Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Zegary wariują i silnika nie można uruchomić



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pikaso

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat Panda 1.1 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2009, 01:22
Temat postu:

Zegary wariują i silnika nie można uruchomić


Witam, mam problem z Pandą 1.1 r 2003 , a wygląda to tak po przekręceniu kluczyka od razu podświetlają się zegary ( światła zgaszone , więc nie powinny się zapalać)a wszystkie wskazówki leżą nieżywe i miga dioda od rezerwy (paliwo jest) pompę paliwa też słychać jak się załącza rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Jak zdejmę klemę z akumulatora na dłuższy czas (noc) to po założeniu jej i przekręceniu kluczyka przez dosłownie kilka sekund jest normalnie a potem znowu wskazówki zjeżdżają w dół i zapala się podświetlenie zegarów ( jakby łapał jakiś błąd) ale w tym momencie czasami silnik potrafi zaskoczyć i pracuje normalnie z tym że zegary są podświetlone cały czas ,nie ma żadnych wskaźników (wskazówki leżą) nie ma kontrolek( dokładniej to dwie świecą się cały czas od ABS-u i ręcznego ) nie nalicza kilometrów. Auto jeździ normalnie światła, kierunki, wycieraczki, ABS, dmuchawa, itd. wszystko działa tylko nie potwierdzane jest kontrolkami na tablicy, przejechałem tak z 10 km jeździ normalnie. A po zgaszeniu silnika tak jak pisałem wcześniej wskaźniki głupieją, pompa paliwa się załącza ,rozrusznik kręci a auto nie odpala. Podobnie miałem w sylwestra podjechałem pod sklep a jak wyszedłem auto już nie zapaliło objawy takie same tylko że wtedy nie działały żadne światła( nawet awaryjne) ani wycieraczki i nie było słychać pompy paliwa. Sąsiad mnie zaholował do domu, a za 2 dni normalnie odpaliłem i wszystko było OK. przez jakiś tydzień( w czasie holowania coś mu naskoczyło? ). I teraz jak padło tak D... .Dodam że auto ma nieduży przebieg ok. 60.000 i jeździ tylko na benzynie.
Jeżeli ktoś z was spotkał się już z podobnym zjawiskiem to proszę o jakąś wskazówkę podpowiedz co to może być? Ewentualnie gdzie z tym jechać w Warszawie?
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich bywalców forum.
Powrót do góry
skype status
Lock

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Active
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Zegary wariują i silnika nie można uruchomić


Albo samochod jest zalany mokre sa przewody ktore ida do jakiejs centralki pod samochodem, alternator jest na wykonczeniu albo juz skonczyl swoje zycie, ewentualnie akumulator jest tak rozwalony i obciaza elektryke ze samochod glupieje i nic wtedy nie da sie z tym zrobic. Jeszcze mogl sie komputer zwiesic jedz z tym do kogos kto sie na tym zna i niech go zresetuje byc moze to tez jest kwestia errorow w kompie.
Powrót do góry
gadu-gadu
pikaso

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat Panda 1.1 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Zegary wariują i silnika nie można uruchomić


Pod samochód nie zaglądalem, alternator nie daje znaków zużycia (gdy silnik pracuje to ładuje normalnie), akumulator jest jeszcze fabryczny ale podpinałem inny i to samo się dzieje. Więc chyba to coś z komputerem. Będe musiał gdzieś sie z tym udać tylko nie mam rozeznania gdzie. W serwisie to skasują mnie jak za zboże. Może macie jakiś dobry warsztat od elektryki w Warszawie.

Dzieki za odpowiedz LOCK. pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status
jacek ciura

Dyskutant



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): sochaczew
Posiadane auto: fiat panda 1.1 06 i tico z 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Zegary wariują i silnika nie można uruchomić


spróbuj naładować akumulator do oporu tak z 10 godzin małym prądem
_________________
C. jacek
Powrót do góry
piotrek-firemanek

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 182

Posiadane auto: panda 1.1 activ LPG
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 23:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Zegary wariują i silnika nie można uruchomić


ale skoro pisze, że podmieniał akumulator i nic, to nie ma sensu ładować i jeszcze próbować, mnie na bardzo słabym akumulatorze podczas próby odpalenia tak się resetło wszystko ale to 3 sekundy może trwało i tyle, to co kolega opisuje jest nielogiczne, nie wszystkie rzeczy idą przecież przez komputer, choćby kierunkowskazy ale nie dam sobie głowy obciąć,

sprawdziłem schematy, WSZYSTKO przechodzi przez komputer pokładowy niestety.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 27 Lut 2009, 23:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Endriu Tosterowski

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOSNOWIEC
Posiadane auto: MULTIPLA `99. 1,6+gaz.
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 00:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Zegary wariują i silnika nie można uruchomić


przepraszam, jak mowa o schemacie , to może ma ktoś schematy instalacji elektrycznej w Multipli ??? 1,6 16V + gaz `99 Poratujcie dobrzy ludzie !!!!!!!!!!!!!!
_________________
podstawą dobrej jazdy........ są koła !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Arso

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 16:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Zegary wariują i silnika nie można uruchomić


Witam wszystkich, wiem że temat trochę stary ale czy wie ktoś jakie jest rozwiązanie tego problemu. Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Nadwozie.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System