Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Sob 26 Lut 2011, 11:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


Witam,

U mnie podgrzewacz już założony i działa Wink Jeszcze nie było okazji go testować w ekstremalnych warunkach, ale -6C* to już lekki mróz i efekt jest widoczny. Dokładne pomiary będę robił jutro rano na zimnym silniku. Dziś natomiast po przejachaniu 4 km (czas przejazdu 3-4min) i temp. płynu osiągnęła ~50C* przy włączonym ogrzewaniu na max, dmuchawa na 2 i temp. zewnętrznej -6C*. Wcześniej taki wynik byłby niemożliwy. Webasto to nie jest i szału nie robi, ale nagrzewa się podobnie do benzyniaka i to mi już wystarcza Smile
Powrót do góry
CyraXXX

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo JTD 115KM
Piwa: 11/2
Wysłany: Sob 26 Lut 2011, 17:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


@v-e-g-a

montowałeś bezpieczniki na instalacji podgrzewacza Question
_________________
Jazda STILO = jedna wielka niekończąca się przygoda Very Happy
Powrót do góry
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Sob 26 Lut 2011, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


CyraXXX napisał:
@v-e-g-a

montowałeś bezpieczniki na instalacji podgrzewacza Question


To jest full zestaw montowany w alfie JTD i zaadoptowany u mnie w Stilo. Biezpieczniki, przekaźniki oraz wyłączniki termiczne. Niesprawna okazała się tylko centralka sterująca układem, a poza tym wsio działa. Działa to automatycznie lub manualnie. Po uruchomieniu silnika zaczynają grzać wszystkie 3 świeczki w podgrzewaczu i wyłączają się, gdy temp. płynu osiągnie >50<75C*. W razie czego można wyłączyć to samemu i tak samo włączyć, kiedy się tylko podoba. Po około 13 minutach przy -5C* podgrzewacz wyłącza się, a wskazówka temp. jest mniej więcej na przedostaniej kresce (na postoju). Generalnie szału nie ma, ale różnica jest widoczna gołym okiem. Dziś troche eksperymentowałe i mierzyłem napięcia ładowania. Pobór prądu jest widoczny, ale tylko na zimnym silniku tuż po uruchominiu. Później jest tylko lepiej i grzałki nie powinny rozładować aku, gdyż doładuje się on podczas jazdy, kiedy spadki napięcia nie będą występować.
Powrót do góry
CyraXXX

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo JTD 115KM
Piwa: 11/2
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 14:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


pytanie kierowałem do kolegi v-e-g-a.
Twój to 'fabryka' - swoją drogą w aukcji miałeś napisane że 100% sprawny a piszesz że jednak się okazał nie w 100% Wink reklamowałeś wadę sprzedawcy?
_________________
Jazda STILO = jedna wielka niekończąca się przygoda Very Happy
Powrót do góry
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


CyraXXX napisał:
pytanie kierowałem do kolegi v-e-g-a.
Twój to 'fabryka' - swoją drogą w aukcji miałeś napisane że 100% sprawny a piszesz że jednak się okazał nie w 100% Wink reklamowałeś wadę sprzedawcy?


Nie było takiej pogrzeby. Centralka sterująca układem była dołożona gratis, więc nie było czego reklamować. Zakup nowej nieopłacalny, bo to koszt ~500zł. Mam termowyłączniki i przełącznik w kabinie i sam decyduje czy to działa czy nie. Jak jest "on" działa automatycznie do 50C*, a gdy "off" to się nigdy nie włączy. W lecie to jest niepotrzebne czy podczas, gdy mamy >10C*. Sorrki, że Ci odpowiedziałem. Traktuj posty jako widmo Smile Pozdro.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 19:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 19:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


CyraXXX napisał:
pytanie kierowałem do kolegi v-e-g-a.
Twój to 'fabryka' - swoją drogą w aukcji miałeś napisane że 100% sprawny a piszesz że jednak się okazał nie w 100% Wink reklamowałeś wadę sprzedawcy?


Witam,

Sorrki ze tak dlugo, ale bylem na feriach. Montowalem ten zestaw zima, wiec aby jak najmniej czasu spedzic na tym mrozie. Mialem zamontowany jeden bezpiecznik 100A. Ostatnio robi sie cieplej wiec bedzie mozna to udoskonalic.

Pytanie do przemekb22: czujnik temperatury (50st) jest przykrecony do podgrzewacza czy gdzie umiejscowiony ??
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
przemekb22

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska zachodnia
Posiadane auto: Fiat Stilo 3d 1.9 JTD 115KM Dynamic, 2002 r.
Piwa: 4/6
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 01:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


v-e-g-a napisał:
CyraXXX napisał:
pytanie kierowałem do kolegi v-e-g-a.
Twój to 'fabryka' - swoją drogą w aukcji miałeś napisane że 100% sprawny a piszesz że jednak się okazał nie w 100% Wink reklamowałeś wadę sprzedawcy?


Witam,

Sorrki ze tak dlugo, ale bylem na feriach. Montowalem ten zestaw zima, wiec aby jak najmniej czasu spedzic na tym mrozie. Mialem zamontowany jeden bezpiecznik 100A. Ostatnio robi sie cieplej wiec bedzie mozna to udoskonalic.

Pytanie do przemekb22: czujnik temperatury (50st) jest przykrecony do podgrzewacza czy gdzie umiejscowiony ??




Czujniczki mam dwa i umiejscowione są, każdy z osobna, na wężach układu chłodzenia. Jeden z nich to ten, na którym zamontowany jest podgrzewacz. W praktyce wygląda to tak, że podgrzewacz wyłącza się, gdy temp płynu ma około 70C*. Musiałem te czujniki jednak odizolować od kontaktu z zawirowaniami powietrza w komorze silnika, które podczas jazdy występują. Powodowały one, że zimne powietrze z zewnątrz (przykładowo -7C*) schładzało czujniki i wyłączały mi podgrzewacz, gdy się zatrzymałem, a na piecu było już umowne 90C*. Z jednej strony fajnie, bo silnik osiągał swą temperaturę szybciej i nie było widoczne spowolnienie nagrzewania silnika w momencie wyłączenia grzałek, bo grzały one cały czas, a z drugiej gorzej bo alternator pracował na wyższych obrotach i na jego trwałość mogłoby to wpłynąć niekorzystnie. To moja opinia i niekoniecznie tak musiało by się stać. Niemniej teraz mam praktycznie tak, jak w fabrycznym Wink Do tego jest przycisk w kabinie i ode mnie zależy czy podgrzewacz pracuje czy nie. Na wiosnę i lato można go całkowicie wyłączyć, a w zimie to wiadomo Smile
Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 23:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Montaż dodatkowej grzałki powietrza PTC.


Super. To teraz poczekamy jak zrobi sie cieplej i postaram sie zmodylikowac na podobne sterowanie jakie Ty masz. Dalbym jeszcze jeden termostat ktory blokowalby przy ok +15st mozliwosc wlaczenia grzalek. Drugi dodatkowy monitorujacy temp. zewnetrzna.
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System