Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) jaki silnik w mareii 1.8 czy 2.0



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olos8

Debiutant



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: opel corsa B 1,4 60KM 98r LPG/ scoda octavia I 2,0 115KM 02r LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 07 Sty 2011, 09:07
Temat postu:

jaki silnik w mareii 1.8 czy 2.0


witam jestem na kupnie fiata mareii weekend i nie wiem z jakim silnikiem szukać auto czy 1.8 czy 2.0? prosiłbym Was o napisanie paru zdań jak te silniki się sprawują jakie mają usterki co z gazem w tych silnikach, jakie spalanie, koszty utrzymania i najbardziej dręczące mnie pytanie czy po zamontowaiu haka z tyłu da się otworzyć dolną klapę bagażnika?
Auto głównie będzie jeżdżone w mieście(zima) i trybie mieszanym(jak się ociepli)
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 15:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) jaki silnik w mareii 1.8 czy 2.0


Żeby poszaleć to z pewnością silnik 2.0 ze 150 KM.
Silnik 1.8 ma "tylko" 113 KM, ale też to auto całkiem żwawo rozpędza.
W mieście 1.8 ma zużycie paliwa ponad 10 litrów,ale wcale nie większe niż wersji 1.6.Poza miastem to ok.6.5 litra.
Za to wersja 2.0 to już prawie 14 litrów po mieście.Pięć cylindrów trzeba czymś wypełnić...Ale niech tu sie wypowiedzą posiadacze takiej wersji.
Maryśki z silnikiem 2.0 występują dość rzadko przez co myślę ,że jest ciężej z częściami zamiennymi,używkami,więcej lejesz oleju i płynu chłodzącego itd.Wielki silnik sprawia pewne problemy z serwisowaniu,bo jest ciasno upchany.Podobno wymiana zwykłego paska osprzętu wymaga stosowania przez mechaników pewnych "sztuczek" by nie wyciągać całego silnika.Kto się nie zna płaci pewnie naiwnie za wyjęcie silnika.
Stała dolegliwość marysiek na naszych "drogach" to zawieszenie.Teoretycznie im cięższy silnik tym szybciej się degraduje.Czyli wahacze często są do wymiany i to w całości.
Co do haka to lepiej mieć hak wyjmowany.Ja mam taki i wożę go obok koła zapasowego.Montaż zajmuje 15 sekund.Wsuwa się go w tuleję i przesuwa taką wajhę o 180 stopni ,która go blokuje.
Powrót do góry
kosmaty68

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend,2000cm,2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Sty 2011, 21:02
Temat postu:

Marcik


mam marea weekend 2 litry 155 KM i w miescie mieszcze sie w 10 litrach albo 11 l. gazu.Ps.Zona tak jezdzi:)Jak jest ktos chetny auto jest do sprzedania
Powrót do góry
Artur_r0

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Leon 1P 07-08 1.6 BSE
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 01 Lip 2013, 08:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) jaki silnik w mareii 1.8 czy 2.0


Witam serdecznie,
Obecnie jeżdżę Sieną 1.6 16v, ale chciałbym wymienić samochód na coś wygodniejszego, trochę większego. Zastanawiam się nad modelem Bravo/Brava/Marea. Nie jestem nastawiony tylko i wyłącznie na jeden z nich - wybór padnie zapewne na taki z najlepszym stosunkiem cena-stan.

Moje pytanie jest następujące: Jaki silnik wybrać? Biorę po uwagę tylko i wyłącznie silniki benzynowe i raczej nie mam zamiaru przerabiać na gaz. Zależy mi na tym, żeby był w miarę mocny (nie oczekuję tutaj sportowych osiągów, ale musi mieć jakieś odejście) i dlatego najbardziej kusi mnie wersja 2.0 Marei. To czego się boję to przede wszystkim kosztów utrzymania i cen części i napraw. Dlatego najbardziej rozsądny wydaje się 1.8 16v. Co poleciacie, jakie macie doświadczenia z tymi silnikami?
Czy 1.8 16v ma odczuwalnie wyższą moc niż 1.6 16v?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System