Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ccracing

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: CC 704 1997r, Siena 1.6 16V HL
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 00:12
Temat postu:

Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Witam.
Od paru miesięcy przeszukuję różne fora dotyczące mojego problemu bez żadnych trafnych odpowiedzi, ciągle te same diagnozy więc opiszę swój problem dokładniej.
Podczas jazdy po wybojach poprzecznych, uskokach (nie dotyczy dziur) z lewej strony dokładnie z okolicy nadkola na wysokości całego koła słychać uderzenia jakby metal o metal; luz jakby w pionie tzn. wyobrażenie podczas jazdy wygląda tak (w zwolnionym tępie) że wjeżdzając kołem w koleinę (dół) powstaje luz i słychać jedno puknięcie metaliczne i zaraz drugie (podbija do góry i opada) czyli dwa puknięcia jakby się coś obijało góra-dół. Pierwsza diagnoza była sworzeń wachacza który wymieniłem. Wymieniona została także końcówka drążka i gumy, poduszki stabilizatora. Trzy razy byłem na diagnostyce i nic w warsztacie to samo. Ostatnio na diagnostyce było nas trzech, poszły w ruch brechy, bujaliśmy autem na wszystkie strony i żadnych konkretów. Jest podejrzenie poduszek amortyzatora bo guma jest trochę sparciała (diagnoza 0_o) ale z drugiej strony poduszka wygląda jeszcze gorzej a tam wszystko jest ok. Zresztą podczas bujania śruba w kielichu trzymała się dobrze bez żadnych zgięć, ugięć, trzeszczenia i wizualnie widać nową podkładkę i śrubę w środku a z drugiej strony wydaje mi się że dźwięk uszkodzonej poduszki rozchodził by sie po budzie albo chociaż dochodził by z górnej części a tak nie jest chyba że się mylę ( dodam że pukanie jest dobrze słyszalne przy otwartej szybie w środku się wszystko tłumi). Na koniec powiedziano mi że to może być uszkodzony amortyzator (wygięty) i to on puka ale wyczytałem że taki dźwięk był by stłumiony a on jest wyraźny. Dodam że amortyzator jest sprawny. I tak poszło od diagnosty do diagnosty, ten że spręzyna a ten że napewno nie, ten że tak drugi siak i mocowanie klocków było sprawdzane i tu dododam że dźwięk jest podobny jak uderzanie zacisku o tarczę ale to nie wskazuje na to. Całe zawieszenie bez luzów, wszystko elegancko nowe, auto trzyma tor jazdy nie ściąga go ni nic. Jedynie ten amortyzator i jego mocowanie nie było wymieniane ale jak to można jeszcze sprawdzić bo nie chcę wymieniać tego w czarno. Może ktoś z Was miał podobny problem? Może jakaś poduszka silnika (chociaż powiedziano mi że nie) Może faktycznie poduszka amortyzatora? Dolne mocowanie amortyzatora? Ale jak to sprawdzić. Najlepszą diagnozą było jeździć aż się samo rozwali... hmm...
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 10:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Mam to samo w Voyagerze - całe zwieszenie na tip top zrobione a tu dalej wali. W końcu stwierdziliśmy że to mocowanie amortyzatora - a żeby tam się dostać to pół przodu trzeba było rozkręcić. Mocowanie okazało się bez zarzutów.

I tu moja niepocieszająca odpowiedz - nic nie znaleźliśmy a dalej puka. Wydaję mi się że jest to dźwięk z maglownicy ale nie ma sensu jej ruszać jak pracuje poprawnie - brak luzów na kierownicy i innych niepokojących objawów tylko to pukanie na dużych dziurach lub głębokich zapadlinach, czasami na garbach zwalniających.

Pomimo, że zawsze w samochodzie muszę mieć pedancko wszystko dopięte na ostatni guzik to w tym temacie sobie odpuściłem. Przejechałem od tego czasu 15kkm i stukanie nie zmieniło natężenia. Poz za tym stukaniem żadnych innych objawy się nie pojawiły.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
ccracing

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: CC 704 1997r, Siena 1.6 16V HL
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 12:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


No właśnie... Ja też muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik... Heh... Chyba faktycznie zostanie mi jazda z tym pukaniem. Poczekam ewentualnie do wiosny i zobaczę czy będzie się to pogłębiało czy nie. Może zainwestuje jeszcze w te mocowania ale poczekam sobie jak się zrobi cieplej...
Powrót do góry
przekliniak

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 HL LPG 97 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Stawiał bym na uszkodzoną poduszkę silnika.Miałem podobną sytuację tylko,że mi stukało przeważnie podczas zmiany biegów i też nie mogłem z początku zlokalizować.Dopiero jak silnik opadł na chłodnice problem został rozwiązany.
Powrót do góry
skype status
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 01:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Można też sprawdzić,czy półośka nie ma luzu na boki:<skrzynia<>koło>. Jakiś czas temu pisał jeden z forumowiczów,że stukała mu półośka,a szukał przyczyny w zawieszeniu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Sty 2011, 01:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ŁukaszT

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stary Brus
Posiadane auto: AUDI A4 B6 - 1,9TDI 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 21 Sty 2011, 19:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Witam, a sprawdzałeś może osłonę tarczy? Lubi rdzewieć a potem stuka.
Powrót do góry
amhar

Dyskutant



Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot 3008 2.0 163KM 2010r
Piwa: 0/17
Wysłany: Sob 22 Sty 2011, 16:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Witam
poduszki amortyzatora nie wymieniaj (szkoda kasy ) mam taki sam problem.
Wymieniłem przegób, poduszkę amortyzatora, końcówkę drążka, sworzeń wahacza gumy stabilizatorai problem nie znikną amortyzatora i poduszek silnika nie wymieniałem bo są dobre sprawdzałem na stacji.
W serwisie koleś powiedział " może to być luz na półośce ale pewności nie ma trzeba wymieniać na własne ryzyko ".
Zrezygnowałem z szukania

Jak dojdziesz co jest przyczyną daj znać
Pozdrawiam
Powrót do góry
ccracing

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: CC 704 1997r, Siena 1.6 16V HL
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 23:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Jak będzie troche czasu to pobadam jeszcze ale już się powoli poddaję...
Powrót do góry
Marekp40

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Fiat Palio 1,2 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Ja mam podobny problem z tym , że z prawej strony i też zaczynam rozgryzać ten temat może mój mechanik coś podpowie jak na razie dobrze doradzał - trafnie jak coś będę wiedział to napiszę .
Powrót do góry
ccracing

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: CC 704 1997r, Siena 1.6 16V HL
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 23:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Super. Daj znać jak coś...
Powrót do góry
ccracing

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: CC 704 1997r, Siena 1.6 16V HL
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 23 Maj 2011, 20:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


No i doszedłem! Luźny zacisk haulcowy Exclamation Tak jest Wink Mocno ręką można go poruszyć o jakieś 2 mm. Widać też że klocki hamulcowe są trochę wytłuczone od pukania. Energiczne uderzenie dłonią w zacisk wskazało metaliczny dźwięk. Ha-haaa nareszcie doszedłem ale nie było to takie łatwe. Testy typu "czy podczas hamowania też puka" nie były 100% skuteczne ponieważ podczas hamowania też było słychać. Ewentualnie "mocne" hamowanie na nierównościach dawało wiarę temu sposobowi wykrycia luzu w układzie ale wiadomo że przy takim hamowaniu droga hamowania jest za krótka żeby można było dostrzec "puka czy nie". No chyba że rozpędzimy auto do 90 km/h i mocno hamujemy na wybojach do stop żeby droga była wystarczająco długa.
Pukanie "jak w mordę" wskazywało na poduszkę amortyzatora i łożysko. Dobrze że nie wymieniłem tego. Pozdrawiam.
Powrót do góry
zajączek

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,4 EL + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Maj 2011, 10:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Metaliczne pukanie w przednim zawieszeniu


Miałem podobny przypadek, stuki z przodu po prawej stronie.
Z tym że przyczyna była bardziej banalna, obluzowała się osłona termiczna tłumika i ona sobie stukała o tłumik lub katalizator.
Wystarczyło podłożyć większą podkładkę, dokręcić i znowu zapanował spokój w aucie.
_________________
Fiat Siena 1,4 "Biała Hiena"
z LPG na pokładzie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System