Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) złomowanie auta bez oc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 23 Sty 2011, 23:21
Temat postu:

złomowanie auta bez oc


Witam. Mam w garażu zgniłego Fiata 126p rocznik 83' który przez kilka lat nie miał opłacanego oc (PZU) Jest jednak zarejestrowany.
Moje pytanie: czy chcąc go wyrejestrować, a następnie zezłomować muszę zapłacić składki oc + odsetki za wszystkie ubiegłe lata?
Jak rozwiązać ten zawiły problem?
Bardzo proszę o pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 01:16
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


Dziwne,że do tej pory nie upomnieli się o swoje.Jak w sierpniu nie zapłaciłem za przyczepkę(przeoczyłem,byłem na wczasach)-to w październiku dostałem wezwanie do zapłaty.
Dowiedz się,czy w Wydz. Komunikacji jest wymagane aktualne ubezpieczenie przy wyrejestrowywaniu-może wystarczy zaświadczenie ze szrotu.
Powrót do góry
kris21290

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawicz, woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2002r + LPG STAG4
Piwa: 12/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 16:35
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


Z tego co mi się wydaje to do wyrejestrowania pojazdu po złomowaniu nie jest potrzebna polisa OC. Jednak fakt wyrejestrowania musisz zgłosić u ubezpieczyciela aby ten przestał naliczać składki bo jeśli tego nie zrobisz to w dalszym ciągu będziesz dłużnikiem ubezpieczyciela.
Wiec z tego co mi się wydaj czeka cię spotkanie z bolesną rzeczywistością i będziesz musiał wcześniej lub później uregulować należności względem ubezpieczyciela. (chyba lepiej wcześniej)
A tu masz wszystkie załączniki, które są niezbędne dla wyrejestrowania samochodu :
+ dowód rejestracyjny pojazdu,
+ karta pojazdu (jeżeli była wydana),
+ tablice rejestracyjne pojazdu,
+ zaświadczenie o demontażu pojazdu wydane przez przedsiębiorcę prowadzącego stację demontażu lub punkt zbierania pojazdów (w przypadku złomowania),
+ zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu lub jego zbyciu za granicą (jeżeli wyrejestrowanie jest z powodu zbycia pojazdu za granicą)
+ zaświadczenie o zniszczeniu (kasacji) pojazdu za granicą (jeżeli wyrejestrowanie jest z tego powodu)
+ zaświadczenie Policji o kradzieży lub postanowienie o umorzeniu postępowania (jeżeli wyrejestrowanie jest z tego powodu)
Powrót do góry
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 23:42
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


Ciekaw jestem ile mogło "urosnąc" długu w wyniku mojej nieświadomości. Pewnie bym sobie z to kupił ładne autko. OC nie było płacone od ok 10 lat Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
kris21290

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawicz, woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2002r + LPG STAG4
Piwa: 12/1
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 13:48
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


Zawsze możesz napisać wniosek o rozłożenie na dogodne raty.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 13:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 14:13
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


Zaległości z tytułu ubezpieczeń przedawniają się po 3 latach.
Jeśli nikt się nie upomniał do tej pory to dobrze.
Jeśli ubezpieczyciel dotychczasowy doniósłby do Funduszu Ubezp. Gwarancyjnego (chyba jakoś tak to sie nazywa) to otrzymałbyś karę chyba ostatnio to kwota 2450zł plus nakaz uregulowania zaległego OC.
Powrót do góry
kris21290

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawicz, woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2002r + LPG STAG4
Piwa: 12/1
Wysłany: Wto 25 Sty 2011, 15:50
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


marcik9 napisał:
Zaległości z tytułu ubezpieczeń przedawniają się po 3 latach.
Jeśli nikt się nie upomniał do tej pory to dobrze.
Jeśli ubezpieczyciel dotychczasowy doniósłby do Funduszu Ubezp. Gwarancyjnego (chyba jakoś tak to się nazywa) to otrzymałbyś karę chyba ostatnio to kwota 2450zł plus nakaz uregulowania zaległego OC.

Dzisiaj w rozmowie z przedstawicielem ubezpieczeniowym dowiedziałem się, że w przypadku zaległości w płaceniu składek umowa nie powinna być automatycznie wznawiana a sprawa taka jest kierowana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Fundusz może nałożyć karę w wysokości 500EURO i może też polecić uregulowanie niezapłaconych składek od momentu przerwy w opłatach do dnia wyrejestrowania pojazdu.
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 01:57
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


Fundusz Ubezp. Gwaran. groomadzi dane o polisach kierowców od 1 maja 2004.
W takim wypadku nie mają skąd wziąć informacji czy to auto jeszcze posiadasz skoro piszesz ,że nie płaciłeś od 10 lat.Gdybyś jechał drogą i zatrzymała Cię policja bez ważnego OC to wtedy by się wydało.
Próba wykupienia teraz OC na tego malucha pewnie się nie powiedzie ,bo zażądają historii OC za poprzednie lata.Można to sprawdzać w FUG wysyłając zapytanie.Fundusz podaje historię OC do 5 lat wstecz.
Błyskawicznie by się wydało,że auto nie zmieniło właściciela,ma te same numery rejestracyjne i niezapłacone OC.
Masz trudną sytuację.Najlepiej jakby UFO porwało Ci ten wrak w kosmos albo trzeba było sprzedać dawno za granicę Very Happy jak dawniej enerdowcy się trabantów pozbywali.
Powrót do góry
ssman860

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Torunia
Posiadane auto: Fiat CC 700 gaźnik Fos 1993r, Fiat CC 700 dawniej Aisan teraz już Weber 1997r, Polonez Caro Plus 1,6 GLI 1999, Fiat BRAVA 1,4 12v LPG
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 21:38
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


Wysłałem zapytanie do PZU w tej sprawie, oto odpowiedź:
"Szanowny Panie,
W odpowiedzi na e-mail z dnia 24 stycznia 2011 roku w sprawie ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów w związku z ruchem tych pojazdów na samochód osobowy Fiat 126p informuję:
- nie ma możliwości ubezpieczenia pojazdu za lata ubiegłe, gdyż jest to sprzeczne z prawem ubezpieczeniowym.

Proponuję następujące rozwiązanie:
proszę przyjechać do naszego Oddziału PZU SA (-tu podany jest dokładny adres-) i ubezpieczyć pojazd z tytułu OC (jako nowe ubezpieczenie). Po zezłomowaniu pojazdu proszę ponownie przyjechać z dokumentem złomowania i na tej podstawie umowa OC zostanie zerwana, natomiast za niewykorzystany okres ubezpieczenia otrzyma Pan zwrot składki ."

Odpowiedź doradcy jest optymistyczna, ale mam pewne obawy.
Zawsze pozostaje tzw wyjście ewakuacyjne:
- uruchomić "boszówkę",
- wyciąc numery,
- rozdrobnić karoserie i sprzedać na złomie jako zwykły złom
- spalić papiery:-D

Tak zrobił mój znajomy w podobnej sytuacji heh
Powrót do góry
gadu-gadu
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Sob 29 Sty 2011, 22:40
Temat postu:

Re: ( Fiat ) złomowanie auta bez oc


"wyjście ewakuacyjne:
- uruchomić "boszówkę""
Innymi słowy Very Happy UFO porwało w kosmos.
To auto mogłeś dawno temu sprzedać ,a umowy kupna-sprzedaży nie trzyma się w szufladzie do końca życia.Danych nabywcy tez nie miałeś obowiązku wkuwać na pamięć.
Zapłacenie OC spowoduje wciągnięcie do ewidencji Funduszu Ubezpieczeń Gwarancyjnych.Jak sie doczepi Fundusz to PZU powie:
-O ,jakże na przykro.To nie nasza sprawa...
Powrót do góry
100na

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volksvagen
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Lip 2011, 12:34
Temat postu:

Problem z UFG


Witam mam taki problem: jestem współwłaścicielem samochodu rocznik 1983 główny właściciel zmarł 2 lata temu ostatnia umowa OC zawarta była w 2005 roku chce wyzłomować pojazd posiadam tylko dowód tymczasowy ,spodziewam się reakcji UFG jak na razie ani UFG ani wydziału komunikacji się nie odzywają. Obawiam się ze przy ubezpieczeniu pojazdu(jest wymagane do wyrejstrowania w wydziale komunikacji) informacja od ubezpieczyciela trafi do UFG co zaowocuje karą.
Czy istnieje jakiś sposób na unikniecie reakcji UFG?
Czy mogę być pewien ze Ufg będzie w tej sytuacji reagował i informacja o zawarciu ubezpieczenia zaowocuje wszczęciem postepowania egzekucyjnego?
A może jest jakieś inne wyjście proszę o poradę.
Powrót do góry
vw_maniac

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 31 Gru 2012, 14:39
Temat postu:

Re: Problem z UFG


100na napisał:
Witam mam taki problem: jestem współwłaścicielem samochodu rocznik 1983 główny właściciel zmarł 2 lata temu ostatnia umowa OC zawarta była w 2005 roku chce wyzłomować pojazd posiadam tylko dowód tymczasowy ,spodziewam się reakcji UFG jak na razie ani UFG ani wydziału komunikacji się nie odzywają. Obawiam się ze przy ubezpieczeniu pojazdu(jest wymagane do wyrejstrowania w wydziale komunikacji) informacja od ubezpieczyciela trafi do UFG co zaowocuje karą.
Czy istnieje jakiś sposób na unikniecie reakcji UFG?
Czy mogę być pewien ze Ufg będzie w tej sytuacji reagował i informacja o zawarciu ubezpieczenia zaowocuje wszczęciem postepowania egzekucyjnego?
A może jest jakieś inne wyjście proszę o poradę.


No to złomujesz auto i dostajesz od stacji demontazu zaświadczenie z którym możesz unieważnić umowę OC. Problem jest tylko taki, że raczej nie unikniesz płatności za OC za okres kiedy auto było zarejestrowane. Takie jest niestety polskie prawo...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Dyskusje ogólne


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

37 900

2017r.

102 790 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System