Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasuh

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1.6 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 18:41
Temat postu:

zaciski hamulców nie odpuszczają


zaciski hamulców nie odpuszczają
Witam

Borykam się od pewnego czasu z pewną usterką z którą walczę bezskutecznie.
Fiat Stilo 1.6 benzyna 2002r.
Pół roku temu wymieniano mi w warsztacie klocki hamulcowe i tarcze z przodu. Od tego momentu dziwne rzeczy dzieją się z tylnymi hamulcami. Mianowicie na początku było piszczenie podczas jazdy[prawe tylne koło], hamulce i całe koło się nagrzewało. Po kilku[4] wizytach w warsztatach: czyszczenie hamulców, czyszczenie bloczka zaciskowego, wymiana uszczelek, smarowanie pastą miedzianą, problem pojawia się po przejechaniu od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów.
Nie jest to ręczny bo sam go sobie zdjąłem z zacisku a bloczek wciąż 'trzymał' tarczę.
[2 razy wymieniane klocki bo spiekły się]
Podsumowując: zacisk nie odpuszcza do końca.

Już nie wiem jakie jeszcze mogą być przyczyny i co dalej robić?[Żaden z mechaników(jeszcze) nie zaproponował wymiany zacisków]
Proszę o pomoc.


Pozdrawiam.
Rafał
Powrót do góry
popek303

Dyskutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: stilo 1.9 115KM 2005
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 19:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


w tylnych zaciskach jest gwintowe połączenie jeśli "praktykant" zmieniał klocki mógł zniszczyć gwint i on blokuje niestety trzeba rozebrać - dość czasochłonna robota (wd-40 niezbędne) jak na pierwszy raz zanim kupisz drugi zacisk warto powalczyć są poza tym elementy naprawcze nawet tłoczek dobierzesz jakby się zatarł, gwint też możesz wyprowadzić i sprawdź linkę czasem pęknięcie może być niewielkie ale pył brud potrafi narobić kłopotów Wiem że na forum są podobne historie poszukaj co prawda większość dotycz lewego koła tylnego. powodzenia
Powrót do góry
Marek82

Auto Maniak



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 793
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin woj. śląskie
Posiadane auto: Stilon 2004 JTD 115 180tys
Piwa: 28/2
Wysłany: Wto 23 Lis 2010, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


wymień linkę i po sprawie szczególnie pada prawa strona pada
_________________
Z poważaniem

Marek
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 14:09
Temat postu:

Re: zaciski hamulców nie odpuszczają


[quote="wasuh"]zaciski hamulców nie odpuszccają
Pół roku temu wymieniano mi w warsztacie klocki hamulcowe i tarcze z przodu. Od tego momentu dziwne rzeczy dzieją się z [u]tylnym
Nie jest to ręczny bo sam go sobie zdjąłem z zacisku a bloczek wciąż 'trzymał' tarczę.


Już nie wiem jakie jeszcze mogą być przyczyny i co dalej robić?[Żaden z mechaników(jeszcze) nie zaproponował wymiany zacisków]
Proszę o pomoc.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Piszesz że wymieniono uszczelki. Czy te na tłoczkach? Czy wkręcenie tłoczków do wnętrza zacisków nie sprawiało kłopotów?
Są praktycznie trzy powody blokowania:
1. Zapieczony tłoczek
2. Zardzewiała, zapieczona linka
3. Pedał hamulca nie powracający do położenia wyjściowego, nie pozwalając tym samym na powrót płynu.
No jeszcze mniej prawdopodobne- zapieczenie sworzni w prowadnicach zacisku. Jest jeszcze możliwe zaciśnięcie otworu w środku hamulcowych przewodów gumowych na skutek zastosowania nie odpowiedniego płynu. Guma puchnie, zbrojenie nie pozwala rozszerzać się na zewnątrz to puchnie do środka i otwór zostaje zamknięty. Pedałem płyn przepchniemy, a z powrotem nie ma siły powracać i blokuje tłoczki. Miałem taki przypadek w innym aucie. Zamiast DA-1 zalałem DOT.
W takim przypadku odkręć przewód hamulcowy od zacisku i pokręć tarczą - jeśli odpuści to jesteśmy w domu.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


typowe w Stilo. Zostały tylko zaciski do wymiany niestety. Smarowanie i wymiana samych gumek to tylko chwilowe rozwiązanie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 24 Lis 2010, 19:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 06:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


jacenty77 napisał:
typowe w Stilo. Zostały tylko zaciski do wymiany niestety. Smarowanie i wymiana samych gumek to tylko chwilowe rozwiązanie.


O czym Kol. pisze? Wydaje mi się, że wymiana jest zasadna gdy zacisk jest nadmiernie luźny (wybity) lub cieknie, a zmiana uszczelek nie pomaga. Proszę zauważyć, że kol. Wasuh pisze o innej awarii. Nie pisze o przeciekach, czy stukach.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


Gborowik napisał:
jacenty77 napisał:
typowe w Stilo. Zostały tylko zaciski do wymiany niestety. Smarowanie i wymiana samych gumek to tylko chwilowe rozwiązanie.


O czym Kol. pisze? Wydaje mi się, że wymiana jest zasadna gdy zacisk jest nadmiernie luźny (wybity) lub cieknie, a zmiana uszczelek nie pomaga. Proszę zauważyć, że kol. Wasuh pisze o innej awarii. Nie pisze o przeciekach, czy stukach.


kolego czy Ty wiesz o czym piszesz ??? Napisał że zdjąl linkę i jest tak samo a Ty piszesz, że linka jest zapieczona albo układ zapowietrzony. Ma zaciski do wymiany i tyle. A ja jak o czymś nie mam pojęcia to się nie wypowiadam, żeby nie mieszać innym
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Czw 25 Lis 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


O czym Kol. pisze? Wydaje mi się, że wymiana jest zasadna gdy zacisk jest nadmiernie luźny (wybity) lub cieknie, a zmiana uszczelek nie pomaga. Proszę zauważyć, że kol. Wasuh pisze o innej awarii. Nie pisze o przeciekach, czy stukach.[/quote]

kolego czy Ty wiesz o czym piszesz ??? Napisał że zdjąl linkę i jest tak samo a Ty piszesz, że linka jest zapieczona albo układ zapowietrzony. Ma zaciski do wymiany i tyle. A ja jak o czymś nie mam pojęcia to się nie wypowiadam, żeby nie mieszać innym[/quote]
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kolego Jacenty77, chyba nie dokładnie czytasz teksty. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie stawiam diagnozy nie widząc auta, piszę tylko jakie mogą być przyczyny opisanej awarii. O odpowietrzaniu nie piszę wcale. Przeczytałem kilka Twoich tekstów na tym forum i wiesz co znalazłem? Ano to że handlujesz częściami i w większości swoich tekstów doradzasz: ...To na pewno dwumas. Pisz na priv-podeślę. ...To na pewno pompa, pisz na priv mam w dobrej cenie. To są Twoje cytaty. Nie przeszkadza mi oczywiście, że handlujesz, ale jednak przeszkadza mi, że wykorzystujesz niewiedzę kolegów i wciskasz im swój towar przekonując trafną diagnozą na odległość. Ale to nie moje zmartwienie, to raczej powinno być zmartwienie moderatorów. I jeszcze jedno. Żelastwem bawię się wiele lat i jeśli ktoś pyta, a ja mogę poradzić-robię to. Czy ktoś skorzysta, to już jego sprawa. Pozdrawiam.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 18:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


a ja temat zacisków w Stilo przerabiałem już 100 razy. Dzięki za dobre rady Very Happy
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 19:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


jacenty77 napisał:
a ja temat zacisków w Stilo przerabiałem już 100 razy. Piszesz bajki i tyle. Zmuszam kogoś do zakupu????? Czy Ty się dobrze czujesz ???? Chyba nie


Miło że interesujesz się moim samopoczuciem. Wracając do tematu powtórzę jeszcze raz. Nie przeszkadza mi że sprzedajesz cokolwiek, nie moja to sprawa. Intryguje mnie tylko to, że są na forum tacy doradcy, którzy wiedzą zawsze i wszystko. W warsztacie po dokładnych oględzinach nie zawsze da się wskazać usterkę, a co dopiero po kilku zdaniach napisanych przez kogoś kto potrzebuje pomocy. Nigdy bym nie śmiał na odległość poradzić, że na 100% coś trzeba wymienić. Napisałem tylko jakie mogą być przyczyny awarii. A bajki gdzie widzisz? Że zapieczony tłoczek, linka, lub nie powracający pedał powodują grzanie. A jeśli tak, to z tego powodu trzeba wymieniać zacisk za 300 zeta? Być może tak, ale ani Ty ani ja na 100% tego nie wiemy, nie oglądając podzespołu. A swoją drogą kol. Wasuh pewnie po naprawie się odezwie. Pozdrawiam.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sob 27 Lis 2010, 19:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


jacenty77 napisał:
a ja temat zacisków w Stilo przerabiałem już 100 razy. Dzięki za dobre rady Very Happy


Sory, ale odpisałem powyżej na Twój post przed edycją. Gdyby był w takim tonie jak ten dałbym spokój. Jeszcze raz pozdrawiam.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
wasuh

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1.6 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


Dziękuje wszystkim za pomoc Very Happy

Mam nogę w gipsie wiec ktoś inny musiał zawieść autko do mechanika. okazało się ze z zacisku cieknie. :/
wymiana zacisku ~300zł(używka)[dostane stary z powrotem to popatrzę co tam nie tak niby jest]
Dziś odebrane autko podobno dalej wydaje te same dźwięki - piszczenie koła.

Zobaczymy co dalej. Gwarancje mam na naprawę.


Zabawna historia sie zdarzyła jeszcze a mianowicie po wymianie przeze mnie kół na zimowe samochód padł jak zabity. Nie kręcił, sypał błędami ASR failure, ESP failure, CarSecurity, loose connection. Masakra[ale światła, klima i radio działały]. Sadziłem że akumulator. okazało sie że świece.[pojeździmy zobaczymy]
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 15:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


[quote="wasuh"]Dziękuje wszystkim za pomoc Very Happy

Mam nogę w gipsie wiec ktoś inny musiał zawieść autko do mechanika. okazało się ze z zacisku cieknie. :/

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
To jakaś podejrzana sprawa. Cieknący tłoczek nie powinien piszczeć.
Może też być bardzo prosta sprawa. Za zaciskiem jest taka osłona blaszana, może one opiera o tarczę i piszczy, miałem kiedyś to, ale z przodu. Warto sprawdzić.
_________________
C4 Picasso


Ostatnio zmieniony przez Gborowik dnia Sob 04 Gru 2010, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
wasuh

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1.6 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 21:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


też miałem tak z przodu ale wiem że z tyłu nie styka się na bank. Także nie wiem co to piszczy dam znać jak znajdę.
Powrót do góry
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) zaciski hamulców nie odpuszczają


piszczy klocek, ktory ociera o tarczę. Wystarczy, że delikatnie naciśniesz na hamulec i jest ok ??? Sprawdz a poźniej zmień mechanika.
No i niestety okazało się, że zacisk do wymiany kolego Gborowik.
Są takie tematy, które w 99% kończą się tak samo. A odnośnie wycieku płynu to paliła by się kontrolka od hamulca skoro płynu ubywało.
No chyba, że było jeszcze w normie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System