Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 01:25
Temat postu:

Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Cześć,

po wymianie amorów, sprężyn, wahaczy i itp elementów zawieszenia zostały mi już tylko tuleje tylnej belki.

Czy jest jakaś dostępna instrukcja ew patenty które mógłbym przekazać mechanikowi?

na forum znalazłem tyle, że należy je dokręcać kiedy auto stoi na kołach.

ma ktoś jakieś dodatkowe wskazówki ew instrukcję?

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Pon 31 Sty 2011, 04:43
Temat postu:

Re: Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


>Czy jest jakaś dostępna instrukcja ew patenty które mógłbym przekazać mechanikowi?
>na forum znalazłem tyle, że należy je dokręcać kiedy auto stoi na kołach.
>ma ktoś jakieś dodatkowe wskazówki ew instrukcję?


Wskazówki jakieś mam. Silentbloki w autach dokręcamy pod pełnym obciążeniem, a nie tylko stojące na kołach. Zobacz mój temat, a szczególnie zamieszczone instrukcje pod tym linkiem:

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=&Board=stilo&Number=283898005&Searchpage=2&Main=283895049&Words=Gborowik&topic=&Search=

Co prawda dotyczą starszych modeli. Pomimo usilnych poszukiwań nie znalazłem konkretnej instrukcji montażu tulei w Stilo, jednak konstrukcja silentbloków starszych, czy obecnych nie wiele się różnią. Po podanych dowodach w powyższym linku nikt nie podjął tematu. Pozdrawiam.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
franky

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg, Sandomierz, Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 5D 1,9JTD115 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Witam

Nie chce się wymądrzać bo nie jestem mechanikiem ale moim zdaniem niemożliwa albo przynajmniej bardzo trudna jest wymiana tulei tylnej belki przy aucie stojącym na kołach.

Robiłam tuleje ze znajomym mechanikiem rok temu po zimie i żeby je zmienić trzeba wg. mnie zdjąć całą belkę. Tuleje są wprasowywane i ich demontaż wymagał wybicia młotkiem gumy a następnie przecięcia metalowej obręczy i dopiero wtedy z wielkim trudem wyszła stara tuleja, a dokładnie to co z niej zostało. Próbowaliśmy ściągaczem ale się urwał. Zamontowanie tulei to również zabawa wymagająca co najmniej 2 osób.
Ja trzymałem całą belkę na ramieniu tak żeby gniazdo tulei leżało na prasie natomiast znajomy ustawiał tuleję żeby równo wchodziła i machał wajchą od prasy. Postury jestem dosyć pokaźnej ale zmachałem się żeby w początkowej fazie otrzymać belką równolegle do prasy. moim zdaniem montaż i demontaż na aucie jest niemożliwy z uwagi na powyższe czynności. Przy wprasowywaniu warto zwrócić uwagę na taki szczegół aby podłożyć coś twardego między część która wchodzi w otwór w belce a krążek w który wkładamy śrubę. Ja zastosowałem 4 nakrętki, dzięki czemu wprasowywana tuleja nie nadwyręża gumy tylko siła jest przenoszona przez nakrętki.

Ogólnie pracochłonna operacja i dla mnie chociaż lubię pomajsterkować niewykonalna w domu. Pewnie też dlatego nikt nie zrobił manuala.

Tyle ode mnie w tym temacie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 23:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


[quote="franky"]Witam

Nie chce się wymądrzać bo nie jestem mechanikiem ale moim zdaniem niemożliwa albo przynajmniej bardzo trudna jest wymiana tulei tylnej belki przy aucie stojącym na kołach.

Kol. Franky. Moim skromnym zdaniem jeśli chcesz coś komuś radzić to powinieneś temat znać choć trochę. Ale do rzeczy.
Nie wiem czy jest ktoś, kto potrafi wymontować tuleje tak jak piszesz, bez zdejmowania kół Mr. Green, ale chodzi tu o coś innego, a mianowicie o dociśnięcie pewnej nakrętki w pewnym położeniu (obciążeniu) auta, a to po to, aby uniknąć nadmiernych obciążeń silentbloków i przez to wydłużyć ich żywotność. A co do sprzętu, którym się pracuje, to powinniśmy mieć taki, który się nie urywa. Stosując ściągacz nie musimy belki wyjmować, wystarczy opuścić 15-20cm. Pozdrawiam
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
franky

Dyskutant



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg, Sandomierz, Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 5D 1,9JTD115 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 23:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Dlatego napisałem że się wcale nie wymądrzam i że nie jestem mechanikiem żeby tego co napisałem nie traktować jako pewnika i jedynego możliwego rozwiązania problemu.

Nikomu nie chce na siłę radzić bo nie czuję się na tyle kompetentny, ja tylko opisałem jak u mnie odbyła się operacja wymiany tulei.

Choć trochę to myślę że się znam bo w końcu to zrobiłem.

W taki sposób jak opisałem pewnie że się nie da zdjąć tych tulei bez ściągania belki, pisałem o tym w poprzednim poście.

Co do sprzętu cóż, każdy orze jak może, czekać z autem aż przyjdzie nowy ściągacz to trochę lipa więc trzeba było sobie radzić bez niego.

Tak czy tak, nie chciałem urazić tym postem niczyich uczuć a koledze Grobownikowi dziękuję za uświadomienie mnie że jednak nie miałem racji i da się to zrobić bez ściągania belki za pomocą porządnego ściągacza.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 23:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 00:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


tuleje wymienione.

Mechanik powiedział "nigdy więcej"

Dorobione specjalne narzędzie aby nie ściagać belki a i tak dramat z wciśnięciem nowej tulei.

Auto nie pływa, jeździ jak przyklejone

oczywiście byłem na geometrii

na starych tulejach oba koła były minimalnie poza tolerancją ( minusy)

na nowych tulejach jedno koło jest lekko poza tolerancją

stare tuleje

lewa 0st28min prawa 0st24min tolerancja od 0st05min do 0st23min

Nowe tuleje
lewa 0st32min prawa 0st15min tolerancja od 0st05min do 0st23min

mam umowione spotkanie ze specem aby mi podczas badania na huntereze popuścił lekko śruby które trzymają ucho tulei i spróbował to ustawić jak należy o ile się da bo właściwie tylna belka, żadnej regulacji nie dostarcza.

Odchylenie i tak jest minimalne ale moze da się to poprawić.

p.s.
polecam ustawianie kierownicy z poziomicą. Mechanik ustawiuł na oko, a ja z poziomicą i poprawki Very Happy. Jest idealnie prosto

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 12:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Dokładnie, dramat po całości. Ja miałem tylną belkę na stole, ale i tak było ciężko. Prasa to jedyne mądre rozwiązanie. Te patenty do wprasowywania na samochodzie to sobie można wsadzić w d.... To jest kawał tulei i już na oko widać że będzie ciężko.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 12:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Chłopki porobili specjalne adaptery aby się reklamować że to umieją szybko i dobrze ale już zrezygnowali.

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 15:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


adasch napisał:
Chłopki porobili specjalne adaptery aby się reklamować że to umieją szybko i dobrze ale już zrezygnowali.

Pozdrawiam

Można wiedzieć o jakich adapterach piszesz?
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 21:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


części które pomagają wcisnąć tuleje na aucie
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


adasch napisał:
części które pomagają wcisnąć tuleje na aucie


No chyba że chłopaki i to pewnie ci, co kupują sprzęt u Chińczyków, a już myślałem że prawdziwi fachowcy w Twojej okolicy Laughing
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 22:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Taką srubą M12x1.5 klasy10.9 ciagnalem ,ze az "sok" szedl z tej tulei.Kolega Gborowik wie o co biega. Laughing Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Małolepszy

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 115KM
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 23:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Dokładnie. Może kolega nie robił i nie wie co to jest. Ja to montowałem śrubą, nakrętką i podkładkami. Klołem jak szefc razem z kumplem mechanikiem u którego to robiłem. Chyba wszystkie porządne nakrętki mu zniszczyłem (gwint zrywa) Guma tulei się przekręcała krzywiła i na koniec odleciała ta okrągła blaszka. Na szczęście po przykręceniu wszystkiego do kupy autko przestało się tłuc. Klucze sprzedawane na allegro mają tam łożysko ale mimo to montaż bedzie przekichany. I musi być kanał by dokręcić to na ziemi.

http://allegro.pl/sciagacz-tulei-tylnej-belki-fiat-stilo-multipla-i1442428414.html

Wiadomo że jest możliwość wykonania tego tym ale i tak będzie to trudne. Moim zdaniem konkretna prasa by się przydała do tego.
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 20:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Wiadomo że jest możliwość wykonania tego tym ale i tak będzie to trudne. Moim zdaniem konkretna prasa by się przydała do tego.[/quote]

Prasa jest dobra, ale trzeba wiele wymontować.
Ściągaczem jest dużo mniej roboty oczywiście, że ściągacz nie z Allegro.
w sieci sprzedają taką właśnie chińszczyznę. Przy dużej sile każda nakrętka wysiądzie, dlatego powinna być zamiast nakrętki (nawet twardej) tuleja gwintowana o dł. przynajmniej 50mm i skoku nie 1,5, ale mniejszym i wytrzymałości chociaż 10,5, no i oczywiście oporowe łożysko.Wtedy problemów zero. Podjąłem temat dlatego, aby wyjaśnić kolegom że jest możliwe, a nawet dużo szybsze wyjęcie tulei belki ściągaczem, ale to ma być ściągacz. Pozdrawiam zainteresowanych.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Wto 08 Lis 2011, 22:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Instrukcja wymiany tulei tylnej belki-poszukiwana


Witam.
Najprawdopodobniej stoją przed wymianą tulei bo z lewej strony z tyłu tak jakby zaraz za siedzeniem kierowcy stuka w podłodze. Po delikatnych nierównościach nie ale przy większych tłucze wyraźnym i głośnym stukiem.
W weekend wjadę na kanał i sprawdzę ale raczej to będzie to.
Mam jednak to Was pytanie.
Jak zabrać się do wymiany?
Czy auto ustawić na klockach i odkręcić koła a następnie odkręcić belkę i rozumiem stroną tulei opuścić?
Czy coś jeszcze rozłączyć?
Czy wpierw wybić starą tuleję i wkładać nową? Czy wkładając nową można wypchnąć starą?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System