Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
silesia-it

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Stilo Abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Gru 2011, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


1. 'wielka diagnostyka komputerem' z której nie dowiedziałem się nic- istotnie. Za diagnozę komputerową uznaje wynik wskazujący konkretnie, który element układu nie działa, a nie "problem z wentylacją nogi"- też mi odkrycze :] Nie te czasy, że klient słyszy przy diagnostyce albo będzie to, albo tamto- może 200 może 800 zł- Pan się dowie jak przyjdzie zapłacić.
2. od razu pojechałem do innego warsztatu bo zarezerwowałem sobie dzisiejszy dzień na pracę przy samochodzie (naprawę) i nie chciałem go tracić. Pojechałem z polecenia do MBMK w Katowicach na ulicę Szopienicką 49, gdzie panowie podpięli program serwisowy fiata, który od razu wskazał wadliwy aktywator (da się?).
3. tego samego dnia (a wlaściwie od godz.12:00) KAWAŁEK plastiku zdemontowali i potwierdzili wskazania komputera oraz wymontowali element
4. TEGO SAMEGO DNIA (17:00) przyjechałem po odbiór auta, nowy aktywator w cenie 100 zł brutto został zamontowany, ogrzewanie działa normalnie (silnik nowy ?)
5. za całość z podpięciem DO KOMPUTERA zapłaciłem 240 zł brutto z f-vat ( montaż/ demontaż plastiku 150 zł tak ?)
6. gadać to każdy potrafi, ale schylić się i 'dotknąć' to już nie koniecznie
7. u mnie w serwisie klient po diagnozie ma jasno określoną cenę naprawy i wie na czym polega problem. Za nie naprawioną/ nie stwierdzoną usterkę nie zwykliśmy pobierać opłat.
8. na Pańskim miejscu siedziałbym cicho, bo nie był to popis umiejętności serwisowych, a naraża się Pan na dodatkową śmieszność tym, że jak widać dało się to naprawić i to bez zbędnego gadania.
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 21 Gru 2011, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


oczywiście że się dało tylko nie w tym dniu i pewnie w bardzo podobnej cenie. Na jednym kanale miałem rozebrane zwieszenie i dwóch pracowników przy nim pracujących . Na drugi kanał czekał samochód do demontażu głowicy wiec nie miałem dziś stanowiska . Ja podpiąłem nie FES ale zupełnie inny diagnoskop(FES nie robi diagnostyki elementów wykonawczych) i zrobiłem testy elementów wykonawczych i wiedziałem co jest ale nie mogłem wszystkiego rzucić i naprawiać auta bo sobie klient tego życzy bo ma akurat czas. A klient nieuważnie słuchał montaż /demontaż okolu 150 zł brutto czyli nawet taniej . Oby nie było u mnie więcej takich klientów

Ostatnio zmieniony przez Marek S dnia Czw 22 Gru 2011, 11:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ewerel

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń/śląskie
Posiadane auto: Stilo 1,9 2002
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 22 Gru 2011, 11:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


"Może wie ktoś gdzie w Katowicach można by z tym podjechać ? "

Zapytałeś to odpowiedziałem.

Miałem swego czasu podjechać do Marka S i podpiąć pod kompa ale
nie dojechałem gdyż zakupiłem sobie FESa


A swoja drogą 100 za nowy aktywator gdzie wg ePera jest ponad 130 Shocked
Powrót do góry
marcin1325

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 195
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115km 2004r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 02 Maj 2012, 14:38
Temat postu:

Re: Klimatronik - problemy z mieszalnikami


adasch napisał:
Cześć,

zakładam ten temat ponieważ pomimo sporej ilości wątków, żaden nie określa dokładnie problemów dokładnych rozwiązań konkretnych problemów z klimaronikem

Mój ma taką dolegliwość, że raz na jakiś czas w kierowcę wali śnieg a na pasażera wali ogień

aby poukładać wiedzę załączam rysunek w raz z aktywatorami które mają dokładne nr i tego będziemy się trzymać



funkcje w raz nr części fiat
1 siłownik recyrkulacji 46722615
2 siłownik dystrybutora 46723329
3 siłownik dystrybutora defrost 46723329
4 siłownik mieszalnika po stronie kierowcy 46723328
5 czujnik obrabianego powietrza po lewej stronie
6 czujnik obrabianego powietrza po lewej podłoga
7 czujnik obrabianego powietrza po prawej podłoga
8 czujnik obrabianego powietrza po prawej stronie
9 czujnik obrabianego powietrza po stronie pasażera (chyba tył?)

na auto kąciku ktoś już tym walczył

niestety jest to dla mnie dość nie jasno opisane

ciężko zdiagnozować który to silniczek na pewno zawodzi

temu koledze padł z tego co zrozumiałem siłownik nr4
Wstawił też kilka fotek.

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=280730491&page=0&fpart=1&vc=1

Mi prawdopodobnie też zawodzi nr4

wymienię go w przyszłym tyg i dam znać czy pomogło

Pozdrawiam





Ten rysunek jest dla mnie troszkę nie zrozumiały. Mi FES pokazał błędy:

B1902 - Nastawnik klap (szyba) błąd ZAPISANY
B1904 - Nastawnik mieszalnika (lewy) błąd KRYTYCZNY
B1907 - Nastawnik klap (stóp/klatka) błąd ZAPISANY
B1909 - Nastawnik mieszalnika (prawy) błąd ZAPISANY

To co muszę wymienić wszystkie cztery ? Bo nie wiem SadSad Zaraz jeszcze raz szczytam błędy i napisze. Bo wieje w samochodzie nie wiadomo gdzie, kierowca zimno a pasażer letnie powietrze. A klimatronik ustawiony na LO/LO. Potrzebuje pomocy Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Bolak

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD (115)
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 19:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Witam, jestem nowy na forum i też mam problem z klimatronic-em w swoim Stilo. Mianowicie strona pasażera działa prawidłowo a po stronie kierowcy w kratkę. Raz tylko chłodzi, innym razem tylko grzeje a czasem chodzi dobrze. Pomaga zgaszenie auta i zapalenie.

Czy jest ktoś w KRAKOWIE lub okolicach, kto podjąłby się diagnozy i naprawy tejże doprowadzającej mnie do szału usterki?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Paź 2014, 19:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


a sam się boisz? to nie jest rudne
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Bolak

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 3D 1.9 JTD (115)
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 13:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Chetnie sprobuje tylko nie wiem od czego zaczac. Chcialbym uslyszec od kogos kto ma doswiadczenie w tym temacie jaki kabel kupic, jaki program sciagnac, jak zdiagnozowac itd. Bede bardzo wdzieczny za takie informacje. Nie ma nikogo z Krakowa kto uporal sie juz z tym problemem?
Powrót do góry
CASH33

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: STILO ABARTH
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Paź 2014, 15:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Witam jestem nowy na forum i mam problem z moim Stilo. Chodzi o to ze kiedy auto uzyska 90 stopni to wtedy z nawiewu kierowcy leci ciepłe powietrze a od strony pasażera zimne. Byłem na kompie i wyszły takie błędy!!! Serwamator klapy mieszalnika lewego, Siłownik Klapy przedniej szyby, Silnik mieszalnika lewego, Sensor klapy wentylacji stopy. Masakra wszystko popsute. I co w takiej sytuacji Panowie??? Powiem wam że już tyle pieniędzy wpakowalem w to auto ze AZ chce mi się płakać.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 11:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


to znaczy ile?

jaki to problem wydać 300-400 pln na naprawę? Ile lat ma to auto?
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
CASH33

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: STILO ABARTH
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 13:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


NO może i 400 zł to mało ale zależy dla kogo i za co!!! Ale nie nie chodzi o to żeby sie droczyć między sobą. Auto jest z 2002 roku i ma prawo sie psuć!! Zresztą sam jestem sobie winien bo takie auto akurat kupiłem i miałem pecha że musiałem wszystko robić!!! Chyba to chciałeś usłyszeć adasch!!!
Powrót do góry
CASH33

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: STILO ABARTH
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 13:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


[quote="CASH33"]NO może i 400 zł to mało ale zależy dla kogo i za co!!! Ale nie chodzi o to żeby sie droczyć między sobą. Auto jest z 2002 roku i ma prawo sie psuć!! Zresztą sam jestem sobie winien bo takie auto akurat kupiłem i miałem pecha że musiałem wszystko robić!!! Chyba to chciałeś usłyszeć adasch!!Ale jak już napisałem wyżej nie chodzi o to żeby sie droczyć między sobą i po prostu poprosiłem o pomoc!!! To wszystko.
Powrót do góry
CASH33

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: STILO ABARTH
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 13:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


NO może i 400 zł to mało ale zależy dla kogo i za co!!! Ale nie chodzi o to żeby sie droczyć między sobą. Auto jest z 2002 roku i ma prawo sie psuć!! Zresztą sam jestem sobie winien bo takie auto akurat kupiłem i miałem pecha że musiałem wszystko robić!!! Chyba to chciałeś usłyszeć adasch!!Ale jak już napisałem wyżej nie chodzi o to żeby sie droczyć między sobą i po prostu poprosiłem o pomoc!!! To wszystko.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 01 Lis 2014, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Robiles kolego kalibrację? masz w "manualach" jak to zrobić. Klimatronik w stilonach jest "awaryjny" ten typ tak ma, mozna powiedzieć.Psują się silniki, lamią zastawki itd.Było na forum o naprawianiu tego ustrojstwa, co i jak demontować,musisz poszukać.Sam wiesz jak to jest, gdy sie kupi auto taniej niż inne modele z tego roku.Tak jest z fiatami, wiem co piszę (mam trzy sztuki).Robota przy klimatroniku jest dla cierpliwych, bo to wlasciwie dlubanina w niewygodnej pozycji.Jak wymieniales filtr ppylkowy, to wiesz o co biega, jaki jest komfort naprawiania tego modulu.Jesli masz zdolnosci manualne lubisz majsterkować to mozesz temat ogarnąć, powodzenia. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
CASH33

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: STILO ABARTH
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 13:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Tak robiłem. Słychać jak chodzą silniczki ale wynik wychodzi 00-01
Powrót do góry
CASH33

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: STILO ABARTH
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


dobra miałem dzisiaj trochę czasu i popatrzyłem co i jak. Patrzyłem czy w ogóle coś sie tam dzieje od spodu. Wiec tak zębatki po odpaleniu auta i zmianach nadmuchu na szybę nogi i twarz nie działają. Po prostu nic sie nie dzieje. Do tego mieszalnika ciepło/zimno dam rade sie dostać ale czy po jego wymianie coś to w ogóle da??? Żeby dostać sie do dwóch wyżej trzeba by było zdjąć dolną konsole. Tak mi sie wydaje. ale nie wiem jak sie do tego zabrać. Jedną sróbę widziałem pod pedałami dwie pod klimatronikiem i pedałami ale od strony pasażera nic nie widziałem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System