Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trakeros

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustroń
Posiadane auto: Grande Punto 08
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 19:49
Temat postu:

pęknięta szyba przednia


Witajcie.Dziś rano zauważyłem iż szyba w mym Granderze jest pęknięta niby nic dziwne od kamienia albo coś,wiec szukam śladu po kamyczku a tu nic nie widać patrze głębiej i widzę że szyba od samego dołu pękła.Pytanko jest szansa że tak mi buda pracuje że szyba tego niewytrzymałą?czy też jak te mrozy były to woda podeszłą i potem zamarzło i rozsadziło szybę?A i najważniejsze ile taka szyba kosztuje?POzdrawiam
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 20:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Myśle że skumulowały się wszystkie te czynniki
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Od 350zł w górę.
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 10:20
Temat postu:

Re: pęknięta szyba przednia


trakeros napisał:
Witajcie.Dziś rano zauważyłem iż szyba w mym Granderze jest pęknięta niby nic dziwne od kamienia albo coś,wiec szukam śladu po kamyczku a tu nic nie widać patrze głębiej i widzę że szyba od samego dołu pękła.Pytanko jest szansa że tak mi buda pracuje że szyba tego niewytrzymałą?czy też jak te mrozy były to woda podeszłą i potem zamarzło i rozsadziło szybę?A i najważniejsze ile taka szyba kosztuje?POzdrawiam



Ogólnie szyby,które są montowane w Fiatach są bardzo miękkie i szybko się zużywają.To znaczy są podatne na łatwe odpryski spowodowane uderzeniem kamyków wylatujących spod kół pojazdów jadących przed nami,a najbardziej na piasek i podobne inne ciała znajdujące się między piórem wycieraczek a szybą.
Ranty szyby czyli miejsca w odległości do 20 cm od ramy mocowania to miejsca gdzie występują największe naprężenia i jeżeli tam zostanie uszkodzona szyba a właściciel w miarę szybko od zauważenia nie podejmie kroków zapobiegających typu (zabezpieczenie miejsca pęknięcia np: naklejając zwykłą taśmę samoprzylepną-przeźroczystą w miejscu pęknięcia i udając się do najbliższego warsztatu zajmującego się regeneracją szyb),może się liczyć z kosztownym wydatkiem.Nie każdy zakład podejmie się regeneracji uszkodzenia w tym miejscu z uwagi na największe naprężenia które mogą podczas zabiegu regeneracyjnego doprowadzić do całkowitego zniszczenia szyby..
Szyba do GP (ORYGINALNA) to koszt z rzędu 1000zł + robocizna a każda wymiana szyby czołowej ingeruje w blacharkę naszego pojazdu.Można kupić szybę nawet za 250 zł ale jej żywotność i cel który ma spełniać bardzo różni się od macierzystej.
Natomiast koszt regeneracji odprysku czy pęknięcia szyby czołowej waha się od 80zł w wzwyż (zależnie od stopnia uszkodzenia)..
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
Suavilla

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat seicento young, lat 12, źle traktowany
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 23:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Aż tyle to kosztuje? O ja cię... Chyba muszę to skalkulować ze swoim szczęściem i wysokością mandatu za to Wink

Dzisiaj zauważyłam, że to malutkie pęknięcie na przedniej szybie ma 15 centymetrów...
_________________
Suavilla

"Jeśli coś ma cycki albo opony stracisz przez to dużo nerwów i pieniędzy."
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 23:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 11:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Suavilla napisał:
Aż tyle to kosztuje? O ja cię... Chyba muszę to skalkulować ze swoim szczęściem i wysokością mandatu za to Wink

Dzisiaj zauważyłam, że to malutkie pęknięcie na przedniej szybie ma 15 centymetrów...


Przy kontroli drogowej jak zostanie to zauważone raczej nie będzie to miłe spotkanie bo mandat swoją drogą zaś zatrzymany dowód to już skomplikuje sprawę.
Co do wielkości pęknięcia (malutkie?) 15 cm to już raczej podchodzi do całkowitej wymiany szyby Wink
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
Suavilla

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat seicento young, lat 12, źle traktowany
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 18 Lut 2011, 20:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Wiem, wiem. Za jakieś 320 zł plus uszczelka, jeśli będzie trzeba. Toż to nowa torebka i para butów Smile
_________________
Suavilla

"Jeśli coś ma cycki albo opony stracisz przez to dużo nerwów i pieniędzy."
Powrót do góry
komunikator tlen - status
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 02:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 16:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 08:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


lkchbz napisał:
Kolego fiatowiec1 Koszt wymiany szyby w aso to 600zł(pilkington bodajże) + 150 robocizna (wiem bo mojej mamie zdarzył się taki wypadek Rolling Eyes ale na szczęście miała ubezpieczone szyby Very Happy oczywiście auto na gwarancji więc nie pozostało nic innego niż aso) więc nie strasz chłopaka. Jeśli auta nie masz już na gwarancji jedź do jakiegoś zakładu zajmującymi się szybami koszt ok 500zł z robocizną (tyle wzięli od kumpla przy wymianie szyby w astrze 3)


Cena jest zależna od modelu auta i jakości szyby.Przykładowo do GP oryginalna szyba (NOWA) to koszt w granicach 1000zł za sztukę bez robocizny.Używaną można dostać za około 350zł ale trzeba sobie ją samemu przywieść i w jakim jest stanie okaże się po oględzinach.Cena którą podałeś w ASO to chyba robocizna a nie koszt szyby Laughing Natomiast koszt szyby nieoryginalnej miększej od oryginału i o mniejszych wartościach można kupić już od 200-250 zł bez robocizny.Cena również zależna jest od warsztatu,który wykona usługę,ceny które podałem są w 100% sprawdzone ponieważ kilkanaście dni temu osobiście miałem do czynienia z tym problemem..

Dla upewnienia się zawsze można wykonać telefon do ASO,zerknąć na allegro i sprawdzić w pobliskim warsztacie ile będzie kosztować nas ta przyjemność.
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 12:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Świetnie i widzę,że mieszkamy niedaleko siebie więc podaj na łamach forum adres tego zakładu i nr telefonu.Nie powinien być to problem z twojej strony bo jak sądzę zrobiłeś to w serwisie?
Podaj adres może ktoś z użytkowników forum będzie chciał skorzystać z tych usług nawet jak z dojazdem będzie taniej niż u niego.Sam osobiście się tam udam by skonsultować jedną sprawę z moją szybą.
Czekamy na adres i nr telefonu zakładu w którym tak tanio wykonano tę usługę Smile

Byłbym zapomniał,szybka była do Twojego Bravo tak i oczywiście nie była oryginalna?Czy oryginalna Question Very Happy Na marginesie Bravo po dzwonie jak sądzę z filmu lub bardzo poobijane? Wymiana kierunków jak nazwałeś na styl amerykański-co to za styl? i po co takie przeróbki skoro to tylko Fiat-seryjny nie np abarth Laughing No Tede miałby świetny temat w programie wiejski tuning Laughing Laughing
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
lkchbz

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 139

Posiadane auto: Władymirec T-25 2078 cm3 31KM + wóz drabiniasty, pług z dwoma lemierzami, glebogryzarka, brony, kultywator, 3 wozy, rzyczepka, sadzarka do zimnioków, siewnik, kopiarka do zimnioków i widły do gnoju
Piwa: 9/2
Wysłany: Pon 21 Lut 2011, 12:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


...
_________________
ja nie zmuszam do wpisywania BBTP bądź BBMKlub w wyszukiwarkę...


Ostatnio zmieniony przez lkchbz dnia Pon 15 Sie 2011, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
goofygoofy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: GRANDE PUNTO 0'8 1.3 MJET oraz GRANDE PUNTO '08 1.4+LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 23 Lut 2011, 11:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Witam!
Panowie i Panie ceny szyb w ASO niestety różnią się w zależności od tego w jakim mieście się dane ASO znajduje. U mnie w mieście a mieszkam w Chrzanowie za wymianę szyby w aso zapłaciłem 150zł (robocizna) a za samą szybę (oryginalną) 499zł, także przegadywanie się, że ja dałem tyle a ja tyle jest bezsensu.
We wcześniejszym poście przeczytałem, że: "Ogólnie szyby,które są montowane w Fiatach są bardzo miękkie i szybko się zużywają" - większej bzdury nie słyszałem ani nie czytałem. Czy to fiat, opel, vw czy inne autko, jak kamień uderzy, albo wystąpią naprężenia karoserii to szyba jak ma pęknąć to pęknie. No! to tyle Wink
pozdrawiam
_________________
"Lenistwo jest matką wynalazku." :DDD
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 00:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


goofygoofy napisał:
Witam!
Panowie i Panie ceny szyb w ASO niestety różnią się w zależności od tego w jakim mieście się dane ASO znajduje. U mnie w mieście a mieszkam w Chrzanowie za wymianę szyby w aso zapłaciłem 150zł (robocizna) a za samą szybę (oryginalną) 499zł, także przegadywanie się, że ja dałem tyle a ja tyle jest bezsensu.
We wcześniejszym poście przeczytałem, że: "Ogólnie szyby,które są montowane w Fiatach są bardzo miękkie i szybko się zużywają" - większej bzdury nie słyszałem ani nie czytałem. Czy to fiat, opel, vw czy inne autko, jak kamień uderzy, albo wystąpią naprężenia karoserii to szyba jak ma pęknąć to pęknie. No! to tyle Wink
pozdrawiam


Bardzo ciekawa wypowiedź,twierdzisz że w Chrzanowie są takie ceny? To w takim razie to jeden z najtańszych serwisów Fiata w okolicy Laughing Tak się składa ,że jutro tam będę i przy okazji zapytam o ceny.Piszesz ,że do GP są takie tanie szyby oryginały? Z pewnością tam kupię jednak nie sądzę żeby było tak tanio ze względu na częste odwiedziny tego serwisu i salonu nie raz zostawiałem tam duże kwoty za niewielkie usługi.Ale jeżeli masz rację zapraszam do galerii na piwo Cool

Co do twardości to Fiatowskie szyby są bardzo miękkie i podatne nawet na drobne uszczerbki nie mówiąc o odpryskach...I są to fakty potwierdzone przez nie jeden warsztat który zajmuje się tą technologią..
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 24 Lut 2011, 09:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) pęknięta szyba przednia


Wynik wizyty w ASO Chrzanów
ADRES:
Chrzanów ul.Trzebińska 52, tel: (032) 623-23-28.
Miła kobieca obsługa w sklepie i równie miła obsługa w servisie POLECAM.
Dla zainteresowanych:
Szyba czołowa (przednia),oryginalna bez czujnika deszczu do Grande Punto cena -840zł
Klej do szyby cena -120zł
Montaż cena - 150 zł

Całkowity koszt wynosi 1110 zł

Auto zostawiamy na jeden dzień jedyny minus tej robocizny to fakt że klej osadzany jest ręcznie więc nierówno rozprowadzony może powodować przecieki do wewnątrz ale niekoniecznie.

Kolego zapoznaj się z regulaminem który zaakceptowałeś rejestrując się na forum. Przypomnę - nie piszemy posta pod postem - używamy funkcji -Zmień- ( edytuj ) i dopisujemy do poprzedniego. Nie cytujemy posta pod którym piszemy ( odpowiadamy) co zauważyłem, zdarza ci się to często. Dopisał mod - stary szofer-
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto Evo

16 700

2013r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System