Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Weber na Maluchowski



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Korszanski10

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1995 ED Fiat Panda 1,3 multijet 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 20:02
Temat postu:

Weber na Maluchowski


Witam mam problem z moim gaźnikiem już od dłuższego czasu, chciałbym wymienić go na nowy ale kosztuje on 500 zł. Zauważyłem że od Malucha kosztuje o połowę mniej więc moje pytanko, czy Webera da się wymienić na gaźnik od Malucha. Na forum czytałem że Aisana wymieniano, ale Webera nie zauważyłem, jaka wtedy podstawka, co zrobić?
_________________
Korszanski
Powrót do góry
gadu-gadu
free10

Auto Maniak



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Daewoo tico 97r/było cc900 i uno
Piwa: 57/8
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 20:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Weber na Maluchowski


a nie lepiej oddać ten i kupić regenerowany?
_________________
POSTAW PIWO ZA POMOC!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Korszanski10

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1995 ED Fiat Panda 1,3 multijet 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Weber na Maluchowski


Z nimi to same kłopoty, wolałbym od malucha.
_________________
Korszanski
Powrót do góry
gadu-gadu
Korszanski10

Debiutant



Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700 1995 ED Fiat Panda 1,3 multijet 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Weber na Maluchowski


Mam jeszcze jedno pytanie, a co z przepustnicą? w maluchu jest jedna a w Weberze czy Fos-ie dwie, dwa wloty od podstawy do głowicy i czy to będzie chodziło na jednej przepustnicy?
_________________
Korszanski
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Weber na Maluchowski


Co do zmiany gaźnika na maluchowaski to jest opis w manualach i niema to znaczenia czy to z Aisana ( w Aisanie jest taki sam jeden otwór pod przepustnicą jak i w maluchowskim gaźniku, nawet taki sam rozmiar - 28,5 mm.) czy z Fos. procedura taka sama
Musisz wykonać, czy też dorobić parę rzeczy. potrzebny materiał na podstawkę, wiertarka, szlifierka, wiertła fi 5,6,ewentualnie 7, 10, 12 i 30, śrubki , nakrętki i klucze. Dorobić trzeba półksiężyc do dźwigni przy gaźniku, uchwyt na linkę i rozgiąć końcówkę metalową linki, podstawkę. podam ci tu dokładne rozmiary które możesz sobie odrysować i w punktach z rysunki przebić gwoździem lub punktakiem miejsca w których trzeba wiercić.
Oto fotki z rozmiarami, poglądowe według mego pomysłu ( może ktoś inny ma lepszy pomysł, to zapraszam do dyskusji):



Rysunek płytki pod gaźnik malucha. A najlepiej odmierzyć to od podstawki od gaźnika Weber , czy Fos, a pod malucha wejście wymierzyć i przewiercić też od bakielitowej podstawki Należy zachować wymiar względem rysunku, bo przesunięcie wymiaru inaczej niż na rysunku będzie skutkować złym podłączeniem linki i przeszkadzać w przykręcaniu podstawki i gaźnika.



Rysunek półksiężyca do dźwigni gaźnika. Tylko tu jest błąd. Wysokość półksiężyca nie ma być 4,8 - 5, tylko 4 - 4,5 gdyż linka gazu nie będzie otwierać do pełna przepustnicy, bo jest za duży obwód i brakuje już miejsca pod pedałem gazu do otwarcia całkowicie przepustnicy w gaźniku.



Uchwyt pod linkę.



Wiertło fi 30 do przewiercenia otworu pod gardziel gaźnika.



Wygięcie linki pod łagodnym kątem do gaźnika maluchowskiego



Przerobienie dźwigni od przepustnicy gaźnika.



Tak mniej więcej ma wyglądać płytka pod gaźnik, ale otwory na śruby przykręcania gaźnika maja być według rysunku, tj - ukosem. a nie tak jak tu na fotce ( wzdłuż płytki).



Tak ma mniej więcej wyglądać półksiężyc przy dźwigni.
.
Tak się z grubsza ta sprawa przedstawiała.
Aha, zapomniałem dodać, że będzie potrzebna jeszcze jedna płytka pod "fajkę" do filtra powietrza, bo gaźnik musi być ustawiony ukosem, gdyż linka gazu jest za krótka aby dostała do cięgna gazu które jest po drugiej stronie gaźnika, wedle Aisana, czy Webera. Więc też należy część metalową pancerza rozgiąć pod łagodnym kątem ( uważamy aby nie ułamać gwintu) Płytkę robimy pod fajkę i tak przekręcamy do gaźnika, a na płytkę przykręcamy pod katem prostym w stronę filtra, tą fajkę. Śruby ( 4 szt) stosujemy z płaskim łebkiem na śrubokręt i opiłujemy na główkę o średnicy 8 mm. W płytce pogłębiamy otwory (fi 6) na głębokość 3 mm. wiertłem fi 8, tak aby główki śrub schowały się i nie wystawały nad powierzchnię płytki. Dopiero wtedy przykręcamy płytkę do dekla gaźnika, a na wierzch fajkę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 23:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System