Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 12:55
Temat postu:

skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


Witam wszystkich.
Mam małe pytanie a propos bezpieczników w bagażniku, ponieważ mam ich więcej niż są opisane w instrukcji stilacza.(tam mam tylko opisane 3 szt. f67,f57,f54) a mam ich 7 sztuk.może ktoś wie do czego są potrzebne.
dodaje link do zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdb85cd4e1762905.html

i jeszcze jedna sprawa są tam jeszcze zdjęcia zamka bagażnika bo też mam z nim problem bo po zamknięciu auta(tylko z kluczyka bo nie mam pilota) zamykają mi się wszystkie drzwi oraz szyba w bagażniku a sam bagażnik można otworzyć, sprawdzałem ustawienia kompa i rozebrałem zamek i czujniki są dobre. więc nie wiem czemu nie blokuje zamka. w manualu jest mowa o jakimś cięgle ale u mnie go nie ma wiec może to. proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 17:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


Masz stilo hatchback czy kombi, bo nie bardzo wiem gdzie jest taka puszka z bezpiecznikami ? Ja mam hatchback i nic tam takiego nie widziałem. A co do zamka to nie bardzo wiem jak udało ci się wyciągnąć z niego te przełączniki. Miałem zamek w ręku i nie wpadłem na to by je wyciągnąć. Ale do rzeczy. Zamek ma dwa przełączniki, jeden jest od informacji boot open na wyświetlaczu a drugi od lampki w bagażniku. Jeżeli po zamontowaniu zamka, na zamkniętym bagażniku nie pali się lampka a na zegarach nie masz informacji lub na otwartym bagarzniku bagażniku pali ci się lampka i świeci informacja na zegarach to sprawa prawidłowego funkcjonowania przełączników jest załatwiona. Pozostaje więc siłownik zamka. Jest on bezpośrednio przykręcony do zamka i ma za zadanie otworzyć kalpę, linka idzie do otwierania z kluczyka. Naciskaj przycisk klapy (jak jest aktywny w opcjach) i słuchaj czy pracuje. Zablokuj (zamknij) zamek śrubokrętem i naciśnij przycisk czy zamek odbije.
Moim zdaniem masz zepsutą blokadę w zamku bo powinna zamykać klapę czy jest prąd czy nie. Miałem identyczny przypadek w Vw Turanie. Zamek był na straty to postanowiłem się nim zająć. Działa on tak że sam zamek cały czas wymusza zamknięcie blokady po przez sprężynkę. Impuls elektryczny na siłownik powoduje chwilowe otwarcie i klapa odskakuje po czym blokada ponownie się zamyka.
Powrót do góry
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 18:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


kolego mam kombi,a co do zamka to sposób na wyjęcie czujników jest opisany w dziale z manualami.
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43731 tu masz link.
Na kompie nie mam komunikatu boot open fail. wiec czujniki są dobre. po zamknięciu klapy lampka gaśnie i po zamknięciu auta wszystkie drzwi i zamek szyby bagażnika(bo mam opcje otwierania samej szyby)się blokują i nie można ich otworzyć. oczywiście poza całą klapą bagażnika. a i numer na śrubokręt już też przerabiałem. Ustawienia kompa też mam sprawdzone wiec moim zdaniem to coś z zamkiem, ale nie chcę kupować nowego(160zł.)jeżeli jest podejrzenie,że to może być coś innego.
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


Manual u mnie się nie otwiera. Jeżeli nawet śrubokręta ci nie blokuje to 100% zamek szczelony. Ale jak chcesz mieć absolutną pewność to wymontuj zamek, odkręć od niego siłownik i sprawdz. Jak dalej się nie zatrzaśnie to będziesz miał odpowiedz. Naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić co by mogło byc innego.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 19:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


ok. dzięki
co do manuala to musisz mieć zainstalowanego acrobat ridera lub coś innego do czytania plików "pdf"
a warto bo manuale duuużo pomagają.
io jeszcze Panowie i Panie proszę o pomoc w sprawie tych bezpieczników.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 19:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 20:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


Mam acrobata ale po prostu nie otwiera mi tej strony, błąd połączenia z internetem. Wracając do tematu, zrobiłem zdjęcie jak to powinno być. Masz tam zamek zamknięty i otwarty. By zamknąć idzie to tak jak na zdjęciu a zamkniętego można otworzyć ręcznie ta wajchą. Sprawa jest oczywista ale może się to komuś przyda. I tak jak mówiłem, zamek powinien się zatrzasnąć tak jak na tym zdjęciu nawet jak byś go trzymał w ręce. Podczas zatrzaskania wajcha idzie zgodnie ze strzałką, po zatrzaśnieciu (wyrażny dźwięk) wajcha wraca.

http://img211.imageshack.us/f/zamek1.jpg/
Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


potwierdzam link nie działa Sad
Powrót do góry
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


kolego zamek jak na zdjęciu mi zaskakuje (słychać wyraźny dźwięk)i podczas jazdy trzyma klapę w uchwycie ,ale po zamknięciu auta kluczykiem blokują się wszystkie poza tym zamkiem. i kiedy nie możesz otworzyć auta żadną klamką, klamka w klapie bagażnika działa tak jakby nie dochodziła informacja że auto zostało zamknięte.
a tego manuala mogę ci przesłać mailem. tylko go podaj.
uffffffffff ciężko wytłumaczyć. ale jesteśmy chyba coraz bliżej.
Laughing
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


Ok zrozumiałem Very Happy

BLOKOWANIE / ODBLOKOWYWANIE POKRYWY BAGAŻNIKA
Pokrywa bagażnika jest traktowana jako drzwi, a jej sterowanie powierzone jest NBC, który zmienia jej stan logiczny w zależności od komend blokowania lub odblokowania; funkcja typu 'logicznego', ponieważ nie ma silników blokowania / odblokowywania bagażnika.

Innymi słowy, po komendzie odblokowania, stan logiczny zamka bagażnika jest stanem 'odblokowania', a więc pozwala na otwarcie pokrywy bagażnika za pomocą klamki elektrycznej.

I odwrotnie, po komendzie zablokowania, stan logiczny zamka pokrywy bagażnika jest stanem 'zablokowanym', a więc nie można otworzyć pokrywy bagażnika za pomocą klamki elektrycznej; można ją tylko otworzyć pilotem R.F.

Przy blokowaniu, pokrywa bagażnika działa tak samo jak drzwi w trybie scentralizowanym.

Odblokowanie natomiast może nastąpić w następujące 2 sposoby:

połączony z blokadą drzwi: w tym przypadku stan pokrywy bagażnika jest taki sam, jak stan zamków drzwi. Ponadto logika zależy również od tego, czy włączone jest odblokowanie wszystkich drzwi czy też tylko przednich po stronie kierowcy, jak opisano poniżej: Aktywne tylko odblokowanie drzwi po stronie kierowcy (pokrywa bagażnika nie odblokowuje się), Aktywne tylko scentralizowane odblokowanie (pokrywa bagażnika odblokowuje się).
niezależne: pokrywa bagażnika jest zablokowana razem z blokadą drzwi, natomiast można ją odblokować tylko w sposób niezależny poprzez odblokowanie drzwi; innymi słowy, kiedy drzwi zostają odblokowane, pokrywa bagażnika pozostaje zablokowana.
Pokrywa bagażnika może zostać odblokowana z pilota lub otwarta za pomocą włożenia mechanicznego kluczyka do zapadki; dwa przekaźniki zapadki są połączone bezpośrednio z NBC.

Te dwa ustawienia mogą być wykonane przez użytkownika za pośrednictwem przycisków MODE +/- NQS lub poprzez CONNECT, lecz również w tym przypadku to NQS prześle za pośrednictwem sieci B - CAN powyższe informacje.

Wynika z tego że nie ma możliwości iż podczas zamkniętych drzwi przycisk jest cały czas aktywny.
Możliwe że samochód miał tam coś kombinowane przykładowo stłuczkę i przy wymianie klapy całkowicie przestał działać ten przycisk. Ktoś pociągnoł na przełącznik +lub- i działa niezależnie od body computera.
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


Opis funkcjonowania
Sygnał 'pokrywy bagażnika nieprawidłowo zamkniętej' przesyłany jest z wyłącznika I11 , który połaczony jest ze stykiem 36 konektora E. (jest to ten sam wyłacznik który powoduje zapalenie innym stykiem lampy oświtlenia bagażnika Patrz E2520 PODŚWIETLENIE SCHOWKA - PODŚWIETLENIE BAGAŻNIKA - PODŚWIETLENIE DASZKA PRZECIWSŁONECZNEGO .

Sygnał 'otwarcia bagażnika ' przesyłany jest z wyłacznika znajdującego sie w zespole lamp oświetlenia tablicy rejestracyjnej F52 , który połączony jest ze stykiem 35 konektora E Body Computer M1 ; Sygnał otwarcia uchwytu używany jest także dla funkcji Passive Entry Patrz E7018 WEJSCIE PASYWNE

Zgodnie z opisaną logiką sterowania, komputer Body Computer M1 uruchamia funkcję odblokowania bagażnika - styk 11 konektora F - poprzez skrzynkę bezpieczników pod deską rozdzielczą B2 , styk 18 konektora D - sterując uruchomieniem motoreduktora zamka bagażnika N57 .
Powrót do góry
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 23:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


ooooooo dzięki kolego w końcu konkretna odpowiedź na którą czekałem!!!!choć nie to chciałem się dowiedzieć Sad .
masz może pomysł co dalej z tym zrobić??? wystarczy wymienić przycisk w klapie???czy to gorsza robota???
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


http://allegro.pl/mikrostyk-przycisk-otwarcia-klapy-stilo-sw-oryg-i1405929210.html

Tak wygląda przycisk, ma dwa przewody czarny i niebieski. Naciśnięcie przycisku wysyła sygnał do computera który podaje sygnał na zamek. Jeżeli drzwi są zamknięte to przycisk daje sygnał do computera który nie przekazuje go do zamka. Ustaw jeszcze tą opcje na on.

http://img811.imageshack.us/f/opcja.jpg/

I jeżeli przy zamkniętych drzwiach nadal da się otworzyć klapę przez naciśnięcie przycisku to odpowiedz jest tylko jedna. Zamek sterowany jest minusem i sygnał który jest podawany przez przycisk trafia bezpośrednio do zamka. Prześledz te dwa przewody od przełącznika a głównie niebieski czy nie jest gdzieś mostkowany.
Powrót do góry
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 00:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


ok. dzięki serdecznie, napisze na forum co i jak z tym jest jak tylko sie za to wezmę(choć brak czasu). mam nadzieję że sprawdzisz jak mi poszło bo widzę że jesteś mocno kumaty i możesz mi pomóc jak się już coś dowiem. pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki.
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 02:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


http://img535.imageshack.us/f/bodyta.jpg/

I tak kolego masz tu ode mnie prezent , prościej się tego chyba nie dało zrobić.

Na kostce tej dwu przewodowej do zamka w pinie 2 ma się pojawiać plus w momęcie naciśnięcia przycisku, a przy zamkniętych dźwiach i naciśnięciu przycisku powinien być brak plusa. Jeżeli będzie inaczej to musisz przewód 2 przetransportować do styku 18 na body komputerze. Miejmy nadzieję że niespodzianka (jakieś obejście) będzie się kryła w samej klapie. Przy zabawie koło body computera polecam odpięcie akumulatora. Wyprowadz przewód nr 18 i dopiero podłącz akumulator. Staraj się nie zwierać przewodu z minusem.
Powrót do góry
flax8

Dyskutant



Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: citroen C5 1.6 HDI, ducato 2.8 idTD
Piwa: 0/7
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 10:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) skrzynka bezpieczników w bagażniku 5d


Kolego. SUUUUUUPPPER DZIĘKI. gdyby nie odległość to na 100% byśmy poszli na piwo!!!! i jeszcze mam pytanie skąd masz dostęp do takiej literatury??może masz jeszcze schemat skrzynki bezpieczników bagażnika B45.bo w mojej instrukcji mam opisane tyko 3 a mam 7.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System