Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CASH33

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): WAŁBRZYCH
Posiadane auto: STILO ABARTH
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Lis 2014, 17:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Dobrze to mam ostatnie pytanie i nie bede już wam zajmował czasu. Chłopaki zdecydowałem ze na razie ze względów technicznych nie bede sie bawił z tymi aktywatorami bo nie mam na to warunków bo codziennie jestem w parcy do 16 i jeszcze mam 50 km do domu z pracy a wiadomo że teraz robi sie szybko ciemno a ja nie mam garażu. Dlatego chciałem sie was spytać czy jeżeli wymienie sam mieszalnik ciepło zimno ten na dole do którego jest najlepsze dojscie to czy to mi coś da. Chodzi mi o to czy bede mógł po jego wymianie kontrolować ciepło i zimno!!
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


na szybko naprawia się to tak:

ściągasz osłonę siłownika - ma parę zaczepów - trochę siły i po nim Smile

potem psik kontak 60 na potencjometr i po problemie na jakiś czas.

tak to wygląda wewnątrz gorzej jakby ośka była ułamana - mnie to spotkało - góra dół przestało działać - za dużo kalibracji chyba :/





p.s.
dzisiaj zdechły mi szczotki rozrusznika (przebieg 300k lub 400k) naprawa 230 pln
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
ewerel

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń/śląskie
Posiadane auto: Stilo 1,9 2002
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 04 Lis 2014, 08:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Jeżeli kalibracja nie daje efektu ,obstawiam 'sprzęgiełko' taki łącznik pomiędzy aktywatorem a klapami(dzwigniami)
odkręcić taki aktywator to wyzwanie(wymieniałem ,wiem) a szczupły nie jestem,do tego klucz 5,5
Koszt takiego sprzegiełka w ASO ok 27 zł 2 lata temu,teraz nie wiem.W pozostałych wystarczyło potraktować jak adasch napisał kontaktem 60 i po sprawie.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 04 Lis 2014, 11:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


u mnie ukręciła się ta oścka od sterowania kierunku.
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
solok1974

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Fiat Stilo Kombi 1,9 JTD 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Kwi 2017, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Witam. Jestem tutaj pierwszy raz. Widzę, że nie tylko ja męczę się z klimatronikiem Sad. Powiem szczerze, że ja już chyba zęby zjadłem na ich naprawianiu. W tamtym roku padł mi aktywator oraz pękło sprzęgiełko (na zdjęciu defroster)
http://i53.photobucket.com/albums/g79/adasch/left_actuators.jpg
Na allegro kupiłem silniczek za 10 zł a sprzęgiełko w serwisie bodajże za 12 zł.
(padnięty silniczek udało się później samemu naprawić, wystarczyło zdjąć obudowę i przeczyścić wszystkie styki, a sprzęgiełka też można samemu naprawić, wystarczy śruba M6 z nakrętką i trzeba idealnie to oszlifować i dopasować - robota na pół godziny - u mnie działa i jest rewelka)

W tym roku znowu była awaria klimatronika. Objawy jakie były to: gdy ustawiałem niską temperaturę, to na kierowcę wiało gorące powietrze, a na pasażera zimne, a gdy ustawiałem wyższą temperaturę, to było na odwrót, zimne powietrze na kierowcę a na pasażera gorące.
Nauczony doświadczeniem z tamtej naprawy, zajrzałem pod kolumnę kierowniczą (oczywiście po ściągnięciu wszystkich osłon) i z dobrym podświetleniem sprawdziłem, który znowu silniczek nie kręci się (tutaj trzeba wykonać adaptację systemu, czyli przytrzymanie dwóch pokręteł od regulacji temperatury kierowcy i pasażera).
Okazało się, że nie kręcił się dolny silniczek (na zdjęciu nazwany left mixture). Tutaj trzeba dobrze zajrzeć, czy pod silniczkiem kręci się kołowrotek (jest mała szczelina).
Zawsze przy odkręcaniu silniczków, podkładam jakiś materiał, aby nie zgubić śrubki (nie mam niestety chińskich rączek, a śrubki potrafią się z zakamarkach nieźle zgubić). Do okręcenia śrubek potrzebujemy nasadki 5,5mm.
Po zdjęciu obudowy (bardzo łatwy demontaż, tylko trzeba uważać, aby nie wyłamać plastikowych zatrzasków), widzimy coś takiego:
http://i53.photobucket.com/albums/g79/adasch/DSC00726-duy.jpg
Powiem szczerze, że nieźle natrudziłem się o co mu chodzi.
Gdy podpinałem pod kostkę, silniczek kręcił się, więc składałem wszystko do kupy, i było o.k. przez jakiś czas. Później znowu klapa.
Chyba przez przypadek udało się go naprawić. I widzę, że tutaj też nikt nie wpadł na ten pomysł. Okazało się, że silniczek podczas pracy odłączał się od tzw złączy. Na silniczek położyłem trochę papieru i od góry przycisnąłem przykrywką. Składamy do wszystko do kupy i przeprowadzamy adaptację. U mnie, od 2 miesięcy nie było żadnej awarii.

Mam nadzieję, że powyższy opis komuś przyda się.

PS: na śrubki też znalazłem inny sposób aby ich nie zgubić, dawałem trochę kleju na gwint i razem z silniczkiem wkładałem (nie ma bata, żadna śrubka wtedy nie wyleci:) )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Kwi 2017, 20:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 18 Kwi 2017, 08:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Klimatronik - problemy z mieszalnikami


Problemem jest wytarty potencjometr więc chemia do potencjometrów pomaga (u mnie już 2 lata)
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System