Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Idea ) Porady,problemy tchniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Timi132

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 6

Posiadane auto: Fiat Siena EL 1,2 75KM 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2008, 01:05
Temat postu:

Licznik 1,2EL a 1,2HL


Witam
Mam pytanie otoz w sienie 1,2EL jest licznik wyskalowany do 200KM bez obrotomierza a w wersji 1,2hl do 220KM i 8tys. obr. Obie wersje samochodu maja taki sam silnik tyle samo HP a licznik rozni sie 20KM i stopniem namalowania predkosci. Wiec po zamiania liczników zdaje mi sie bedzie blad w pokazywaniu predkosci ? Czy może licznik w HL ma jakies inne tryby czy slimak jest inny? Prosilbym zeby ktos znajacy sie na tym powiedzial mi cos o tym. Z gory Dzieki.
Powrót do góry
daniczer

Debiutant



Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 14

Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 8v 75 KM 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Kwi 2008, 22:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


racej nie bedzie problemow z przeklamywaniem licznika
Powrót do góry
gadu-gadu
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 23:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


chciałem odświeżyć temat
myślę o założeniu licznika z obrotomierzem do palio 1.4 ( mój jest wyskalowany do 200 a te z obrotkiem do 220), czy ktoś kto zamieniał w swoim aucie może napisać czy nie przekłamuje
_________________
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 00:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


limak1231 napisał:
chciałem odświeżyć temat
myślę o założeniu licznika z obrotomierzem do palio 1.4 ( mój jest wyskalowany do 200 a te z obrotkiem do 220), czy ktoś kto zamieniał w swoim aucie może napisać czy nie przekłamuje

Ja wymieniałem i wszystko jest OK. Jedyne ale to po wymianie nie wiedzieć czemu ledwo co zażyły się kontrolki poduszki i ABSu (i jednego i drugiego nie ma w aucie) więc odkręciłem te 2 diody (te kontrolki są diodami na jednej płytce).
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 09:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


to mój licznik ze sieny 1,4:


pomiarów mogłem dokonać jedynie porównując prędkość wskazywaną na liczniku i na wyświetlaczu nad jezdnią. w miarę się zgadzało, tzn. na suszarkach nikt mnie nigdy nie zatrzymał. domniemywałem więc, że jest OK
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 09:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pyrtol

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 10:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


Widze ze duzo osob nosi sie z zamiarem licznika na HL.
jezeli juz to ktos zrobil chcialbym sie dowiedziec czy to jest trudne do zrobienia i czy jest z tym duzo roboty?
Jezeli mialby ktos fotki z przerobki to fajnie jakby wrzucil na forum, chetnie bym podpatrzyl prace.
Juz sobie wydrukowalem caly manual wiec odnosnika do tej strony nie potrzebuje uprzedzajac nastepne posty Wink
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


na jakiej podstawie sądzisz "dużo". IMHO ułamek Wink
wymiana prosta:
1) kupić "nowe" zegary (uważać, by nie kupić od dizla!!)
2) wymontować stare
3) podłaczyć kabel (wg manuala)
4) zamontować "nowe" zegary
5) sprawdzić działanie

podczas całej operacji NIE przekręcać klucza w stacyjce
Powrót do góry
lep

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 EL 2000
Piwa: 41/1
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


Trzeba wspomnieć bez ukwiecania że zdjęcie głównej maskownicy (ramki) licznika jest operacją trudną i można porysować plastik zaraz za kolumną kierowniczą. Jeśli ktoś ma auto, w którym nie był nigdy wyciągany licznik to wszystko trzyma się wyjątkowo mocno. Fiat stosuje metalowe zawleczki bardzo mocno osadzone. Dodatkowym problemem jest usytuowanie zawleczek w górnej części za kierownicą (w suficie) nie można tego jakoś delikatnie wysunąć bo po prostu nie ma miejsca. Kolejny problem to odpięcie linki w tylnej części licznika, która zamocowana jest na zatrzaskach ustawionych na obwodzie tulejki o średnicy około 3 cm. Ja akurat mogłem wsunąć dłoń przez otwór od regulatora położenia świateł ale jak ktoś ma większą dłoń to pozostaje chyba szarpanie na siłę. Generalnie trzeba postępować bardzo ostrożnie bo plastiki aż się wyginają od naprężeń. Zalecam dużą ostrożność nie jest to wszystko takie gładkie i proste wymieniałem 2 tygodnie temu. Kolejna ważna rzecz to kontrola wszystkich lampek i oprawek. Ja wszystkie sprawdzałem a i tak jedna mi przestała świecić po złożeniu wszystkiego.
_________________
Fiat Palio Weekend 1.2 EL + LPG 2000r
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


racja, ale to jest wszystko opisane przecież Wink

zegary wyciągałem nie raz, a może nawet i nie 20 razy...
1) linkę "spokojnie" zapina się i odpina wkładając dłoń w miejsce zegarów. moja ręka nie mieści się w otwór po pokrętłach o których pisze wyżej, więc korzystałem z większego otworu
2) plastikową osłonę kolumny kierownicy zabezpiecza się przed porysowaniem położeniem jakiegoś miękkiego materiału
3) wiedząc gdzie są zaczepy łatwo je wyciągnąć (podważenie lub szarpnięcie)
4) zapinanie i odpinanie link prędkościomierza też nie jest trudne: ODPINANIE: uchwycić plastikowy pierścień i pociągnąć energicznie do tyłu. ZAPINANIE: linkę mocno docisnąć do zegarów i nasunąć pierścień. jeśli linka nie będzie dociśnięta do zegarów, to pierścień się nie nasunie. to wszystko robi się jedną ręką, bo druga trzyma mocno zegary (też najlepiej owinięte jakimś materiałem) Very Happy
5) przed włożeniem "nowego" licznika warto wymienić wszystkie żarówki w nim występujące ok. 25 sztuk. wtedy wszystko ładnie świeci, równomiernie i jasno
Powrót do góry
pyrtol

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 16:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


No wiec co do wyciagniec licznika chyba z tym nie powinien byc problem bo mam "oficjalnie" bodajze 80tys. na 99r. przebiegu wiec raczej ktos ladnie musial sie postarać zeby zmiejszyc te km.

A zapytalem sie bo najbardziej przeraza mnie te nr stykow oraz przekaźnik podwójny.
Ale mysle ze jakos dam rade Wink kupilem juz zegar wiec teraz nie mam innego wyboru jak przy ladnej pogodzie zajac sie pracami remontowymi geparda Smile
Powrót do góry
lep

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 EL 2000
Piwa: 41/1
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 18:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


Cytat:
A zapytalem sie bo najbardziej przeraza mnie te nr stykow oraz przekaźnik podwójny.
Ale mysle ze jakos dam rade Wink kupilem juz zegar wiec teraz nie mam innego wyboru jak przy ladnej pogodzie zajac sie pracami remontowymi geparda Smile


To akurat najprostsza sprawa. Musisz postępować tak jak w tym manualu. Warto dolutować kabel w kolorze niebieskim żeby było zgodnie ze sztuką elektryczną. Trzeba oczyścić przekaźnik z kurzu bo nawet kolorów kabli nie zobaczysz. Numery widać wyraźnie odkręcisz to zobaczysz.

Cytat:
1) linkę "spokojnie" zapina się i odpina wkładając dłoń w miejsce zegarów. moja ręka nie mieści się w otwór po pokrętłach o których pisze wyżej, więc korzystałem z większego otworu


U mnie licznik odchylił się dosłownie na kilka centymetrów. Trzymała go właśnie ta linka od prędkościomierza. Jak odpiąłem linkę właśnie przez tą dziurę to wszystko ładnie odeszło. No ale może to kwestia zostawionego luzu linki.

Faktycznie warto zabezpieczyć cały plastik za kierownicą np taśmą malarską na czas roboty. Teraz żałuję że tego nie zrobiłem.
_________________
Fiat Palio Weekend 1.2 EL + LPG 2000r
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sob 10 Kwi 2010, 22:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


jeśli zegary mało się wysuwają do środka, to trzeba otworzyć maskę i wepchnąć linkę w stronę ściany grodziowej. jest na tyle długa i elastyczna, że pomoże w większym odsunięciu zegarów
Powrót do góry
limak1231

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 319
Skąd jesteś (miejscowość / region): z internetu
Posiadane auto: fiat palio weekend 1.4 el lpg
Piwa: 21/4
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


Chciałbym ponownie powrócić do tematu .
Zmieniłem licznik z wersji el na hl ( na ten z białymi nadrukami na cyferblatach- przekonałeś mnie mrarek właśnie do tych) i teraz chciałbym jeszcze wykorzystać dostępne dodatkowe kontrolki. Jako pierwszą chciałbym uruchomić kontrolkę sygnalizującą otwarte drzwi. Pytanie to skąd najłatwiej pociągnąć przewód do tej kontrolki.
_________________
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 08:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


zerknij na schemat, bo ZTCW nie wystarcza podłączenie kablem. ale sprawdź.
podepnij sobie ogrzewanie tylnej szyby (wiele osób nie widzi tej świecącej kontrolki przycisku) i przestaw rezerwę paliwa
Powrót do góry
lep

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.2 EL 2000
Piwa: 41/1
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 11:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Idea ) Licznik 1,2EL a 1,2HL


Z tą kontrolką to chyba najłatwiej będzie wykorzystać instalację od oświetlenia wnętrza pojazdu. Trzeba tylko odszukać te miejsca z zielonymi "V" przewodami i tam się podpiąć. Potem na liczniku trzeba dolutować kabel bo już nie pamiętam czy jest ta instalacja czy nie w każdym razie powinien tam dochodzić kabel BR - biało czerwony.
Rozeznaj ten temat może jak zadziała to też odpalę tą kontrolkę.
Można też zastosować dla pewności te diody prostownicze ale i bez nich powinno działać. Diody można wlutować w lampkach w suficie i nic nie będzie widać.


_________________
Fiat Palio Weekend 1.2 EL + LPG 2000r
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Idea ) Porady,problemy tchniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Idea »

Opinie o samochodach Fiat Idea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Idea ) Porady,problemy tchniczne.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System