał:
może to co napisze będzie totalnie głupie .
ale czy jest możliwe żeby alternator lub rozrusznik dawał za duże napięcie i stąd te przebicia?


Tak to trochę dziwne bo rozrusznik nie ma nic wspólnego z napięciem bo rozrusznik pobiera a nie daje żadnego napięcia rozrusznik podczas uruchamiania potrafi pobrać nawet 450A a alternator to napięcie może dać ale max 14,5V ale liczy się jego amperaż to jak nie domaga to światełka blado świecą jak za dużo daje to wszystko się pali Very Happy wracając do tematu przeskok na przewodach to że kupiłeś drogie kable nie oznacza że są dobre wymień je kup zamieni tanie jak barszcz. Falujące obroty to zazwyczaj silniczek krokowy trza go wymienić czyszczenie mało co daje nawet jak już to na krótką metę. Objawy uszkodzenia pompy paliwa samochód odpali ale podczas dodawania gazu gaśnie żeby sprawdzić czy pompa daje odpowiednie ciśnienie trzeba sprawdzić czy za regulatorem ciśnienia płynie też paliwo jak nie to oznacza pompa do wymiany koszt 150zł
Pozdrawiam
_________________
Posiadam książkę Fiat Punto poradnik do aut wyprodukowanych w latach 1993-1999.
Powrót do góry
kosmopan

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Fiat Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sty 2012, 16:50
Temat postu:

.....


teraz mam kable jedne z tańszych takie niebieskie i też jest przebicie tylko że mniejsze. Jeżeli chodzi o pompę to jest sprawna bo mechanik już mi ją sprawdzał. Kurde nie mam zielonego pojęcia co z nim jest
Powrót do góry
neo1979

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: fiat punto 1,2 75km 95r.
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 10:24
Temat postu:

Re: .....


kosmopan napisał:
teraz mam kable jedne z tańszych takie niebieskie i też jest przebicie tylko że mniejsze. Jeżeli chodzi o pompę to jest sprawna bo mechanik już mi ją sprawdzał. Kurde nie mam zielonego pojęcia co z nim jest

Witam Mam do ciebie prośbę opisz mi jak wygląda to według ciebie to przebicie??? Bo przebicie to najlepiej zauważyć w nocy na zimnym silniku polega to na tym że od kabla jest przeskok iskry na obudowę silnika i jak jest oki to tego nie ma ale kable mogą się świecić wygląda to tak jak by prąd płyną po kablu ale nie ma przeskoku iskry na obudowę silnika
Pozdrawiam
_________________
Posiadam książkę Fiat Punto poradnik do aut wyprodukowanych w latach 1993-1999.
Powrót do góry
kosmopan

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Fiat Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2012, 12:19
Temat postu:

punto


No więc tak. W nocy otwieram maskę, no i na wolnych obrotach sobie samochód chodzi i niby nic nie widać. ale jak mu da trochę gazu to kable się trochę świecą a przy cewce pokazuje się iskra. Pokazuje się ona przy końcówce kabli ale dociskałem je i nic to nie dało. świece wymieniałem, cewkę jedną, kable kilka razy. i nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. No i jak chodzi na gazie i mu tak gwałtownie dodam gazu to ,,strzela'' chyba wiecie o co chodzi.
Powrót do góry
vising

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): MMz
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2012, 15:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) przebicie na kablach wysokiego napięcia


Kolego zmień cewki zapłonowe, ja miałem podobnie.. Na zimnym samochód zapalał i zachowywał się idealnie, ale po rozgrzaniu i zwiększeniu pradu na akumlatorze w trakcie jazdy kable dostawały przebicia.. Po wymianie cewek problem całkowicie zniknął.
Do tego czasu kupowałem przewody co m-c bo cały czas dostawały przebicia (NGK, BOSCH, TECH coś tam), teraz jest miodzio Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System