Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 09:17
Temat postu:

zimówki w lecie


Mam obecnie tylko zimowe opony, w dobrym stanie. Moim autem mam zamiar jeździć rok, nie dłużej, przekonałam się do tego ostatecznie po tym jak za 3 razem dopiero mam pieczątkę w badaniu technicznym :/. Ja jeżdżę tylko czasem i nie bardzo mi się uśmiecha inwestować w letnie opony. Ale mam pytanie - jak jazda na zimówkach wygląda w lecie, jaki to ma wpływ? Letnie w zimie to łatwo zgadnąć, ale jak jest odwrotnie?
Powrót do góry
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 09:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie


...a tak jak byś jeździł na gumie do żucia... zimówki mają miękką mieszankę, która latem się będzie szybciej zużywała, jej właściwości trakcyjne odbiegają nieco od letnich... jeżeli jeździsz mało, powoli to ich tak nadmiernie nie zużyjesz, ale jeżeli robisz trochę km, prędkości przelotowe, to radzę zmienić choćby na używki - zejdziesz z kosztów... jak będzie ciepło zwróć uwagę na szelest, który będą wydawały na asfalcie opony zimowe...
_________________
Powrót do góry
skype status
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 10:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie


"jeździła" przemek Wink. To, że szybciej zużyję, to wiem, tylko, że za około rok moje auto mam zamiar zezłomować... Autostradami nie jeżdżę, moja prędkość to 50-70 km/h.
Powrót do góry
przemekjulka75
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1009
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kilka wiosek polączonych tramwajami...ba szybkim tramwajem - Szczecin
Posiadane auto: Subaru Tribeca 2008, 3.6
Piwa: 26/11
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 10:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie


...ups - nie myl ze znaną firmą Laughing - no ale ja np. w technikum miałem ksywkę "Jadźka"... wracając do tematu to śmigaj na zimówkach... bo gdybyś chciała auto sprzedawać, to komplet letnich i zimowych opon zwiększa szansę szybkiego pozbycia się "złomka"...

...a tak po za tematem, to może jakaś akcja na temat aby w profilu zaznaczać czy K czy M... bo nawet pod nickiem Ty Adelino masz napisane "dyskutant"... tak czy siak to jak to rozkminić...
_________________
Powrót do góry
skype status
Adelina

Dyskutant



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: miałam fiaty cc, już nie mam
Piwa: 0/11
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 10:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie


"złomek"...idealne określenie na moje auto Smile, no gdybym go chciała sprzedać to bym kupiła letnie, ale jego nie ma sensu sprzedawać...O opony zimowe się pytam bo jednak rok chcę trochę pojeździć i byłam ciekawa jak to wpływa na jazdę po prostu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 10:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 13:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie


Tak się składa, jak mawiał pewien polityk , " Polska dyskusją stoi " , i tu każdy będzie miał inne zdanie . Z racji wieloletniego doświadczenia , napiszę tak , możesz jezdzić całym rokiem ,nawet latem na zimowych. W bardzo upalne dni spalanie wzrośnie o około 0,5 l/100 , poza tym nie odczujesz różnicy. Odwrotnie zimą na kiepskich letnich ,mogłabyś zaliczyć kilka piruetów .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Sob 14 Kwi 2012, 19:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie


Zgadzam się z kolega ŻWIRKIEM sam jeździłem 3 sezony na zimówkach w golfie 3,spoko może tylko będą troszke głośniejsze,ale mijając inne samochody na parkingu spójrz na ich opony wcale nie jest to mały odsetek ludzi,osobiście znam ludzi którzy mając kasę jeżdzą tylko na zimówkach bo tak wygodniej.
_________________
OPISZ NAJDOKŁADNIEJ A POMOŻEMY.
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 00:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) zimówki w lecie


Każdy w tej kwesti będzie miał inne zdanie,ja powiem tak:

-jezdzisz sporadycznie oblatasz na zimie cały rok
-na pewno będą dużo głośniejsze jak już ktoś wyżej napisał
-lubisz deptać w pedał i robisz dziennie trochę kilometrów to w środku lata nie będziesz mieć opon,tylko druty będą wystawać (doświadczenie na własnej skórze)
-właściwosci jezdne zdecydowanie gorsze,już nie idzie o samo hamowanie ale auto na zakrętach nie trzyma jak potrzeba (składa się).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System