Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beowolfpl

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leżajsk/Rzeszów
Posiadane auto: Fiat brava 1.6 16V 1997 gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 19 Lis 2010, 23:55
Temat postu:

problem z temperaturą silnika


Witam. Po ostatniej wizycie u mechanika dowiedziałem się, że termostat nadaje się do wymiany. Według wydruku z komputera utrzymywał temperaturę na poziomie 65 stopni i trzeba było przejechać naprawdę spory kawałek żeby wogóle choć trochę wskazówka temperatury podskoczyła. A teraz gdy po dłuższej jeździe wskazówka znajdzie się w połowie, postoje trochę w korku no i temperatura rośnie prawie do czerwonej kreski. A gdy znowu ruszę normalnym tempem temperatura wraca do połowy. Dziwi mnie ten stan rzeczy, bo przecież mamy zimę i temp. powinna być niższa. Boje się pomyśleć co będzie w lecie...Czy takie wskazania są prawidłowe?
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Sob 20 Lis 2010, 00:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Dziwi Cię taki stan rzeczy ,bo mamy zimę?
ŁOJEZUUUU!
Po pierwsze to mamy jesień,a zima zacznie się 21 grudnia.
Po drugie temperatura zewnętrzna nie ma tu znaczenia.Termostat to takie urządzonko, które zapewnia silnikowi stałą temperaturę pracy.Silnik ma wtedy najlepszą sprawność,nie przegrzewa się,spala odp. ilość paliwa, jest chłodzony płynem z chłodnicy dobierając sobie taką ilość schłodzonej cieczy ,aby temperatura wynosiła ok.dziewięćdziesiąt stopni.
W lecie przyjacielu miałbyś już pewnie przegrzany silnik do naprawy.
Jedź do mechanika i wymieniaj ten termostat jeśli nie chcesz się narazić na większe koszty.
Po paru kilometrach jazdy temperatura na wskaźniku ma się podnieść do połowy i tak ma pozostać (z małymi wahaniami).Wskazania do czerwonej kreski są bardzo,bardzo,bardzo niezdrowe dla silnika.
Powrót do góry
beowolfpl

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leżajsk/Rzeszów
Posiadane auto: Fiat brava 1.6 16V 1997 gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Lis 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


no i bardzo dziękuję za odpowiedź. No to do mechanika...
Powrót do góry
Andrzejk470

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): POLONIA BYDGOSZCZ
Posiadane auto: FIAT Brava 1.4 12v 1998 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 21:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Witam. A co jesli podczas jazdy temp. spada do polowy. Czy to tez wina termostatu?.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 00:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Andrzejk470 napisał:
Witam. A co jesli podczas jazdy temp. spada do polowy. Czy to tez wina termostatu?.


Temperatura powinna byc na polowie skali. Jesli na trasie spada nizej np do 1/4 skali to termostat do wymiany
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 00:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kenzzoo

Auto Maniak



Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 701
Skąd jesteś (miejscowość / region): Luboń Wlkp.
Posiadane auto: Obecne
Piwa: 30/0
Wysłany: Pią 26 Lis 2010, 20:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Witajcie koledzy. Pozwolę doda swoje trzy grosze. Jeśli chodzi o wskazania temperatury i dogrzewania silnika to ma jeszcze tutaj znaczenie czujnik cieczy. Zazwyczaj on ulega awarii. Dodam że jeśli był by walnięty termostat to niestety w autku było by zimno tak już jest. Polecam podłączenie pod kompa i uniknięcie niepotrzebnych kosztów. Podłączenie pod kompa oscyluje w przedziale 50 a 100 zł. Pozdrawiam
Powrót do góry
tst3

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 34

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 08:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Co do pytania o wskaźnik na 1/4 skali - taka temperatura będzie możliwa w czasie szybkiej jazdy w chłodniejsze dni. W zeszłą zimę tak mi wskaźnik pokazywał (teraz jest troszkę za ciepło), a termostat i inne elementy były w porządku. Zatem jeśli masz temperaturę odpowiednią w mieście, a mniejszą na trasie, to wg mnie jest w porządku.
Powrót do góry
pani_sylwia

Debiutant



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 19

Posiadane auto: Volvo s80 2001 2.4 benzyna+gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 19:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Dzień Dobry
Czy mogę się podpiąć pod temat z zapytaniem?
Jechałam dzisiaj do pracy gdy zauważyłam w trakcie jazdy że temperatura wody skoczyła mi na czerwone pole.Aż się spociłam z wrażenia ale dojechałam.Niestety trzeba było wracać do domu i uruchomiłam silnik a strzałka od razu poszybowała na czerwone pole,nie zadziałało ogrzewanie ,silnik jednak działa bez zarzutu.Dodam że wszystkie płyny mam uzupełnione.Czy to oznacza że siadł termostat ?
Bardzo proszę o odpowiedź Crying or Very sad
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Nie miałaś ostatnio robione coś przy aucie z układem chłodzenia? Płynu Ci nie ubyło? Wentylator na chłodnicy załącza się?
Wygląda to na zapowietrzenie układu. Musisz jechać do serwisu, bo tu nie wiem czy ktoś będzie w ogóle wiedział gdzie są umiejscowione odpowietrzniki we volviaku.
Powrót do góry
tst3

Debiutant



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 34

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 22:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Tak, to zapowietrzenie układu. Wczoraj mi odpowietrzano układ po wymianie płynu i objawy takie same. Temperatura na maksie, a silnik działa. Gdybyś odkręciła korek, to na pewno płyn wylałby się ze zbiorniczka wyrównawczego. W fiacie są dwa odpowietrzniki, szczególnie ten przy chłodnicy robi wrażenie, jak z niego leci para pod ciśnieniem Smile
Po odpowietrzeniu ogrzewanie wróci do normy.
Powrót do góry
casper 1975

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): EŁK
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.4 12v sx,UNO 1.0,VECTRA CARAVAN 2.2DTI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 28 Lis 2010, 21:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


po chłopsku,wskażnik temp.zawsze musi znajdować się w środkowym położeniu zegara.temp.90 stopni jest wartością zbliżoną do optymalnej.w każdej sytuacji czy to jest niska czy wysoka temp.najpierw należy sprawdzić czujnik temp/rezystancją/nastepnie termostat,potem doszukiwać sie dalej.czasem termostat lubi się przyciąć.
Powrót do góry
beowolfpl

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leżajsk/Rzeszów
Posiadane auto: Fiat brava 1.6 16V 1997 gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 15:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj. Byłem jakieś 2 miesiące temu (może trochę mniej) u mechanika wymienić termostat (i łożyska przy okazji). Teraz temperatura utrzymuje się podczas jazdy na połowie. Gdy postoje w korku to lekko rośnie, ale to nic w porównaniu z dawnymi czasami. Nie wiem jak będzie, gdy te postoje będą długie ale jak coś pójdę do mechanika na"gwarancję". Ale inna sprawa - od ostatniej wymiany termostatu i płynu chłodniczego jakiś tydzień temu zauważyłem, że płynu ubyło. Kupiłem nowy, dolałem. Popytałem znajomych dlaczego taki ubytek powstał. No i - tu na forum ktoś napisał, że płyn może mieszać się z olejem silnikowym przy nieszczelnej uszczelce. A 3 tygodnie temu wywaliło mi korek z wlewu oleju w czasie jazdy. Gdy sprawdziłem na wskaźniku - oleju było niby wporządku. Przed tym wskaźnik wskazał że oleju jest ponad normę. Potem wyczytałem gdzieś, że płyn chłodniczy wycieka przez nieszczelną nagrzewnicę i objawem może być nadmierne parowanie szyb. A u mnie one naprawdę nadmiernie parują. Niestety nie znam się na autach i nawet nie wiem gdzie taka nagrzewnica jest i jak sprawdzić czy są tam wycieki. Pomożecie? Jest się czym martwić?
Powrót do góry
buba

Dyskutant



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Renault Modus 1,4 16V 98KM 2005r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 17:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Jest się kolego czym martwić: bo z Twojego opisu wynika, że zapowietrza Ci się układ chłodzenia (rosnąca temperatura w korku). Odpowietrz dokładnie cały układ, a pozbędziesz się problemu z temperaturą. Nagrzewnica zaś jest za środkowym panelem - za pokrętłami od nagrzewnicy. A martwić musisz się tym, że pod nagrzewnicą jest centralka od poduszek i kapiący płyn może Ci ją uszkodzić.
_________________
SmRodus
Powrót do góry
beowolfpl

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leżajsk/Rzeszów
Posiadane auto: Fiat brava 1.6 16V 1997 gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


gość mi w warsztacie 2 razy odpowietrzał - zaraz po założeniu nowego termostatu i po tygodniu, kiedy kazał mi przyjechać na drugie odpowietrzanie. Trzeba będzie zacząć interesować się samochodami...
Powrót do góry
beowolfpl

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leżajsk/Rzeszów
Posiadane auto: Fiat brava 1.6 16V 1997 gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Mar 2011, 00:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) problem z temperaturą silnika


Witam ponownie w tym temacie. Znowu zaczęły pojawiać się problemy z temperaturą silnika. Odpowietrzyłem układ chłodniczy w domu, myśląc, że to coś pomoże. No ale niestety. Podczas jazdy, albo stania w korku, wskazówka wychodzi ponad wartość środkową (połowa pomiędzy środkiem a max). Gdy dojechałem na parking, podniosłem maskę i zauważyłem, że wiatrak włącza się dopiero jak temperatura przekroczy wartość średnią (ale w dużym stopniu). Zrobiłem takie coś - zgasiłem silnik, przekręciłem kluczyk na zapłon, a wskazówka znalazła się lekko poniżej połowy. A chwilę temu na uruchomionym silniku było znacznie ponad połową. O co w tym wszystkim chodzi? Wskazówka się zawiesza?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System