Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fteller

Dyskutant



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 99
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 10:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Ja ostatnio robiłem kierunki i przeciwmgielne w Stilo.
Z prawej strony nie było większego problemu. Natomiast z lewej - tylko od strony nadkola.

I to w JTD115KM zrobili coś jakoś tak bez sensu, że tej klapki nie można normalnie zdjąć, bo z dwóch stron haczy o elementy nadwozia :-/ Mówię oczywiście o lewej stronie. Także podsumowując:
Cała prawa strona - luzik
Lewa strona - mijania i długie - luzik
p/mgielne, kierunek i zewnętrzne pozycyjne - masakra Smile

Swoją drogą, Adrian - jakbyś miał problem z żarówkami w Stilo to zapraszam do siebie - siedmioletnie doświadczenie z tym autkiem mnie już wiele nauczyłoSmile

Pozdrawiam
B.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


U mnie na przeglądzie kiedyś stwierdził że jakaś żarówka jest przepalona, i że trzeba wymienić.. to mówie mu że to długa zabawa jest i mu tego nja poczekaniu nie zrobie tylko jak wróce do domu..

Ale sie uparł i dalej rozkręcac.. nawet zderzak zaczął zdejmować.. po ponad 20 minutach zrezygonował i podbił, stwierdził tylko zebym to w domu zrobił..Razz
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:26
Temat postu:

Re: wymiana żarówki H7


>[quote="tomolak"]Dzisiaj spotkała mnie przyjemność wymiany H7 od strony kierowcy.
- osłona akumulatora jest naokoło powpinana na zatrzaski do spodu - troszkę ją poszarpałem do góry i pokolei mi sie wypinała - nie udało się zdjąć ją w całosci, ale mogłem odchylić ją na tyle by zyskac w miarę swobodny dostęp do osłony żarówek.

Mnie się wydaje że jest prostszy sposób. Ponieważ osłona plastikowa osłania centralkę, przechodzą przez nią wtyczki, kable, więc bez rozpinania i wyjmowania tego wszystkiego osłony całkiem nie wyjmiemy, a to niestety utrudnia dostęp do żarówek. Ja tylko wyjmuję akumulator. Od strony błotnika przeciąłem tą osłonę do podstawy, więc wysuwam z zatrzasków tylko tę część od reflektorów i zwijam ją w miejsce wyjętego akumulatora i dostępu mam dosyć. Po operacji tę część osłony wsuwam na miejsce i dwoma klamerkami z drutu spinam w miejscu przecięcia, montuję akumulator i czasu nie mierzyłem, ale nie potrzebuję go wiele.

PS. Co do zdejmowania zderzaka to się kiedyś naciąłem, ponieważ w błotniku są zabortowane (zaciśnięte) mosiężne tulejki-nakrętki po dwie po obu stronach zderzaka. Jedna mi puściła i zaczęła obracać się w błotniku. Dostęp do tych tulejek jaki jest pewnie wiecie, dlatego wolę swój sposób Wink Pozdrawiam.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sro 26 Sty 2011, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


fteller napisał:
Producent podaje żywotność na poziomie 3000 godzin, co daje - po przeliczeniu - około 80kkm.



To by wychodziła średnia 26km/h, Trzeba by całe 80kkm robić w maks zakorkowanym mieście, żeby taką średnią utrzymać.

Co do jasności to moje i tak nadal świecą lepiej jak H7, a śmigam na nich już trzy lata i ponad 100kkm, a nie sądzę żeby je ktoś wymieniał zanim mi sprzedał samochód.
Powrót do góry
gadu-gadu
bocian77

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo SW 1,6 lpg 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 22:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Po ponad tygodniowej jeździe bez lewego oczka (co prawda do pracy i z powrotem, ale jednak..) wymieniłem żarówkę... Poczytałem wcześniej o odkręcaniu nadkola, wyciąganiu akumulatora... To nie jest normalne żeby takie czary odprawiać przy tak prozaicznej czynności! Nawet wolę nie myśleć jak się wymienia i montuje pozycyjne... Chyba prostszy by był demontaż zderzaka i lamp (gdzieś widziałem filmik jak koleś wymieniał lampy na stuningowane).
Ale - do sedna!
Poważnie się zastanawiam nad lampami do jazdy dziennej - za ok. 200zł można już coś sensownego (jak mi się wydaje) założyć, a 200zł = 4 wymiany żarówek w norauto + koszt żarówek (50zł kosztuje wymiana jeśli się kupi h7 u nich).
Miał ktoś podobne dylematy? Jakieś sugestie?
p.s. Jeszcze pisze to "na gorąco" - wymieniałem wczoraj pod blokiem, ponad 2 godziny mi to zajęło - zrobił się wieczór, zmarzłem - zrobiło się -5stC, więc może nieco histeryzuję Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 22:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 30 Sty 2011, 22:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


swiatla do jazdy dziennej ?
poszukaj - byl juz temat poruszany (osobiscie dla mnie wiecej z tym magii niz z "4-krotną" wymianą zarowek)
Powrót do góry
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 14:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Ja ostatnio dałem wymienic żarówkę (przy akumulatorze) w ASO Wejherowo.
Ku mojemu zdziwieniu zrobili to bardzo szybko i sprawnie (ok. 10 minut) - przy czym mieli jakies specjalne samorobne narzędzia do tego (takie chwytaki z drutu). Na parkingu przed ASO widziałem kilka Stilo (w tym jeden MW Mjet taki jak mój), więc pewnie mają okazje często poćwiczyć na swoich autach Smile

Za wymianę wzięli 15 zł, więc jestem zadowolony, sam bym się z tym "bawił" pewnie z 2 godziny.
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 19:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


no to super ASO, za tyle to chyba nigdzie nie da się wymienić.
Powrót do góry
gadu-gadu
ZenoNZenoN

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: FIAT, STILO, 1.9 JTD, 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2011, 17:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


W ASO w Kaliszu (Tranz-Poz) placilem po 10PLN od sztuki za wymianę. Wymienialem juz 2-krotnie w tej cenie. Normalnie nie opłaca sie grzebać samemu.
_________________
Post Powered by STILO 5D 1.9 JTD 2002 116km
Pozdrawiam ZenoN
Powrót do góry
gadu-gadu
STILOOLITS

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): LDZ
Posiadane auto: STILO
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 15:00
Temat postu:

Nie kocham żaróFek


wymiana obu naraz. Bo zawsze druga leci w za niedługim czasie koszt wymiany obie strony z wystawieniem akumulatora gdyż podejście od podwozia sprawiało jednak problemy 78zł w serwisie 3D benzyna
Powrót do góry
fumfelos

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 15:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) wymiana żarówki H7


Nie wiem jak można jeździć do serwisu na wymianę żarówki - no ale co kto lubi Cool
Dla wprawionej osoby taka wymiana to nie więcej jak 20min (mowa o stronie kierowcy, bo dla drugiej jest łatwiej). Tak czy siak wole DRL, nie dość, że dobrze sie komponują to jeszcze zmniejsza się częstotliwość wymiany żarówek Wink
Powrót do góry
adrian.swiercz

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): z polski
Posiadane auto: stilo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Wrz 2015, 14:05
Temat postu:

jak założyć wtyczkę H7


Mam w sumie banalne pytanie ale wolę się upewnić.

Czy jest różnica jak się zakłada wtyczkę od żarówki H7? brązowym lub żółtym kabelkiem do góry?

Ostatnio często palą mi się żarówki i pomyślałem, że może w tej błahostce leży problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System