Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartosz900

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 903 FSM
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 17:03
Temat postu:

Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


Witam Panowie
zdaje sobie sprawe z tego że tematów jest troszke o tym. Jednak wszedzie jest to mało szczegółowo i nie wprowadza porządnie w temat. Potrzebuje wypowiedzi osoby która sie na tym zna i która najlepiej zmieniała w 900 z gaziora na wtrysk. Potrzebuje informacji na temat co jest niezbędne(jakie cześci muszą być założone) aby działo to ładnie i równo a jakie można sobie odpuścić. Liste części które potrzebuje znam wiec z tym ok. Tylko na co zwrócic szczególną uwagę. Jak zacząć? Może moglibyśmy stworzyć taki manual, bo przypuszczam że to nie tylko mnie sie może przydać Smile Pozdrawiam wszystkich Smile
_________________
BART Very Happy
Powrót do góry
jacstas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: PUNTO 1.9D
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 17:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


dodam swoje 5 groszy że ja mam na gaźniku i żadnych problemów nie ma. dlaczego chcesz zmienić?
_________________
Pomogłem?? Postaw piwko
WEBER FOS te gaźniki znam na pamięć
Powrót do góry
Bartosz900

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 903 FSM
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


Denerwuje mnie bardzo to że na poł-przyspieszaniu (delikatnym) tzn gdy nie włącza sie jeszcze wzbogacenie z góry przerywa i szarpie , za chiny nie moge dojść dla czego a to denerwujące jest bo chce sie jeździć eko w miare na 4 po miescie i szarpie , na 5 po trasie jak nie z butem w podłodze to szarpie. wyszczyściłem gazior , uszczelki zmieniłem , i nic. zestaw dysz seryjny :/ i nic Sad
_________________
BART Very Happy
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 17:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


Najlepiej kupić 900 na wtrysku (rozbitka albo bez papierów) i wszystko przełożyć.
Wszystko czyli
Zbiornik paliwa
pompke paliwa
przewody paliwowe
okablowanie
czujniki - jak nie masz sondy lambda to też trzeba wymienic kolektor .
i oczywiście sam wtrysk

Kupa roboty dla wprawionej osoby . warto to zrobić "dla idei" np. w maluchu ,zeby pokazać ,że ma się malucha na wtrysku. A w CC/SC wtrysk na nikim nie zrobi wrażenia, jednopunktowy wtrysk nie da jakiejś szczególnej zmiany osiągów i spalania.

Moim zdaniem mniej nerwów i czasu zajmie porządne wyregulowanie gaźnika przez fachmena bo gaźnik to wbrew pozorom skomplikowane urządzenie.
Powrót do góry
jacstas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: PUNTO 1.9D
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 17:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


jeszcze powiedz że jak ssanie zaciągnięte to tego nie ma. Mam ten sam problem częściowo pomogło ustawienie poziomu paliwa w gaźniku według książki. u mnie było o dużo za mało. przyzwyczaiłem się Smile
masz książkę?? ustaw poziom paliwa. Też pomogło jeszcze coś. Przełącznik podciśnieniowy(pull down) mam nieszczelny. pozbyłem sie też odmy i miejsca które zostały przy gaźniku z siłownika i tego cienkiego z odmy razem sprzęgłem przewodem podciśnieniowy aby nie łapał lewego powietrza. ale delikatne szarpanie mam.
_________________
Pomogłem?? Postaw piwko
WEBER FOS te gaźniki znam na pamięć
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 17:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


Ja podpowiem swoje spostrzeżenia z regulacji. Opóźnij mu zapłon, powinno pomóc. Jeśli potrafisz sam to zrobić to przesuń czujnik wału w prawo ( za obrotami koła pasowego ) o 1 - 2 mm, nie więcej. Może najpierw na próbę 1 mm. Jeśli nastąpi poprawa to nie ruszaj dalej, jeśli nie - to możesz się pokusić o przysunięcie go o następny 1 mm. Gdy to nie pomoże to wróć go na swoje miejsce i bierz się za regulację gaźnika. Sprawdź poziom paliwa i sprawdź działanie pompki przyśpieszacza, może się lekko zacina.
Powrót do góry
jacstas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 326
Skąd jesteś (miejscowość / region): częstochowa
Posiadane auto: PUNTO 1.9D
Piwa: 18/2
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 21:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


kolego stary szofer sądzisz że czujnik położenia wału fabrycznie jest źle umieszczony czy może się przestawić
pyzatym piszesz o pompce przyśpieszającej która to działa tylko przy dodaniu gazu. a takie szarpanie jest dużo dłużej.
_________________
Pomogłem?? Postaw piwko
WEBER FOS te gaźniki znam na pamięć
Powrót do góry
Bartosz900

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 903 FSM
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 21:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


Dokładnie Panowie Smile po włączeniu ssania problem znika Smile)
_________________
BART Very Happy
Powrót do góry
Bartosz900

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 903 FSM
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 22:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


Mancin chyba mi wjechałes na ambicje, a powiedzcie jeszcze, takie rzeczy jak filtr weglowy albo np pokrywa rozrządu (czujnik po drugiej stronie) to trzeba zakładać/zmieniać ?
_________________
BART Very Happy
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 15 Mar 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


jacstas tak stwierdzam, że fabrycznie czujnik może być źle ustawiony, mam na to dowody. Gdy samochód nowy to tego nie odczuwamy, ale po pewnym okresie eksploatacji występują podobne usterki jak kolega opisał powyżej ( tj, lekkie denerwujące szarpanie przy dodawaniu gazu, lub powolnej jeździe). Co do pompki przyśpieszającej, to fakt - niedokładnie przeczytałem, że szarpie mu przy lekkim dodaniu gazu kiedy pompka nie działa. Wygląda na to że jest za niski stan paliwa w gaźniku.
Powrót do góry
rallymaniak2

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): zgorzelec
Posiadane auto: stilo JTD cinquecento 899 abarth
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 16 Mar 2011, 11:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Przeszczep układu wtryskowego zamiast gaźnika


Musisz wymienić cała wiązke z deski rozdzielczej i silnikową,dołozyż komputer,zmienić wałek rozrządu,koło pasowe,pokrywe rozrządu,czujnik położenia wału korbowego,zbiornik paliwa z pompą i przewody paliwowe. Do tylnej części instalacji przy łączeniu koło bezpieczników dokładasz tylko jeden kabel także stara może zostać. Filtra węglowego nie musisz zakładać wystarczy zmostkować kostke-wiem bo sam mam tak zrobione. Kolektor wydechowy też zostaje taki sam ponieważ niczym się nie różni. Musisz tylko wspawać tulejke z gwintem w rure za kolektorem i wkręcić sonde. Ja jeżdze bez katalizatora i nic sie nie dzieje. Na przeglądzie tez nie mam problemów ponieważ data pierwszej rejstracji jest kwiećien 1994 a katalizator jest obowiązkowy w autach zarejstrowanych po raz pierwszy po 1 stycznia 1995 roku.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System