Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2008, 17:16
Temat postu:

Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Witam Wszystkich, którzy tutaj trafią.
Zakładam ten temat z dwóch powodów:
1. Może któregoś dnia (lub nocy) trafi na to forum osoba, która zastanawia się nad kupnem tego auta i nasze opinie, które tutaj umieścimy będą jej przydatne.
2. Coś dla nas, użytkowników Ducato, żebyśmy mogli chwalić swoje auta pod niebiosa lub "kląć" (oczywiście zgodnie z obowiązującymi zasadami na forum Very Happy ) na czym świat stoi.

Byłem posiadaczem Ducato 14 2.8D z 99, kupiłem go na początku 2003r sprzedałem pod koniec 2004 miało wtedy najechane grubo ponad 400 tys km. Po tym przebiegu, padł synchronizator 2-go biegu, no i dawały znać o sobie wtryskiwacze.
zalety: trwały i oszczędny silnik ( średni 9l w cyklu mieszanym), tanie podzespoły nawet w serwisie, poza zawiasami tylnych drzwi nie rdzewiał.
wady: auto głośne i mało dynamiczne
Podsumowując uważam, że auto lepiej nadaje się do jazdy po mieście- małe spalanie, w trasie przy załadunku ok 1000 - 1200 km odczuwalny brak mocy

Obecne auto to 15Q 2.8JTD 2004r
Tu mogę coś więcej powiedzieć bo mam go od nowości.

zalety: dynamiczny i w miarę oszczędny silnik (10,5 l w cyklu mieszanym - jazda normalna, ostra i szybka do ok 13l), trwałe zawieszenie - auto ma 250 tys km końcówki drążków fabryczne, elementy wahacza padły po 160 tys. wymieniam na firmę sasic trwałość 50-60 tys.
Względnie tani serwis. Silnik pracuje bez zarzutów oby tak dalej Smile

wady: hałas w kabinie!!! zdecydowanie za głośne auto. łożyska na McPchersonach padają co ok 70 tys km, głośne stuki z tylnego zawieszenia szczególnie przy pustym aucie, żarówki H7 gasną co dwa miesiące, szybko zużywające się przednie opony mimo braku luzów w zawieszeniu przy prawidłowym ustawieniu zbieżności,

To tyle ode mnie, teraz Wy coś dorzućcie
Pozdrawiam
Powrót do góry
el Bora

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat DUCATO 250 MAXI 2.3 JTD 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Kwi 2008, 22:45
Temat postu:

Ducato 2.3 jtd maxi 2007r


mam go od nowości. Na dzisiaj ma 29 tyś przebiegu. Autko wpada w wibracje przy rozpedzaniu a najgorzej jest w przedziale predkosci 80-90 km/h. Stuka coś w przednim lewym zawieszeniu -mimo braku widocznych luzów. Wymieniono kompletne półosie napędowe ale nic nie pomogło. W sprawie stuków ASO wymieniło końcówkę drążka (czekałem na tą część 4-tygodnie) oraz podkładke elastyczną amortyzatora. Niestety w/w zabiegi nic nie zmieniły. Zastanawiam się czy ten typ tak ma? Czas mija a problem pozostaje. Co począć? Ma ktoś pomysł?
_________________
el Bora
Powrót do góry
maja666

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: Ducato 14 '97 2,5D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Kwi 2008, 17:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Poprzedni model Fiata to Scudo ( nie proponuję nikomu,chyba że ktoś ma duzo kasy aby ładować w zawieszenie,bo to wymienia się jak olej w silniku) nie był udanym zakupem.Teraz jestem zadowolony,bo jest większy, bardziej przestrzenny niz poprzednik. W Ducato'97 silnik jest na wierzchu,do wszystkiego można dotrzeć. Wcześniej miałem Ducato'91 2,5d i też byłem z niego zadowolony. Śmiało polecam te auta do kupna,najlepsze w wersji bez komputerów. Im mniej techniki w aucie tym bardziej bedziemy zadowoleni.
Powrót do góry
szpunt

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 21

Posiadane auto: Ducato III 2,2 MJ 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Ducato III 2,2 MJ 2006r. przebieg ok. 50000km
Usterki:
- wymiana zawóru EGR,
- cieknący zbiorniczek płynu do spryskiwacza szyb,
- naprawa alternatora,
- wymiana łożyska i uszczelniacza półosi,
- wymiana termostatu.
Wady:
- mocno hałasujące lusterka boczne przy prędkości pow. 110km/h,
- słabe grzanie kabiny /co za tym idzie silnika/ przy temp poniżej -5'C, nie wspominając już o jeździe pow 100km/h przy niższych temp,
- hałasujące zawieszenie przy jeździe bez obciążenia /brak luzów/,
- wymiana żarówek reflektorów przednich /głównie prawy/ na trasie graniczy z cudem /chyba, że w pobliżu jest ktoś z małą ręką
Wink /
Zalety:
- średnie zużycie paliwa / 50/50 trasa-miasto /, przy średnim obciążeniu nie przekraczającym 1100kg - 8,6L ON/100km Very Happy.
Powrót do góry
gruby_2907

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: ducato 2009 2.3MJ; toyota lc120
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 22:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


Witam Forumowiczów !

Ducato 2.3 L2H1 2009 rok. Samochód uszkodzony w transporcie z fabryki - oberwany tłumik, wizyta w serwisie następnego dnia po odbiorze. Dziwne hałasy na biegu jałowym słyszalne aż za dobrze w kabinie - ten typ tak ma, z każdym pokonanym kilometrem - a najechałem już JEDEN TYSIĄC TRZYSTA- przybywa kolejny szmerek i skrzypienie wewnątrz samochodu. kilkanaście śrubek podokręcałem i przesmarowałem sam, nie jade do ASO ponieważ poziom obsługi wprawi w osłupienie nawet tych z Państwa którzy pamiętają Polmozbyty. Po kilku ciepłych dniach i wygrzaniu się w garażu paka skrzypi, jakby podpowiadała że samochód za chwile przełamie się na pół. Reklamowałem w piątek, mam jechać do magików którzy za 2800 brutto wyłożyli pake sklejką, dzis to sobie dokładnie obejrzałem. Koniecznie muszę to pokazać jakiemuś stolarzowi, poprawi mu sie humor. Zrobiłem zdjęcia i wysyłam je w poniedziałek do Bielska Białej - Fiat Poland. Niech zobaczą jakiego podwykonawcę ma ich największy dealer. Nie mam już ochoty jeździć tym śmieciem, szkoda że połasiłem się na kilkanaście, kilkadzieścia tysięcy, których w leasingu bym nie odczuł i nie kupiłem Craftera. Szpetna i archaiczna ale niemożliwa do zajeżdzenia Toyota Hiace odpadła na początku - za mała...
Sznowni Państwo, którzy być może zastanawiacie się nad zakupem Ducato, sugeruję i nalegam abyście przemyśleli decyzję. Rozumiem że w przypadku 4-5 samochodów, jest taniej o kolejne auto ale jak siedzimy w "serwisie" to przecież nie zarabiamy.... Ładny, dobrze pomyślany i tańszy niż dojcze konkurencja ale żenująco wykonany samochód. NIE POLECAM.

Poniważ muszę spłacić leasing, oczywiście stane na głowie żeby zdążyć przed gwarancją, będę tym śmieciem jeździł i postaram się na bieżąco informować o dalszych -zapewne- naprawach, ku przestrodze dla innych ...


NIGDY WIĘCEJ SAMOCHODU NA F !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Spokojnej nocy i pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 04 Kwi 2009, 22:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robert336

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Sie 2009, 18:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


witam.
mam problem z wyborem auta i moze ktos doradzi
chce kupic ducato 2008r 3.0 160PS lub renault master 2008r 2.5dti 150PS
ktore leprze
doradzcie Sad
_________________
witam
bardzo prosze o pomoc jakie auto kupic czy ducato 2007rok 3.0 160PS czy renault master
2,5 dci 150PS.moze ktos doradzic
Powrót do góry
ARONS

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: FIAT DUCATO
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


robert336 napisał:
witam.
mam problem z wyborem auta i moze ktos doradzi
chce kupic ducato 2008r 3.0 160PS lub renault master 2008r 2.5dti 150PS
ktore leprze
doradzcie Sad
bierz fiata. tańsze częsci są
Powrót do góry
Gutekspc

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Ducato '08 2.3 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 14:40
Temat postu:

Usterka sprzęgła w Ducato '08


Ducata kupiłem ponad pół roku temu, miał 1,5 roku i przejechane 74 tyś. Po przejechaniu kilku tyś. km padło sprzęgło. Rozszczelnił się wysprzęglik w skrzyni biegów. Autoryzowany mi to zrobił, skasował mnie co nie miara, wszystko działało. Przejechałem prawie 30 tyś. - przy pierwszym ataku zimy - to samo. Pedał sprzęgła w podłogę i koniec jazdy. Od razu zadzwoniłem do Fiata - na wysprzęglik jest gwarancja 3 miesięczna. Więc znów działam ze sprzęgłem, tylko już nie w autoryzowanym a u znajomego, bo szkoda mi kasy na fiatowski serwis, w którym nie zrobią tego lepiej. Tak jak kolega wyżej, żałuję że nie dołożyłem paru tysi i nie kupiłem craftera.
Powrót do góry
ali 10

Czytelnik



Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): ząbkowice śl
Posiadane auto: fiat ducato
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Dlaczego Ducato? Zalety i Wady.


hej mam ducato 2,3 z2009 faktycznie śmieć w skrzyni stuka zawór egr wymieniałem 4 razy i dalej buczy ostatnia naprawa skrzyni była płatna (5 dni po upływie gwarancji)wymieniali zębatkę biegu wstecznego koszt 4100zł i tydzień bez samochodu po 100 km dalej coś stuka w skrzyni jeszcze gorzej jak wcześniej masakra w tym miesiącu byłem w aso 3 razy i czeka mnie jeszcze jedna wizyta.
NIE KUPUJCIE TEGO SZMELCU
Powrót do góry
igi64.D-dorf

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Düsseldorf
Posiadane auto: fiat ducato
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2011, 22:57
Temat postu:

fiat ducato!!


Czesc!!

Chcial bym wszystkim opisac moja mala historie z fiatem Ducato 2,3 120km, moze komus to pomoze w wyborze nowego auta!!
Tak wiec w roku 2009 podjolem nowego fiaciora z salonu, no jak to na poczatku igielka dali durzo gratisow aby tylko to cacko wyjechalo poza prog salonu. Pierwsze 7 miesiecy bylo wszystko ok w 8 miesiacu problem z ukladem kierowniczym-maly wyciek naprawili gwarancyjnie....
po kolejnych trzech problem z ukladem chlodniczym plyn znikal ale doszli ..... na dzien dzisiejszy jest juz 3 miesiace po gwaracji , mam 65tysiakow tylko w kolach i padnieta skrzynie biegow jedynka nie wchodzi czworka wyskakuje...stwierdzili ze renkojmia po gwarancyjna nie przysluguje, a inaczej nie obejmuje skrzyni biegow a koszt naprawy okolo 5 tys ....!! Jak juz ktos ma taka sytuacje za soba albo w trakcie to niech sie podzieli ze mna wrazeniami... Pozdrawiam
_________________
igi D-dorf
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 22:28
Temat postu:

Re: Usterka sprzęgła w Ducato '08


Gutekspc napisał:
Ducata kupiłem ponad pół roku temu, miał 1,5 roku i przejechane 74 tyś. Po przejechaniu kilku tyś. km padło sprzęgło. Rozszczelnił się wysprzęglik w skrzyni biegów. Autoryzowany mi to zrobił, skasował mnie co nie miara, wszystko działało. Przejechałem prawie 30 tyś. - przy pierwszym ataku zimy - to samo. Pedał sprzęgła w podłogę i koniec jazdy. Od razu zadzwoniłem do Fiata - na wysprzęglik jest gwarancja 3 miesięczna. Więc znów działam ze sprzęgłem, tylko już nie w autoryzowanym a u znajomego, bo szkoda mi kasy na fiatowski serwis, w którym nie zrobią tego lepiej. Tak jak kolega wyżej, żałuję że nie dołożyłem paru tysi i nie kupiłem craftera.

Ciesz się że nie kupiłes Craftera,to najbardziej awaryjny bus z produkowanych.
Powrót do góry
arkadiusz.jackowski1

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): sTEGNA
Posiadane auto: AUDI100C4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 17:25
Temat postu:

Kupno nowego Fiata Ducato


Witam no właśnie dobrze trafiłem bo obecnie mam LT 35 2006 z super silnikiem 2,5 i chce kupić nowe Ducato i im więcej czytam to się przeraża czy warto proszę o odpowiedz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System