Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 01:30
Temat postu:

Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


Hej
Przeszukałem trochę forum ale nie znalazłem podobnego "przypadku" jak mój. Po przekręceniu kluczyka, jak zgasną kontrolki włącza się takie cykliczne buczenie-nie do końca znam źródło. Jest to gdzieś pomiędzy tablicą liczników a centralnymi kratkami nawiewu. Może gdzieś niżej-nie potrafię póki co dokładnie zlokalizować. Zaznaczam, że nie jest włączony wentylator i nie jest to związane z pracą silniczka wentylatora. Buczy cały czas niezależnie od pracy wentylatora, nie jest to głośne ale irytuje mnie bo nie wiem co to za dźwięk. Porównałbym tą częstotliwość buczenia do tykającego co sekundę zegara bzzz-przerwa-bzzz-przerwa-bzzz-przerwa..... itd. Może się mylę ale wydaje mi się, że to może nie mieć w ogóle związku z wentylacją-ale autko mam niedługo i jeszcze się w nie nie zagłębiałem:)
A może tak pracuje jakiś podzespół i nie zmienię tego?
Jeżeli coś wiecie w tym temacie, będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 02:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


klimatyzacja automatyczna?

jeżeli tak, to siłownik wariuje, bo potencjometr umarł


Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
kris21290

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawicz, woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2002r + LPG STAG4
Piwa: 12/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 15:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


Jak dla mnie to zespół przepustnicy. Są tam zamontowane różne elektrozawory i To one wydają takie dźwięki. Tak musi być.
Powrót do góry
goromax

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9 JTD 2004 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 19:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


WItam!
Miałem coś identycznego. U mnie spowodowane to było "zawieszeniem " się silniczka od sterowania nawiewu na kabine (obieg zewnętrzny -wewnętrzny) Elektrycy odłączyli silniczek zostawiając obieg zewnętrzny tak było taniej:) Inaczej trzeba było by rozbierać tapicerkę i kupić silniczek:/
Powrót do góry
gadu-gadu
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


Zespół przepustnicy wg mnie odpada, dźwięk dochodzi ze środka kabiny a nie z komory silnika. Dzisiaj zauważyłem a może bardziej usłyszałem, że jak podjechałem pod dom i wyłączyłem nawiew to ten dźwięk ustał a jak włączyłem to z powrotem było słychać. Po wyłączeniu nawiewu i silnika i ponownym przekręceniu kluczyka znowu zaczęło rytmicznie buczeć. A z obiegami nie sprawdzałem czy jak będę je przełączał będzie jakaś różnica-sprawdzę jutro. Mam wrażenie że ten dźwięk dochodzi jakby zza obrotomierza, nie wiem czy to możliwe ale póki co tak to słyszę. Ale skoro przy wyłączeniu nawiewu to coś przestaje "buczeć" to chyba faktycznie jest związane z dmuchawą. Nie mam na razie warunków żeby odkręcić ten plastikowy boczek i się wsłuchać dokładnie.
Pytanie do goromaxa-wiesz może gdzie jest ten silniczek(u góry, na dole, pod kierownicą)? Może to dla mnie trop....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 22:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jarson190

Auto Maniak



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 864
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZACHODNIOPOMORSKIE
Posiadane auto: było stilo MW jest croma 150kM
Piwa: 39/1
Wysłany: Pon 24 Sty 2011, 22:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


adasch napisał:
klimatyzacja automatyczna?

jeżeli tak, to siłownik wariuje, bo potencjometr umarł


Pozdrawiam



potencjometr można jeszcze rozebrać i zobaczyć co tam w środku, może tylko nazbierał się pył ze ścieżki, u mnie czyszczenie tego pomogło Wink
Powrót do góry
Dade

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD 115KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 19:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


Dzisiaj miałem włączony nawiew na szybę i przełączyłem na centralny + nogi a ten na szybę wyłączyłem i moje buczenie zniknęło :/ może zbieg okoliczności a może to sterowanie rozdziałem nawiewu szwankuje... W każdym razie dzięki za podpowiedzi, jak tylko będę miał warunki dobiorę się do tego.
I STILOve my car Smile
Powrót do góry
Linquist

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lip 2014, 18:06
Temat postu:

Podbijam temat buczenia - jak dobrać sie do tego siłownika ?


Witam

Jakiś miesiąc temu ustało , ale znów jest. Właśnie pokonałem czujnik hamulca , i znowu czeka mnie walka.

Pozdrawiam
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 26 Lip 2014, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


jaka tam walka

łatwe

wyciągasz i albo wymieniasz albo traktujesz kontaktem "niebieskim" i działa
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Linquist

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lip 2014, 07:20
Temat postu:

miarowe buczenie w automatycznej klimatyzaji


Chyba na start nie wyraziłem się do końca jasno , intencja ukryta była w tytule Smile

Sprawa z czujnikiem hamulca była prosta , potraktowałem styk kontaktem i błąd esp już się nie pojawia.

Przed chwilą jechałem do pracy:

Proszę o podpowiedź jak dobrać się do tego buczenia w klimie, co trzeba rozebrać ?

Podejrzewam , że kontakt pomoże.

Samochód mam od 1,5 roku rocznik 2002. Na przeglądzie wyszło , że mam padnięte silniczki od świateł. Pozatym nie mogłem otworzyć bagażnika i musiałem dobrać się do zamka. Cięgno idące od zamka na kluczyk do elektrycznego zblokowane było na plastikową obrączkę , ta obrączka spadała i zablokowała zamek. W rozruszniku też coś poprawiali mi w warsztacie. Z eksploatacji simmerbloki , łożyska tył , amorki. Poz tym tapicerka , wyposażenie, praca wspomagania ekstra. Nawet żona zmieniła zdanie jak zobaczyła auto Smile
Powrót do góry
Blake Carrington

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 MJTD
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 09:47
Temat postu:

Re: miarowe buczenie w automatycznej klimatyzaji


Linquist napisał:
Samochód mam od 1,5 roku rocznik 2002. Na przeglądzie wyszło , że mam padnięte silniczki od świateł. Pozatym nie mogłem otworzyć bagażnika i musiałem dobrać się do zamka. Cięgno idące od zamka na kluczyk do elektrycznego zblokowane było na plastikową obrączkę , ta obrączka spadała i zablokowała zamek. W rozruszniku też coś poprawiali mi w warsztacie. Z eksploatacji simmerbloki , łożyska tył , amorki. Poz tym tapicerka , wyposażenie, praca wspomagania ekstra. Nawet żona zmieniła zdanie jak zobaczyła auto Smile

nie zamulaj, to nie istotne dla tematu Wink zanim zaczniesz grzebać przy aktywatorach, podłącz się diagnostyką do klimatronika i odczytaj błędy żebyś wiedział, który aktywator masz do roboty. tak na 80% będą to błędy związane z nadmuchem na szybę (defroster), ewentualnie z nadmuchem na nogi (vent floor). tu masz rycinę i opis:



oba aktywatory do regulacji kierunków posiadają ten sam nr seryjny 46723329. tak wygląda (nr 3):




koszt aktywatora to 120 zł, więc zgodnie z tym co napisał kolega wcześniej, może warto spróbować wcześniej niebieskiego Kontaktu. oprócz aktywatorów do wymiany może być również takie małe plastikowe sprzęgiełko o numerze seryjnym 46723463, które zapewnia współpracę aktywatora z klapkami nawiewu. tak to wygląda:



dostęp jest koszmarny, należy odsunąć maksymalnie fotel kierowcy, zdemontować boczek tunelu środkowego i zanurkować na plecach pod kolumnę kierownicy. będzie stamtąd widok na aktywatory. odłączasz wtyczkę od właściwego, odkręcasz 3 torxy i delikatnie wyciągasz aktywator. być może ukręciło się tam sprzęgiełko więc trzeba uważać żeby odłamany fragment nie dostał się gdzieś pomiędzy mechanizmy klimatronika. składamy wszystko w kolejności odwrotnej. po złożeniu podłączamy się programem diagnostycznym i czyścimy błędy. następnie należy bezzwłocznie uruchomić kalibrację klimatyzacji. można to zrobić przez program diagnostyczny, albo bezpośrednio z panelu klimatronika. wygląda to tak:

- kluczyk w pozycję MAR
- wciskasz równocześnie przyciki AUTO i MONO
- czekasz z wciśniętymi przyciskami do końca odliczania na wyświetlaczu klimatronika
- czekasz około minuty aż klimatronik zakończy kalibrację. po jej zakończeniu wyświetlą się komunikaty. jeśli zobaczysz 00 00 tzn. że wszystko jest ok i możesz skręcać boczek tunelu środkowego Wink

zajrzyj również pod ten link:

http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=105146
Powrót do góry
Linquist

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 07:28
Temat postu:

Podziękowanie


Dzięki za pełne wyjaśnienie. Na razie się uspokoiło , ale jak to z elektryką/ elektroniką może mieć wpływ pogoda-wilgotność.

Urwane sprzęgiełko. Mechanik skalibrował też według wyżej opisanej metody ( zostawił sobie instrukcję) . Wszystko działa. Całkowity koszt naprawy 200PLN

Blake, jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Linquist

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Stilo 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Lip 2017, 07:43
Temat postu:

Wymiana sprzęgiełka


Urwało się kolejne sprzęgiełko, tym razem wymieniłem sam. Moje uwagi:

1. Urwany 6-cioklin najlepiej wyskrobać z serwomechanizmu nożem
2. Sprzęgiełko pasuje tylko w jednej pozycji do zębatki w kalpach jak i do zębatki w serwomechniźmie. Niestety moja część nie posiada jednego boku prostego(sześcioramienna gwiazda) przez co nie wiedziałem w jakiej pozycji włożyć. Tylko w jednej pozycji sprzęgiełko wchodzi do końca w zębatkę w serwomechaniźmie - cała długość 6ścioklinu jest schowana. Włożyłem źle i nie mogłem zamknąć obudowy serwa. Zresztą niepotrzebnie je rozbierałem, ale może dzięki temu zrozumiałem gdzie jest klucz do sprawy.
3. Dobrze jest wyposażyć się w dwie europalety, żeby zrobić sobie stanowisko do leżenia pod kierownicą. Nie trzeba wtedy demontować fotela co na początku zakładałem.
Powrót do góry
PaulinaPa2

Czytelnik



Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Lip 2017, 09:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Cykliczne buczenie z okolic kratek nawiewu


Jeśli potrzebujesz manipulatorów pneumatycznych wyszukaj natychmiast stronę www.manipulatory.eu Jest to dystrybutor, który posiada w sprzedaży bardzo dobry asortyment techniczny w branży.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System