Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Amortyzatory


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 10:45
Temat postu:

Amortyzatory


Ponownie mam problem z amortyzatorami. No cóż, nasze drogi to skandal. Gorsze to chyba są tylko w mongolii chociaż podejrzewam, że tam w ogóle nie ma dróg...

Miałem wymienione amortyzatory na przodzie jeszcze na gwarancji. Było to dwa lata temu. Wpis do ksiązki serwisowej 17.II.06. Dzwoniłem na serwis fiata (omijajcie go z daleka) ale twierdzą, że gwarancja była roczna. Pewnie jakby ich do sądu podał to by wymiękli. Za miesiąc mam przegląd rejestracyjny. Pojechałem więc do stacji diagnostycznej coby oblukali co jest do naprawy/wymiany bo coś mnie nurtowało: walił z przodu. Przebieg 50k. Wszytko było ok oprócz amortyzatora prawy przód. ZERO. Została sama sprężyna. Wali na każdym nawet maleńkim dołku.

Moje pytanie do was, drodzy posiadacze tego bubla, jest następujące:
Ponieważ jest kilku producentów to jaki typ wybrać? Przyjmując kryterium: cena/jakość

Pozdrawiam

Henio

PS. pomiar amortyzatorów następujący:

LP - 70
PP - 0 Smile
LT - 62
PT - 63

wg diagnosty dobry amortyzator (nie podlegający wymianie) to taki z wielkością ponad 60. Czyli optymistycznie - trzy dobre Smile
Jednostką jest chyba % dolegania koła do drogi ?
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 12:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


Na oryginalnych amorkach przejechałem 76 tys. - cena ok. 200 zł/szt. Na zamiennikach Monroe 19 tys - cena ok. 100 zł/szt. Wybór jest chyba prosty - ORYGINAŁ !!! I nie obrażaj ukochanego autka Pandy - bo się pogniewamy Very Happy
Amortyzator można załatwić na jednej dobrej dziurze - jak mieszkasz w takiej okolicy to nic dziwnego... A poza tym kup sobie np. używaną Toyotę ( w cenie nowej Pandy) - to zobaczysz co to są koszty.... (mój znajomy wymieniał w Avensis amorki tył + poduszki .... zapłacił 2 tys. !!!)Pozdro i zdrowego rozsądku życzę.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 14:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


Ceny z allegro:

1. DELPHI 195 zł (?) ale jest tak durnowato opisane, że nie wiadomo do końca czy za dwa czy za jeden.
2. MONROE 1 szt 91 zł (gwarancja: 2 lata) x 2 szt = 182 zł
3. KAYABA 1 szt 99 zł ale brak danych o gwarancji i jakoś tak dziwnie gość sprzedaje 5 szt i nie pisze czy prawa czy lewa strona

4. We wsiowym (czt. autochtonicznym) sklepie auto-moto ceny od 105 do 165 za szt. Nie zapisałem jednak jacy producenci.

Vitor_Belfort wyjaśnij mi co rozumiesz pod pojęciem "oryginał". W książce J. Zębowicza oraz w "instrukcji obsługi" nie ma podanego oryginalnego producenta. Nawet symbolu nie znalazłem. Tylko wymiary ekstremalne (ściśnięty/rozciągniety)

Dodam jeszcze, że eksploatowałem kilka marek aut. Jakby mi kto powiedział, że w Syrenie padł mu amortyzator to bym powiedział, że jest śmieszny albo miał wypadek. To samo w skodzie (105/120), a i nasz podciwy kanciak był w moim posiadaniu. Zadnych problemów z tym związanych. A cały czas jeździłem na tą sama stację diagnostyczną a tam kitu nie puszczają. Nawet na diagnostyke nie trzeba jeździć aby wyczuć, że amortyzarory są do bani. Albo auto na wyboistych zakrętach nie trzyma toru jazdy albo wali na dołkach tak jak mam teraz w swojej Paździsze.
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


HenrykO napisał:
Ceny z allegro:

1. DELPHI 195 zł (?) ale jest tak durnowato opisane, że nie wiadomo do końca czy za dwa czy za jeden.
2. MONROE 1 szt 91 zł (gwarancja: 2 lata) x 2 szt = 182 zł
3. KAYABA 1 szt 99 zł ale brak danych o gwarancji i jakoś tak dziwnie gość sprzedaje 5 szt i nie pisze czy prawa czy lewa strona

4. We wsiowym (czt. autochtonicznym) sklepie auto-moto ceny od 105 do 165 za szt. Nie zapisałem jednak jacy producenci.

Vitor_Belfort wyjaśnij mi co rozumiesz pod pojęciem "oryginał". W książce J. Zębowicza oraz w "instrukcji obsługi" nie ma podanego oryginalnego producenta. Nawet symbolu nie znalazłem. Tylko wymiary ekstremalne (ściśnięty/rozciągniety)

Dodam jeszcze, że eksploatowałem kilka marek aut. Jakby mi kto powiedział, że w Syrenie padł mu amortyzator to bym powiedział, że jest śmieszny albo miał wypadek. To samo w skodzie (105/120), a i nasz podciwy kanciak był w moim posiadaniu. Zadnych problemów z tym związanych. A cały czas jeździłem na tą sama stację diagnostyczną a tam kitu nie puszczają. Nawet na diagnostyke nie trzeba jeździć aby wyczuć, że amortyzarory są do bani. Albo auto na wyboistych zakrętach nie trzyma toru jazdy albo wali na dołkach tak jak mam teraz w swojej Paździsze.

Joł Henio - oryginał - kupiony i założony w jedynym ASO FIAT jaki mogę polecić MIMAR PIEKARY Śląskie. To właśnie rozumiem pod pojęciem oryginał (po szczegóły musiałbym zajrzeć do faktury, a ta jest w biurze rachunkowym i nie mam na to czasu SORY Wink ) Pod względem zadowolenia klienta zajęli w badaniach opinii 3 miejsce w Polsce i 1 na Śląsku. Zdaję sobie sprawę że są serwisy ASO FIAT (sam znam takie) którym bym nie zlecił naprawy roweru !!!! Very Happy A jeśli chodzi o zamienniki MONROE - skusiłem się na niby znaną markę.... i sprawa skończy się chyba w sądzie bo już drugi miesiąc rozpatrują mi reklamację (nieautoryzowany warsztat w którym je zakładałem). Po dziewiętnastu tysiącach kilometrów (9 miesięcy jazdy) miałem dokładnie takie odczucia z jazdy - tłukło się (szczególnie prawy) i strach było wchodzić w zakręt z normalną prędkością. Przód auta uciekał na zewnątrz zakrętu - straszna podsterowność !!! Tak więc naprawdę - nie oszczędzaj na amortyzatorach. Pozdro i bezawaryjnej jazdy.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 17:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


Czyli monroe to kicha. A inne (czyt droższe)? I tak będę je zakładał we własnym zakresie. Do ASO Radom przecież nie pojadę.

No i co ma piernik do wiatraka? Co ma założenie amortyzatorów w garażu przydomowym do gwarancji? przecież gwarandem dobrego (prawidłowego) założenia jest przegląd rejestracyjny. Jakby było założone ..no nie wiem... do góry nogami?... to przecież na maszynie by wyszło i nici z przedłużenia dowodu rejestracyjnego. To jest argument. A rzeczoznawcą (niepodważalnym) jest diagnosta, który działa z upoważnienia wojewody chyba.

ASO to kupa dziada. I nie dziwię się PZU, które likwidując szkodę na moim pojeździe (chłodnica, spojler, zawieszenie wentylatora, reflektor i kilka innych dupereli) po tym, jak walnąłem ubiegłej zimy w psa, nie miało ASO FIAT Radom w spisie polecanych warsztatów. Ciekawe, co? Ale to pewnie z powodu cen jakie oferuje na naprawy ta instytucja.
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 17:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 10:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


HenrykO napisał:
Czyli monroe to kicha. A inne (czyt droższe)? I tak będę je zakładał we własnym zakresie. Do ASO Radom przecież nie pojadę.

No i co ma piernik do wiatraka? Co ma założenie amortyzatorów w garażu przydomowym do gwarancji? przecież gwarandem dobrego (prawidłowego) założenia jest przegląd rejestracyjny. Jakby było założone ..no nie wiem... do góry nogami?... to przecież na maszynie by wyszło i nici z przedłużenia dowodu rejestracyjnego. To jest argument. A rzeczoznawcą (niepodważalnym) jest diagnosta, który działa z upoważnienia wojewody chyba.

ASO to kupa dziada. I nie dziwię się PZU, które likwidując szkodę na moim pojeździe (chłodnica, spojler, zawieszenie wentylatora, reflektor i kilka innych dupereli) po tym, jak walnąłem ubiegłej zimy w psa, nie miało ASO FIAT Radom w spisie polecanych warsztatów. Ciekawe, co? Ale to pewnie z powodu cen jakie oferuje na naprawy ta instytucja.


Joł Henio - te amortyzatory kupił i założył mi właśnie nieautoryzowany warsztat... i to oni mają (i równocześnie dają) gwarancję na części oraz montaż (na części otrzymują gwarancję z hurtowni)... trochę znajomości prawa Rolling Eyes a poza tym na litość boską... masz chyba stanowisko I filozofa w miejscowości Przysucha Very Happy Pozdro i uważaj na psy w okolicach Przysuchy - bywają zjadliwe Razz
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 14:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


amortyaztory HART. cena 86 zł/szt
W/w amortyzatory objęte są 2-letnią gwarancją bez limitu km

Czy słauszna jest zasada, że droższe to lepsze?

Mam juz niewiele czasu. Musze podjąć jakąś decyzję.

Więc jakiego producenta wybrać?

Vitor_Belfort napisał:
.... a poza tym na litość boską... masz chyba stanowisko I filozofa w miejscowości Przysucha ...

No może .... chociaż nie bardzo qmam o co ci chodzi [nie maiszkam w Przysusze ale kilka km od.... tam gdzie mieszkam to nawet wiatry nie zawracają.... koniec świata Smile]
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 15:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


Henio - szczerze - ja bym wybrał droższe (nawet chyba najdroższe). No ale jest to tylko moje zdanie... to że piszą o 2 latach gwarancji nie znaczy że się nie rozlecą po pół roku... a z uznaniem reklamacji też bywa różnie. Jak Ci po prostu jej nie uznają to co zrobisz ??? Trzeba iść do sądu - mnie to czeka. I co wtedy ??? jeździsz albo z rozwalonymi amorkami i ryzykujesz nawet wypadek... albo znów je wymieniasz, płacisz i idziesz do sądu. Wybór należy do Ciebie

Pozdro i bezawaryjnej jazdy, Very Happy Very Happy Smile
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


Ładnie to naświetliłeś. Wysłałem zapytanie do tego ostatniego (HART) na jakich warunkach gwarancja. Jeżeli ich nie interesuje kto to zakłada a tylko ważne że auto przejdzie badania techniczne to kupie te tańsze. Ale faktem jest, że nasze drogi to makabra. jezdnia przy poboczy to jedna wielka kiszka z dżemem. Dlatego najbardziej narazony jest amek z prwej strony. Jak pamiętam to przy pierwszej wymianie miałem opis diagnosty że są wycieki.

Na maszynie wyszło (tak pamiętam):

PP 40
LP 50

czyli w obu przypadkach poniżej tego magicznego 60.

Teraz jest jeszcze gorzej. Ciekawe tylko czy ma to związek z następującą sytuacją. Pojechałem na myjnie. Ponieważ nie było kolejki a myjący to znajomy, więc poświęcił troche więcej wody i środków myjących. Wybzykał mi i od podłogi i pod nadkolami dokładnie. Na zewnątrz było tak z -10 stC. Auto zostało na noc pod chmurką. Ja pracowałem na nocnej zmianie. No i rano, podczas powrotu do domu, wychwyciłem te stuki. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. To było teraz w styczniu, gdy chwycił taki kilkudniowy mróz. Dwa dni później pojechałem na maszyne. No i faktycznie - amek padł
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
Szumi

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lut 2008, 00:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


W moim przypadku było podobnie auto przy przebiegu 30 tys km amory do wymiany( wylane) oczywiście te fabryczne . kupilismy nowe "monroe" lewy wytrzymał 15 tys km!!!!!!!!!!!!!!!!!! HAŃBA poprostu sie wylał ... niewiem co sądzić o tej firmie .. mój mechanik mowił że to monroe to sobie moge wsadzić Laughing Laughing poprostu shit .. nie polecam !!
Powrót do góry
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 02 Lut 2008, 01:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


Dostałem odpowiedź od dystrybutora amortyzatorów HART.

cyt: "...na karcie gwar. jest miejsce na podpis i pieczatke warsztatu ...... ponadto nie ma zadnych wykluczen ze ma byc np. montowany w autoryzowanym warsztacie czy serwisie..." kon. cyt.

Wynika z tego, że sam nie mogę tego założyć (!!!). Tak jakby warsztaty czy serwisy zrobiły to lepiej. Jest taka różnica: ja zrobie to dla siebie a ktoś inny zrobi to "dla kogoś" I tu jest konflikt.
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
endi_1980

Dyskutant



Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Panda 1.2 rok 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2008, 11:30
Temat postu:

DELPHI


Wprawdzie w Pandzie nie wymienialem jeszcze amortyzatorów ale wymienialem we fiacie. Włożylem amortki firmy DELPHI i jezdzily 30000 km potem auto sprzedalem i nie wiem czy dlugo jeszcze pojezdzily. W kazdym razie bylem z nich zadowolony i jak padna mi w pandzie to kupie Delphi. Mam nadzieje ze beda rowniez sie dobrze spisywaly jak we fiacie. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez endi_1980 dnia Pią 02 Lip 2010, 22:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2008, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


Odnośnie gwarancji. To jest właśnie Polska. Mam wykształcenie, technik-mechanik poj. samochodowych i mam jechac do warsztatu na wymianę czegokolwiek. Może oni tam mają specjalne klucze, jakieś z autoryzacją Laughing. Faktem jest, że większość śrub ma nienormowane wymiary.nie wiem tylko czy jest to powód do odrzucania gwarancji? Chyba te firmy mają świadomość, że nikt ich nie będzie podawał do sądu o np. 300-400zł.
Powrót do góry
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 03 Lut 2008, 15:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Amortyzatory


rosomak napisał:
...Mam wykształcenie, technik-mechanik poj. samochodowych i mam jechac do warsztatu na wymianę czegokolwiek. Może oni tam mają specjalne klucze...


Dokładnie. Ukończyłem technikum. Mam z tamtej szkoły tytuł: technik mechanik. Teraz mam dodatkowo tytuł mgr inż....i nie mogę sam wymienić czegokolwiek w samochodzie. A zestawy różnych kluczy w moim garażu są takie, że na pewno co niektóre "wypasione" warsztaty mogą mi tylko zazdrościć.

Hmmm... pamiętam jak w ASO dokręcali kilka srób, które wymagały właściwego momentu.... robili to na czuja zwykłym kluczem oczkowym... Smile
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
karlodabro

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 12

Posiadane auto: fiat panda 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 04 Mar 2008, 19:41
Temat postu:

amortyzatory


cześc jestem posiadaczem pandy 2003 odnośnie problemu u mnie też poszedł amor z przodu z prawej strony i to na gwarancji wymienili ibyło ok po 2latach poszły oba ale to ze starosci w tamtym roku wymieniłem całe kolumny na komplet od punto 2 iteraz jest ok nieco sztywno z przodu bo spręrzyny maja 4zwoje anie 3 jak w orginale az tyłu mam kayabyi tez jest ok jak wymieniasz amorty to pomysl owymianie spręrzyn po paru latach ona też sie zurzywają
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System