Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 21:32
Temat postu:

Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Z racji tego, że drogi jakie mamy takie mamy, zawieszenie jest głównym punktem troski każdego posiadacza samochodu. Ja właśnie zakończyłem kompletować części zawieszenia do swojej "Czarnej Pantery" i postanowiłem zamieścić mini kosztorys - być może komuś się to przyda Smile

2 amortyzatory Delphi gazowe - przód - 320zł za parę
2 amortyzatory Delphi gazowe - tył - 160zł za parę
2 wachacze przód Magnetti Marelli - kompletne z gumami itp. - 240 zł za 2 sztuki
4 tuleje do tylnych wahaczy - ok. 80zł za całość
2 tulejki stabilizatora przedniego - ok. 20zł za dwie

Razem : 820zł

Koszt robocizny : garaż z kanałem + narzędzia + skrzynka piwa + wolny weekend + kuzyn mechanik do pomocy Very Happy

PS1. Biorę się za mojego "bandyte" już w piątek, jak to poskładam do kupy to napisze jak to jeździ Very Happy

PS2. Wychodze z założenia, że jak coś robić to kompleksowo i hurtem, bo po co później 2 razy rozkręcać to samo.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Masz racje że jak coś robić to kompleksowo. I będziesz miał teraz troche spokoju z zawieszeniem, chociaż znając stan polskich dróg pewnie nie tyle ile byś chciał Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Całe szczęście,że konstrukcja zawieszenia w CC/SC jest prościutka.
Są autka,które szybciej niż nasze wozidełka zabijają zawieszenia.
Ceny za podzespoły zawieszenie sa na akceptowalnym poziomie.
W niektórych brykach to za sam tył zapłaciłbyć 800 zł Very Happy
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Sty 2008, 23:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Tak to jest plus - prostota konstrukcji, choć z drugiej strony niewiele jest takich wozidełek, które mają z tyłu chociażby niezależne zawieszenie Smile Wystarczy popatrzeć na Matiza chociażby gdzie mamy sztywną oś wleczoną, nawet nie belke skrętną Smile Na szczęscie Makarony dobrze pomyślały i zastosowały tradycyjne gumy z tyłu w wahaczach, a nie jak Żabojady np. w Peugeot'ach czy Citroen'ach belkę z wahaczami wleczonymi i łożyskami igiełkowymi - to dopiero generuje koszty Very Happy Jedyne co mnie drażni to to, że sworzen w przednim wahaczu jest niewymienny, ale pies z nim Smile

Co do ceny to owszem jest tanio, a nawet śmiesznie tanio, bo za 800zł mam kompletnie "odświeżone" zawieszenie. Mam przykład po drugim aucie - BMW 318i E36, gdzie za 4 gazowe amortyzatory Kayaby zapłaciłem 1200zł, a sam sworzeń do wahacza przedniego oryginalny niemiecki Lemforder'a kosztuje 100zł.

A co do trwałości zawieszenia to także jestem mile zaskoczony, ale myśle, że to przez niską masę własna autka. Moja bryczka ma 99tyś. i ani ja, ani mój kolega ( poprzedni właściciel ) przy zawieszeniu nic nie robił. Mam wrażenie, że auto stoi jeszcze na oryginalnych amortyzatorach, ale jak wyjme to poszukam jakiś znaków. Autko do przebiegu 84 tyś. km śmigało po Niemczech.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrekd

Auto Maniak



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 641
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat CC 704 1997
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 00:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


nie zapomnij kupic gum (oslonek) .. stare moga byc w oplakanym stanie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 00:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 00:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Piotrek starych osłonek już nie ma poprostu Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy ale kupiłem i osłonki i odboje Smile ale zapomniałem to wrzucić do kosztorysu, ale to grosze są Smile
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Qkiz007

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 169
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa / UK
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 16V 2002r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 07:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Bartek84 to prawda, że koszty naprawy zawieszenia CC/SC są relatywnie małe. Mi za regenerację tylnej belki w Peugeot 306 krzyknęli między 1000-1200 zl w zależności od jej rzeczywistego zurzycia. Więc 800 zł za kompletny remont zawieszenia to naprawde nie jest dużo.
Powrót do góry
gadu-gadu
hitmanek

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 211
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: CINQUECENTO 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 09:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


ja kupilem wahacze z tej firmy na allegro po 75 zeta sztuka
_________________
]
Powrót do góry
gadu-gadu
marimar

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: cc 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


powiem że dużo dałeś za tulejki do tylnych wachaczy bo na allegro mają orginały z fabryki za 55 zł kpl.
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 21:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


marimar 55zł czy 80zł żadna różnica jeśłi doliczyć te pare złoty za koszt przesyłki. Nie ma co rwać sobie włosów z głowy o pare złoty Smile

hitmanek albo kupiłeś lewy towar albo z przeceny bo im nie schodził akurat ten typ i chcieli sie wyzbyć albo ktoś wcisnął Ci podróby, a takich "akcji" na allegro nie brakuje. Ja szukałem mnóstwo czasu jakiś markowych wahaczy m.in. Magnetti Marelli i najtaniej znalazłem u mnie w mieście w filli Intercars właśnie po 120zł sztuka. Nawet w sklepach internetowych był droższe i nie spodziewałem sie że w tradycyjnym sklepie bedzie taniej, a tu jednak miłe zaskoczenie. A wahacze dostałem w oryginalnych pudełkach zaplombowanych, dodatkowo zawiniete w oryginalną torebkę Magnetti Marelli, na której też była plomba Smile
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Weekend za nami, mój bandyta wyremontowany Very Happy Obiecałem, że napiszę jak skończę, więc pisze .....

Auto zachowuje się pierwsza klasa. W zakręty w które wcześniej wchodziłęm 80-90km/h teraz wchodzę 100-110km/h bez stresu, niezależnie czy droga równiutka czy lekko "zmęczona" Very Happy Amorki super. Jak ktoś tylko może dołożyć parę groszy, to niech kupuje gazowe, a nie olejowe - różnica kolosalna. Stare amorki były oryginalne !!! Wytrzymały 100 000 km - w sumie nieźle jak na tą klasę autka. Ale był kompletnymi wrakami - jak je ścisnąłem tak już zostały - nie wyszły Very Happy

Wahacze z przodu były wporządku - ogólnie mówiąc, ale jak już kupiłem nowe to zalożyłem. W starych pękły tylko gumki na sworzniach, ale da sie założyć nowe, same sworznie luzu nie mają. Do wymiany kwalifikuje się tulejka ta tylna na wahaczu, a ta przednia jest w stalnie idealnym. Jak mi kuzyn ich z warsztatu nie wywalił to je zabiore i jeśli ktoś z was bedzie chciał to mu je wyśle za friko. Wymienić wystarczy tylko te tylne tulejki i gumki na sworzniach i jeszcze dłuuuugo pochodzą, a koszt tych drobiazgów praktycznie żaden. Wahacze proste, nieskorodowane.

Generalnie podczas remontu, zawieszenie ze mną "współpracowało" bardzo dobrze Very Happy Wszystko się odkręciło elegancko i bez oporów. Jedynie współpracy odmówiły śruby mocujące amortyzator do nadwozia z tyłu z lewej i prawej strony Very Happy Zastosowałem więc delikatny środek "perswazji" w postaci palnika acetynenowo-tlenowego ...... małe grzanko śrub i puściły aż miło.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 21:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Ciesze się,że masz już wszystko gotowe.

Taka jak piszesz.. po zamianie zawiasu prowadzenie poprawia się kolosalnie!
Ja już nie mogę doczekac się wiosny i... oponek letnich. 165/65/13 Very Happy

Na tych wysokich ( 80-tki) oponach autko trochę buja po zakretach i jakoś tak nie teges jest Wink Wink

Na założenie czeka też stabilizator przechyłów Twisted Evil
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Bartek, a 900tka ma otwory pod śruby, żeby stabilizator do nadwozia przykręcić ? Przecież w niej nie było seryjnie stabilizatora. Bo do wahacza nie ma problemu, bo on jest przykrecany bezpośrednio do wahacza przez te oczka za pomocą specjalnego uchwytu na 2 śruby, ale jak to będzie w nadwoziu w 900 to nie wiem.
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 22:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


Podejdzie bez problema Wink
Już był u mnie na autku Smile




A tu masz przykład : http://moto.allegro.pl/item307298514_fiat_seicento_stabilizator.html

Czy sej czy Cc jedna cholera Smile
Powrót do góry
Komar1985

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1.3 mJTD 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Remont kapitalny zawieszenia - koszty


No spoko spoko to wygląda, tylko czy jest miejsce gdzie to przykrecić, czy zostwaili jakies otwory w fabryce, jeśli tak to ok. Ale z tego borazka to ja widze, że raczej jest on przykrecany w jakieś miejsca "wymyślone" tak aby nie musieć niczego przerabiać, bo u mnie stabilizator przykrecony jest w 4 miejscach - 2 na środku wozu i 2 bliżej boków, blisko mocowania tylnych tulei wachacza, a ten prezentowany - wygląda na to, że mocowany tylko na środku wozu jakimś uchwytem w jednym, a raczej w 2 miejscach. Nie wiem, ży to ma wpływ czy w 2 miejscach czy w 4, ale lepszy taki drążek niż zaden Very Happy Bo bez drążka to nasze "skrzynki na listy" wychylają się na zakrętach jak dyliżansy z czasów dzikiego zachodu Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
________________
Grande Punto 1.3 mJTD 2008r. - obecnie Smile
Punto II 1.2 2000r. - było, ale jeździ dalej w rodzinie Smile
CC Sporting 1.1 1995r. - było, jeździło w rodzinie .... zatrzymało się na słupie Sad gdyby człowiek wiedział, to by nie oddał Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System