Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JacekDobrzy

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Poduszki mają ważność 10 lat, przed tym okresem należy zgłosić się do serwisu. Co do elektrycznych szyb w Palio przez 10 lat nie miałem żednej awarii. Palio bez klimy latem mocno się nagrzewa (duża powierzchnia dachu i szyby przedniej), wtedy elektryczne szyby są nieodzowne. Chodzi o uchylanie okna w prawych drzwiach podczas jazdy, bez elektryki ani rusz. Centralny zamek jest wygodny i też przez 10 lat nie maiłem awarii. A więc nie bać się elektryki w Palio
Very Happy
_________________
użytkownik
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


No to pozytywnie, oby chodziło Smile Bo u ojca w Nubirze '98 już wymagał prac centralny, a i część włączników od szyb się posypała :/ Ale jednak Fiat to nie Daewoo-na sprawdzeniu podwozia po zimie ojciec ma znowu do roboty z przodu tuleje itp, a mój Cienias bez zastrzeżeń.
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
JacekDobrzy

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Kwi 2009, 19:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Ja dużo jeżdżę więc części podwozia raz po raz wymieniam, ale jest to do przyjęcia i nie są zbyt drogie. Mam przejechane prawie 300 tys. kilometrów, należy dbać o przeglądy, tak jak pisałem wymiana oleju silnikowego i filtra co 10 tys. i będzie OK.
_________________
użytkownik
Powrót do góry
Marmik

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 HL; Fiat Marea Weekend 155 HLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 21:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Wiecie co mnie najbardziej szokuje? Mam dziesięcioletnie auto, którego karoseria nie ma ani jednego ogniska rdzy. I to pomimo licznych, drobnych zarysowań.
Oglądałem ostatnio Saxo (dla teścia), ale jak na rówieśnika mojego Paliaczka to wyglądał po prostu jak koszmar.

JacekDobrzy napisał:
...przed tym okresem należy zgłosić się do serwisu.

Robiłeś to? Na ile Cię skasowali?
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 22:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


No nie powiem, zachęcacie mnie Smile Ale trwałość blach mnie nie dziwi-mój Cieniasek ma 16 lat i dopiero po tej ostatniej zimie pojawiło się parę wyprysków do zaprawkowania. A Daewoo 5 lat młodsze już żre aż miło...
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JacekDobrzy

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1,2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 22:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Marmik napisał:
Wiecie co mnie najbardziej szokuje? Mam dziesięcioletnie auto, którego karoseria nie ma ani jednego ogniska rdzy. I to pomimo licznych, drobnych zarysowań.
Oglądałem ostatnio Saxo (dla teścia), ale jak na rówieśnika mojego Paliaczka to wyglądał po prostu jak koszmar.

JacekDobrzy napisał:
...przed tym okresem należy zgłosić się do serwisu.

Robiłeś to? Na ile Cię skasowali?


jeszcze nie, ale przed wakacjami chcę to sprawdzić
_________________
użytkownik
Powrót do góry
pablo7602

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków - Azory
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16V + LPG
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 25 Paź 2009, 15:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Witam. Pamiętam, że jak byłem jeszcze w podstawówce Palio ukazał się na rynku. Bardzo mi to autko przypadło do gustu. Tymczasem latka leciał, zdało się prawko: pierwsze auto to Maluszek, potem Favoritka i C15. Pomyślałem pora na zmianę auta. Debatowałem długo ale padło na Fiacika (spełnienie dziecięcych marzeń?? Wink )
Kupiłem go w komisie za niespełna 5 tys. Wersja EL zupełnie goła brak wspomagania, żadnej elektryki.
Silniczek 1,4 75KM jest dla mnie w sam raz. Mniejsze opłaty ale i tak czuje moc w porównaniu do poprzedników. Autko ma instalacje LPG. Na 38 litrach w cyklu mieszanym robię około 350 / 360 kilometrów.
Autko jest ciche ale przy 110 km odczułem już żyłowanie silnika. W środku dużo miejsca.
Również wersja 2 fiata podoba mi się z zew bo wnętrze zostawiłbym z 1.
Powrót do góry
Marmik

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 HL; Fiat Marea Weekend 155 HLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 11:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


pablo7602 napisał:
Wersja EL zupełnie goła brak wspomagania, żadnej elektryki.

Podziwiam Cię, bo ja już nawet końmi nie dałbym się zaciągnąć z powrotem do auta bez wspomagania.
Co do Palio/Siena bez ABS to słyszałem opinie (od kolegów-użytkowników) o kiepskim komforcie hamowania (rzekomo idzie jak czołg). Sam nie sprawdzałem, więc nie mam porównania. W każdym bądź razie jeżeli chodzi o hamowanie to wersja z ABS (gdy się załączy) też jakoś do super rewelacyjnych nie należy (to z obserwacji porównawczych na przestrzeni ostatniego roku). Aczkolwiek, czego wymagać o auta z dolnej półki? Hamulców BMW? Wink

Jako ciekawostka - ponieważ przymierzam się do kupna kombivana (rodzina się znów powiększyła) to chciałem sprzedać swoje Palio, ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że przy tak niskich opłatach i jak dotąd niewielkiej awaryjności zostawię je sobie do dojazdów do pracy i jako auto zapasowe. Sprzedać za kilka tysięcy złotych całkiem porządne i względnie dobrze wyposażone kombi to trochę szkoda.
Powrót do góry
pablo7602

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków - Azory
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6 16V + LPG
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 14:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Przywykłem już do aut bez wspomagania. Na trasie to nie potrzebne ale przy parkowaniu by się przydało Twisted Evil
Powrót do góry
Marmik

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 HL; Fiat Marea Weekend 155 HLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Kwi 2011, 01:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


36 tys. km w Palio już za mną. Liczba drobnych usterek jest akceptowalna, ale wyraźnie widoczna. W końcu metryki nie da się oszukać.

W całej rozciągłości mogę potwierdzić pojawiające się opinie o słabej trwałości elementów przedniego zawieszenia. Na całe szczęście naprawy to groszowe sprawy. Dodam, że częściowo jeżdżę po drogach o niezbyt zachęcającej nawierzchni.

Wkurza mnie też blokowanie hamulców z przodu jak szczodrze sypną solą po drogach. Jest to problem dobrze mi znany, bo wcześniej miałem Ibizę jedynkę na zawieszeniu Fiata Ritmo. Wkurzające, ale "naprawa" metodą garażową z teściem zajmowała nam godzinę i "kosztowała" jedną Lavazzę z mojego ekspresu (dla teścia) Wink .

Kolejna sprawa to tłumik środkowy, awaryjnie połatany blachą z puszki od piwa, ale latem do wymiany. Wcześniej wymieniałem plecionkę.

Problemy z immobilizerem zdarzają się tak raz na dwa miesiące i mijają w zasadzie natychmiast. Akceptowalne, więc nie zamierzam dawać centralki do "przerobienia" za trzy stówy.

Klima niestety ma już gdzieś drobną nieszczelność i drugi rok z rzędu muszę dać do uzupełnienia czynnik. Wymiana przewodów chyba raczej nieopłacana, więc póki co jak działa przez całe lato po nabiciu to niech działa.

Zapiekł mi się silniczek od tylnej wycieraczki. Po rozebraniu i wyczyszczeniu ożył.

Największy mankament to uszczelki drzwi. Trzy wołają już o podmianę. Ulżę ich cierpieniom.

Jak widać zużycie typowo eksploatacyjne i szereg nieco denerwujących drobnostek. Nie żałuje zakupu Palio i zostawię go sobie jako drugie auto.
Jako, że moją złotą zasadą życiową jest kupowanie samochodu za nie więcej niż równowartość miesięcznych dochodów rodziny to podmianę Paliaczkowi da chyba Leganza. Dzieci podrosły, więc nie muszę już wozić wózków, a na dalekie trasy się raczej nie wybieram, więc odpuściłem sobie Ulysse.
Powrót do góry
Marmik

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 75 HL; Fiat Marea Weekend 155 HLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Lip 2011, 22:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Mój Paliaczek miał drobną przygodę, po której myślałem, że nie wróci na szosy. A jednak... dalej pomyka.

Nie licząc blacharki (koniecznej) do kosztów napraw doszła wymiana tłumika środkowego i chłodnicy klimy (wspominałem wcześniej, że puszcza). Tłumik coś ze 120 złotych, wymiana metodą zrób to sam. O klimę lepiej nie pytajcie Evil or Very Mad , ale nie wyobrażam już sobie jazdy bez niej (zwłaszcza gdy na tylnej kanapie zamocowane są dwa foteliki z zawartością i nie można opuścić szyb, by się nie pochorowała).

Przyszła kolej kupić drugie auto. No, jednak nie Leganza... Pozostałem wierny Fiatowi. Tak jakby Marea Weekend z silnikiem 2,0 20V VIS. Oczywiście full opcja, ale bez skóry (której nienawidzę).

Pierwsza refleksja istotna do kontynuowania oceny Palio (300 kg dodatkowej masy marysi i ponad dwa razy mocniejszy silnik pomijam jako nieistotne) to hamulce. Do tej pory myślałem, że Palio hamuje całkiem przyzwoicie. No sorry, ale w porównaniu do większej siostry to tak jakby wcale nie miał hamulców Wink .

Mimo mankamentów będących następstwem łatwego przyzwyczajania się do luksusów (czyli manualna klimatyzacja) dalej bardzo lubię jeździć mniejszym z moich Fiacików.
Powrót do góry
dirtracer

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 75 HL
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


Marmik napisał:
36 tys. km w Palio już za mną.


heh dzisiaj wykreciłem 444444 km

[youtube:b46bb41612]http://www.youtube.com/watch?v=_MDQfWqiqsk[/youtube:b46bb41612]
Powrót do góry
gadu-gadu
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


gratuluje takiego wyniku i zazdroszcze Wink widac nie tylko pasek tdi tyle potrafi ;P
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
dirtracer

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 75 HL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Gru 2011, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


wczoraj stukneło 450000 tyś, dodam że silnik nie był remontowany, wydmuchało 2 razy uszczelkę pod głowicą i raz zerwał się pasek rozrządu.
Palio to istny demon Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu
dirtracer

Debiutant



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 75 HL
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 17:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) (Palio Weekend) Pierwsze wrażenia


niestety przy ok 465.000km padła panewka. szkoda go remontować i już siedzi w nim nowy (150.000km) zobaczymy ile ten wytrzyma
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatCroma

25 500

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System