Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 17:16
Temat postu:

Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Witam Wszystkich, którzy tutaj trafią.
Zakładam ten temat z dwóch powodów:
1. Może któregoś dnia (lub nocy) trafi na to forum osoba, która zastanawia się nad kupnem tego auta i nasze opinie, które tutaj umieścimy będą jej przydatne.
2. Coś dla nas, użytkowników Ducato, żebyśmy mogli chwalić swoje auta pod niebiosa lub "kląć" (oczywiście zgodnie z obowiązującymi zasadami na forum Very Happy ) na czym świat stoi.

Byłem posiadaczem Ducato 14 2.8D z 99, kupiłem go na początku 2003r sprzedałem pod koniec 2004 miało wtedy najechane grubo ponad 400 tys km. Po tym przebiegu, padł synchronizator 2-go biegu, no i dawały znać o sobie wtryskiwacze.
zalety: trwały i oszczędny silnik ( średni 9l w cyklu mieszanym), tanie podzespoły nawet w serwisie, poza zawiasami tylnych drzwi nie rdzewiał.
wady: auto głośne i mało dynamiczne
Podsumowując uważam, że auto lepiej nadaje się do jazdy po mieście- małe spalanie, w trasie przy załadunku ok 1000 - 1200 km odczuwalny brak mocy

Obecne auto to 15Q 2.8JTD 2004r
Tu mogę coś więcej powiedzieć bo mam go od nowości.

zalety: dynamiczny i w miarę oszczędny silnik (10,5 l w cyklu mieszanym - jazda normalna, ostra i szybka do ok 13l), trwałe zawieszenie - auto ma 250 tys km końcówki drążków fabryczne, elementy wahacza padły po 160 tys. wymieniam na firmę sasic trwałość 50-60 tys.
Względnie tani serwis. Silnik pracuje bez zarzutów oby tak dalej Smile

wady: hałas w kabinie!!! zdecydowanie za głośne auto. łożyska na McPchersonach padają co ok 70 tys km, głośne stuki z tylnego zawieszenia szczególnie przy pustym aucie, żarówki H7 gasną co dwa miesiące, szybko zużywające się przednie opony mimo braku luzów w zawieszeniu przy prawidłowym ustawieniu zbieżności,

To tyle ode mnie, teraz Wy coś dorzućcie
Pozdrawiam
Powrót do góry
el Bora

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat DUCATO 250 MAXI 2.3 JTD 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 22:45
Temat postu:

Ducato 2.3 jtd maxi 2007r


mam go od nowości. Na dzisiaj ma 29 tyś przebiegu. Autko wpada w wibracje przy rozpedzaniu a najgorzej jest w przedziale predkosci 80-90 km/h. Stuka coś w przednim lewym zawieszeniu -mimo braku widocznych luzów. Wymieniono kompletne półosie napędowe ale nic nie pomogło. W sprawie stuków ASO wymieniło końcówkę drążka (czekałem na tą część 4-tygodnie) oraz podkładke elastyczną amortyzatora. Niestety w/w zabiegi nic nie zmieniły. Zastanawiam się czy ten typ tak ma? Czas mija a problem pozostaje. Co począć? Ma ktoś pomysł?
_________________
el Bora
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 17:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Poprzedni model Fiata to Scudo ( nie proponuję nikomu,chyba że ktoś ma duzo kasy aby ładować w zawieszenie,bo to wymienia się jak olej w silniku) nie był udanym zakupem.Teraz jestem zadowolony,bo jest większy, bardziej przestrzenny niz poprzednik. W Ducato'97 silnik jest na wierzchu,do wszystkiego można dotrzeć. Wcześniej miałem Ducato'91 2,5d i też byłem z niego zadowolony. Śmiało polecam te auta do kupna,najlepsze w wersji bez komputerów. Im mniej techniki w aucie tym bardziej bedziemy zadowoleni.
Powrót do góry
szpunt

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 21

Posiadane auto: Ducato III 2,2 MJ 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Ducato III 2,2 MJ 2006r. przebieg ok. 50000km
Usterki:
- wymiana zawóru EGR,
- cieknący zbiorniczek płynu do spryskiwacza szyb,
- naprawa alternatora,
- wymiana łożyska i uszczelniacza półosi,
- wymiana termostatu.
Wady:
- mocno hałasujące lusterka boczne przy prędkości pow. 110km/h,
- słabe grzanie kabiny /co za tym idzie silnika/ przy temp poniżej -5'C, nie wspominając już o jeździe pow 100km/h przy niższych temp,
- hałasujące zawieszenie przy jeździe bez obciążenia /brak luzów/,
- wymiana żarówek reflektorów przednich /głównie prawy/ na trasie graniczy z cudem /chyba, że w pobliżu jest ktoś z małą ręką
Wink /
Zalety:
- średnie zużycie paliwa / 50/50 trasa-miasto /, przy średnim obciążeniu nie przekraczającym 1100kg - 8,6L ON/100km Very Happy.
Powrót do góry
gruby_2907

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: ducato 2009 2.3MJ; toyota lc120
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 22:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Witam Forumowiczów !

Ducato 2.3 L2H1 2009 rok. Samochód uszkodzony w transporcie z fabryki - oberwany tłumik, wizyta w serwisie następnego dnia po odbiorze. Dziwne hałasy na biegu jałowym słyszalne aż za dobrze w kabinie - ten typ tak ma, z każdym pokonanym kilometrem - a najechałem już JEDEN TYSIĄC TRZYSTA- przybywa kolejny szmerek i skrzypienie wewnątrz samochodu. kilkanaście śrubek podokręcałem i przesmarowałem sam, nie jade do ASO ponieważ poziom obsługi wprawi w osłupienie nawet tych z Państwa którzy pamiętają Polmozbyty. Po kilku ciepłych dniach i wygrzaniu się w garażu paka skrzypi, jakby podpowiadała że samochód za chwile przełamie się na pół. Reklamowałem w piątek, mam jechać do magików którzy za 2800 brutto wyłożyli pake sklejką, dzis to sobie dokładnie obejrzałem. Koniecznie muszę to pokazać jakiemuś stolarzowi, poprawi mu sie humor. Zrobiłem zdjęcia i wysyłam je w poniedziałek do Bielska Białej - Fiat Poland. Niech zobaczą jakiego podwykonawcę ma ich największy dealer. Nie mam już ochoty jeździć tym śmieciem, szkoda że połasiłem się na kilkanaście, kilkadzieścia tysięcy, których w leasingu bym nie odczuł i nie kupiłem Craftera. Szpetna i archaiczna ale niemożliwa do zajeżdzenia Toyota Hiace odpadła na początku - za mała...
Sznowni Państwo, którzy być może zastanawiacie się nad zakupem Ducato, sugeruję i nalegam abyście przemyśleli decyzję. Rozumiem że w przypadku 4-5 samochodów, jest taniej o kolejne auto ale jak siedzimy w "serwisie" to przecież nie zarabiamy.... Ładny, dobrze pomyślany i tańszy niż dojcze konkurencja ale żenująco wykonany samochód. NIE POLECAM.

Poniważ muszę spłacić leasing, oczywiście stane na głowie żeby zdążyć przed gwarancją, będę tym śmieciem jeździł i postaram się na bieżąco informować o dalszych -zapewne- naprawach, ku przestrodze dla innych ...


NIGDY WIĘCEJ SAMOCHODU NA F !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Spokojnej nocy i pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 22:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robert336

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2009, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


witam.
mam problem z wyborem auta i moze ktos doradzi
chce kupic ducato 2008r 3.0 160PS lub renault master 2008r 2.5dti 150PS
ktore leprze
doradzcie Sad
_________________
witam
bardzo prosze o pomoc jakie auto kupic czy ducato 2007rok 3.0 160PS czy renault master
2,5 dci 150PS.moze ktos doradzic
Powrót do góry
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


robert336 napisał:
witam.
mam problem z wyborem auta i moze ktos doradzi
chce kupic ducato 2008r 3.0 160PS lub renault master 2008r 2.5dti 150PS
ktore leprze
doradzcie Sad
bierz fiata. tańsze częsci są
Powrót do góry
Gutekspc

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Ducato '08 2.3 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 14:40
Temat postu:

Usterka sprzęgła w Ducato '08


Ducata kupiłem ponad pół roku temu, miał 1,5 roku i przejechane 74 tyś. Po przejechaniu kilku tyś. km padło sprzęgło. Rozszczelnił się wysprzęglik w skrzyni biegów. Autoryzowany mi to zrobił, skasował mnie co nie miara, wszystko działało. Przejechałem prawie 30 tyś. - przy pierwszym ataku zimy - to samo. Pedał sprzęgła w podłogę i koniec jazdy. Od razu zadzwoniłem do Fiata - na wysprzęglik jest gwarancja 3 miesięczna. Więc znów działam ze sprzęgłem, tylko już nie w autoryzowanym a u znajomego, bo szkoda mi kasy na fiatowski serwis, w którym nie zrobią tego lepiej. Tak jak kolega wyżej, żałuję że nie dołożyłem paru tysi i nie kupiłem craftera.
Powrót do góry
ali 10

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ząbkowice śl
Posiadane auto: fiat ducato
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


hej mam ducato 2,3 z2009 faktycznie śmieć w skrzyni stuka zawór egr wymieniałem 4 razy i dalej buczy ostatnia naprawa skrzyni była płatna (5 dni po upływie gwarancji)wymieniali zębatkę biegu wstecznego koszt 4100zł i tydzień bez samochodu po 100 km dalej coś stuka w skrzyni jeszcze gorzej jak wcześniej masakra w tym miesiącu byłem w aso 3 razy i czeka mnie jeszcze jedna wizyta.
NIE KUPUJCIE TEGO SZMELCU
Powrót do góry
igi64.D-dorf

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Düsseldorf
Posiadane auto: fiat ducato
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 22:57
Temat postu:

fiat ducato!!


Czesc!!

Chcial bym wszystkim opisac moja mala historie z fiatem Ducato 2,3 120km, moze komus to pomoze w wyborze nowego auta!!
Tak wiec w roku 2009 podjolem nowego fiaciora z salonu, no jak to na poczatku igielka dali durzo gratisow aby tylko to cacko wyjechalo poza prog salonu. Pierwsze 7 miesiecy bylo wszystko ok w 8 miesiacu problem z ukladem kierowniczym-maly wyciek naprawili gwarancyjnie....
po kolejnych trzech problem z ukladem chlodniczym plyn znikal ale doszli ..... na dzien dzisiejszy jest juz 3 miesiace po gwaracji , mam 65tysiakow tylko w kolach i padnieta skrzynie biegow jedynka nie wchodzi czworka wyskakuje...stwierdzili ze renkojmia po gwarancyjna nie przysluguje, a inaczej nie obejmuje skrzyni biegow a koszt naprawy okolo 5 tys ....!! Jak juz ktos ma taka sytuacje za soba albo w trakcie to niech sie podzieli ze mna wrazeniami... Pozdrawiam
_________________
igi D-dorf
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 22:28
Temat postu:

Re: Usterka sprzęgła w Ducato '08


Gutekspc napisał:
Ducata kupiłem ponad pół roku temu, miał 1,5 roku i przejechane 74 tyś. Po przejechaniu kilku tyś. km padło sprzęgło. Rozszczelnił się wysprzęglik w skrzyni biegów. Autoryzowany mi to zrobił, skasował mnie co nie miara, wszystko działało. Przejechałem prawie 30 tyś. - przy pierwszym ataku zimy - to samo. Pedał sprzęgła w podłogę i koniec jazdy. Od razu zadzwoniłem do Fiata - na wysprzęglik jest gwarancja 3 miesięczna. Więc znów działam ze sprzęgłem, tylko już nie w autoryzowanym a u znajomego, bo szkoda mi kasy na fiatowski serwis, w którym nie zrobią tego lepiej. Tak jak kolega wyżej, żałuję że nie dołożyłem paru tysi i nie kupiłem craftera.

Ciesz się że nie kupiłes Craftera,to najbardziej awaryjny bus z produkowanych.
Powrót do góry
arkadiusz.jackowski1

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): sTEGNA
Posiadane auto: AUDI100C4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 17:25
Temat postu:

Kupno nowego Fiata Ducato


Witam no właśnie dobrze trafiłem bo obecnie mam LT 35 2006 z super silnikiem 2,5 i chce kupić nowe Ducato i im więcej czytam to się przeraża czy warto proszę o odpowiedz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System