Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dasfa12

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:16
Temat postu:

Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Witam.
Na jakim poziomie powinien być wskaźnik poziomu płynu chłodzącego silnik w pandzie (rocznik 2003) o pojemności 1100cm3? Latem wskaźnik u mnie zawsze jest na połowie. A gdy temperatura na dworzu spadnie do około 4 stopni to wskaźnik nigdy nie wskazuje połowy. Czy to normalne? A zimą przy temp. np minus 10 to wskaźnik staje na poziomie 1/4. Martwi mnie to i nie wiem czy to jest normalne czy coś nie tak z autem?? Z tych podziałek da się jakoś odczytać temperaturę??? Gdy auto stoi i jest zapalone to wskaźnik podnosi sie do góry i zatrzymuje się na połowie, nawet przy mrozach, a gdy tylko się ruszy to powietrze tak chłodzi silnik ze diametralnie spada. W środku w aucie jest w miarę ciepło. Proszę o odpowiedź.[/img]
Powrót do góry
12pawel

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 155

Posiadane auto: Fiat panda
Piwa: 7/2
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Wszystko jest jak w najlepszym porządku. Tak ma być nie ma się czym martwić. W zimę autko się szybko nie nagrzewa więc termostat nie puszcza często płynu w duży obieg, poza tym włączamy ogrzewanie w aucie co też schładza ciecz chłodzącą.
Powrót do góry
zecer1971

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: panda 1,1 active
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Gru 2010, 21:09
Temat postu:

Re: Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Bankowo masz termostat do wymiany, wtedy zobaczysz że wskaznik temperatury dojdzie równo do połowy, nawet jak będzie minus 20 stopni. Przerabiałem już to.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 11:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Powinien być na połowie niezależnie od temperatury na zewnątrz,masz niesprawny termostat.U mnie trzyma w mróz na połowie cały czas i w lato tak samo.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dasfa12

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 14:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


dzięki za odpowiedź. Postaram się jak najszybciej go wymienić i wtedy odezwę się czy jest poprawa:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 14:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 20:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Chwilowym rozwiąniem może być zasłoniencie wlotu powietrza na zderzaku. Masz po prostu otwarty cały czas duży obieg płynu chłodzącego.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pentium

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 Actual
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 05 Gru 2010, 22:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Witam. Pytasz, czy z podziałek da się odczytać temperaturę, tak i to w miarę dokładnie. Po podłączeniu do swojej Pandy interfejsu diagnostycznego ELM327 i uruchomieniu silnika odczytywałem wartości temperatury, początek ruchu wskazówki temp. przy ok. 50-55 stopni, kreska 1/4 to temp. w granicach 70 stopni oraz 1/2 skali to temp. 87 - 90 stopni. Oczywiście biorąc pod uwagę pewną tolerancję czujników i wskaźników w samochodzie (nie są to przecież narzędzia diagnostyczne) wartości te mogą się różnić o parę stopni w innych autach. Objawy, które podałeś wskazują na niepełne zamykanie termostatu, aby to sprawdzić po uruchomieniu wychłodzonego silnika w trakcie jego pracy sprawdzaj, czy węże cieczy chłodzącej przy chłodnicy są zimne. Otwarcie termostatu, czyli włączenie dużego obiegu cieczy przez chłodnicę następuje w temp. powyżej 80 stopni, więc dopóki wskazówka temp. nie dojdzie do 1/4 skali (czyli ok. 70 stopni), węże przy chłodnicy i sama chłodnica muszą być całkowicie zimne, jeżeli robią się wcześniej cieplejsze, to świadczy o uszkodzeniu termostatu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
dasfa12

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 17:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Nie wiem czy dobre węże macałem:) ale czy to chodzi o ten gruby wąż co wychodzi z chłodnicy obok tego wiatraka chłodzącego silnik? Jeżeli tak to ten wąż zaczął się robić ciepły gdy wskazówka pokazywała 1/4 skali, zaś wąż na którym jest jakieś pokrętło (chyba to do odpowietrzania, ten taki cieńki) to praktycznie zaczął się robić ciepły od uruchomienia silnika.
Podczas tych prób (na postoju, bez włączonego ogrzewania, przy temp. na dworzu minus 3 stopnie) wskazówka doszła niemal do połowy, ale gdybym ruszył w trasę to momentalnie by spadła do "swojego" poziomu Rolling Eyes
Powrót do góry
Pentium

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 Actual
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Gdy staniesz z przodu samochodu, to gruby wąż z prawej strony u góry - wlot płynu chłodniczego z głowicy przez termostat, gruby wąż z lewej strony na dole z króćca jasnego zbiornika wyrównawczego cieczy chłodzącej zintegrowanego z chłodnicą - wylot płynu z chłodnicy do bloku silnika. Cienki wąż z pokrętłem - jest to odpowietrznik nagrzewnicy - jest to wlot płynu do nagrzewnicy wnętrza, ma prawo robić się sukcesywnie cieplejszy proporcjonalnie do wzrostu temp silnika, ponieważ przez niego cały czas płynie płyn do nagrzewnicy, pokrętło temperatury wnętrza kabiny zmienia jedynie położenie przysłon kierujących powietrze do kabiny albo bezpośrednio z wlotu - zimne, lub przez nagrzewnicę - ciepłe. Oczywiście położenia pośrednie pokrętła ustawiają te przesłony tak, że część leci bezpośrednio z zewnątrz,część przez nagrzewnicę. Nagrzewnica wnętrza nie ma żadnego zaworu zamykającego przepływ płynu chłodzącego przez nią. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dasfa12

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 18:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Czyli ten gruby wąż z prawej strony u góry (wlot płynu chłodniczego z głowicy przez termostat) oraz gruby wąż z lewej strony na dole (wylot płynu z chłodnicy do bloku silnika) powinny robić się ciepłe, gdy wskazówka będzie w okolicy 1/4 skali?? U mnie ten z prawej właśnie w tych okolicach skali robi się ciepły, a ten z lewej zaczął się robić lekko ciepły jak wskazówka doszła prawie do połowy. Czy tak właśnie powinno być ??
Edit
A ma ktoś może instrukcję wymiany termostatu do fiata pandy ?
Edit
Właśnie jestem po wymianie termostatu. Teraz wskazówka pokazuje jak nalezy- jest cały czas na środku. A więc mieliście rację. Dzieki. Temat zamknięty.


Scalony przez Emiś
Pkt 20 RF
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 31 Gru 2010, 21:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


A może kolega dasfa12zapozna się z regulaminem i zacznie stosować
"zmień" zamiast pisać swoje posty jeden po drugim?Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 01 Sty 2011, 15:43
Temat postu:

Termostat


To sporo osób ma taki problem z termostatem widzę ...to może ktoś kto wymienił napisze jakie jest tam dojście do tego termostatu i ile kosztuje dobrej firmy termostat...
Powrót do góry
kocurtychy

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Panda 2010 silnik 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 17:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Witam
Mam taki problem(lub już go nie mam). Posiadam Pande z 2010 silnik 1.1, zazwyczaj Pande załączam tak ze najpierw przekręcam kluczyk w pozycje MAR(chyba tak się to nazywa) załączają się wszystkie ikonki po czym większość z nich gaśnie i w tym momencie załączam silnik. Problem mam taki że w momencie załączenia silnika wskazówka od chłodzenie przesuwa się na maksymalna pozycje po czym po sekundzie lub dwóch spada do najniższej pozycji następnie w czasie jazdy stabilizuje się na połowie i trzyma mocno. Grzać grzeje nic się innego złego nie dzieje, tylko martwi mnie ten skok na początku bo nigdy tak nie miałem, zawsze po przekręceniu kluczyka była wskazówka na najniższym poziomie, nie miała tego skoku 2 sekundowego. Jest to powód do zmartwień czy nie?

PS. Zdarzenia takie miały miejsce przez ostatnie 3 dni gdy ruszałem a o dziwo dziś jadąc do pracy oraz gdy wracałem już wszystko było ok czyli po staremu nie było skoku wskazówki

PS2. zaniepokojony sytuacja w poniedziałek zadzwoniłem do ASO(auto na gwarancji) i umówiłem się na czwartek opisując sytuacje koleś coś gadał mi o wgraniu jakiegoś oprogramowania(nie wiem oo co za bardzo chodzi), ale teraz nie wiem czy się czasem nie wygłupiać jak działa
Powrót do góry
JAREK 68

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): LEGIONOWO
Posiadane auto: PANDA 1,1 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2012, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


witam wymieniałem termostat w grudniu odkreciłem cewki z prawej strony komory silnika i dostęp może być robota około godziny trzeba odrazu kupić opaskę na węża pozdrawiam
Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 30 Wrz 2016, 21:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego- problem


Gdzie w Fiacie panda z 2004 r 1.1 jest umieszczony czujnik cieczy chłodzącej strasznie mi wariują wskazania temp..raz spada za chwile pokazuje 90 C termostat już sprawdziłem ..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Układ chlodzenia


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System