Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Problem z odpalaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cookie1209

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: fiat Uno 1.4i.e '95
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2010, 13:08
Temat postu:

Problem z odpalaniem


Mam nadzieję, że nikt nie wyzwie mnie tutaj za "nie używanie opcji szukaj", bo szukałem i podobnego problemu, co ja - nie znalazłem. Wink

Otóż, mam dość specyficzny problem z Uno 1.4, silnik nie odpala, kiedy jest rozgrzany. No, prawie.. Kiedy jest zimny, np po nocy, albo stoi cały dzień na parkingu, to odpali zawsze. Kiedy trochę pojeżdżę, przejadę jakieś 30-40km (tyle robię mniejwięcej dziennie w mieście) i zgaszę go, za 10 sekund zakręcę, to też odpala, dosłownie na strzał. Jednak, gdy auto postoi jakieś pół godziny i dłużej, koło godziny, to już nie ma bata. Mogę kręcić i kręcić, aż wyładuję akumulator a on i tak nie odpali. Muszę znowu czekać co najmniej kilka godzin, aż ostygnie do końca. Zdjąłem osłonę z filtrem powietrza i obejrzałem wtrysk. Dowiedziałem sie, że to z nim jest problem. Podczas tego odpalania nie podaje w ogóle paliwa na dyszę. Podczas kręcenia chyba powinien, prawda? Sprawdziłem cewkę, świece, iskra jest na wszystkich czterech. Kilku mechaników powiedziało mi, że jest to problem z kablami sterującymi, mogą być połamane, bo kiedy ruszyło się tymi kablami, to znowu odpalał, ale też nie zawsze (mi np. się to nie udało..). Więc w porządku, oddałem go do elektryka, kable rzeczywiście były połamane, zostały polutowane, wszystko teoretycznie styka. Jednak problem nie zniknał. Crying or Very sad
Jest dokładnie tak samo, przewody paliwowe sprawdziłem, paliwo dochodzi do wtrysku. Jednak na dysze już nie leci. Zaczęlo się to pojawiać, od kiedy mam wymienioną stacyjkę (styki były połamane, połowa elektryki poprostu się nie włączała, jednak silnik wtedy zawsze odpalał Shocked). Powiedzcie, co to może być za problem? Czy to jakas głębsza elektryka? Bo elektroniką w tym aucie raczej nazwać tego nie mozna Razz Czy w stacyjce są jakieś styki odpowiedzialne za sterowanie wtryskiem? Może to wina tego komputerka, co jest pod maską od strony kierowcy? Mam nadzieję, że nie zepsuł się moduł, ani komputer, bo jeśli tak, to czeka mnie kosztowna wymiana, która chyba do końca puści mnie z torbami..

Opcję z resetowaniem komputera przez odłączenie akumulatora na 10 minut sprawdziłem. Nie działa..

Nie jeżdżę na gazie, nie katuję auta, do wyższych obrotów doprowadziłem go tylko raz, po zakupie, żeby tylko sprawdzić, co potrafi (1.4 to jednak dość mocny silnik Razz )

edit: Dowiedziałem się, że mógłby to być czujnik temperatury (ten od wtrysku). Może to być to?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 09:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Problem z odpalaniem


Może byc, ale sprawdź filtr paliwa , bo miałem identyczny problem, zimny palił a ciepły trzeba było kręcić i kręcić, załapywał ale z trudem . Okazało się,że filtr był zapchany a w zbiorniku paliwa kupa syfu .
Powrót do góry
Danielo__2010!

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Uno 1.0 i.e 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 18:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Problem z odpalaniem


Miałem taki sam problem przez kilka miesięcy jak forumowicz wyżej, wkońcu wymieniłem częsci w zespole wtryskowym takie jak: wtryskiwacz paliwa, czujnik temperatury zasysanego powietrza i regulator ciśnienia paliwa oraz czujnik położenia przepustnicy. Autko teraz odpala za każdym razem Smile
Powrót do góry
Luk452

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Uno 1.4 i.e.S 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 08:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Problem z odpalaniem


Witam.
Również miałem taki przypadek , jeżdżę Uno 1.4.

Okazało się że wtryskiwacz miałem do wymiany .

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System