Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slawekzg

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Sharan 2005 1,9TDI 131KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 12:21
Temat postu:

Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Mój GP Estiva 1,4 77KM 2010 nie ma oświetlenia bagażnika. Podpowiecie jak takie zrobić? Dzięki!
Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Wto 01 Lut 2011, 15:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Chętnie bym ci pomógł kolego, ale po takim pytaniu można podać tysiące kombinacji, stylów, sposobów, umiejscowienia podświetlenia, gdybyś sprecyzował jak ma to podświetlenie wyglądać, czy to ma wyglądać seryjnie, w kolorze np. biały, żółty, czy może chcesz coś raczej w stylu tuningowym np. zielone, niebieskie czy jakies inne Neony, czy ma byc mocne swiatlo, czy slabe, pomyśl, ukierunkuj trochę pytanie to pomożemy, doradzimy. A w kwesti zasilania, to możę ono iść bezpośrednio z akumulatora, lub np. mozesz podpiąć pod lampkę która załącza się przy otwarciu drzwi, i wtedy podświetlenie bez oddzielnego włącznika. Podaj jakieś konkrety, to pomożemy Smile
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu
slawekzg

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Sharan 2005 1,9TDI 131KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 11:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Szukam możliwie najprostszego rozwiązania. Lampka ze zwykłą żarówką, powiedzmy 5W, umieszczona w bagażniku, zapalająca się automatycznie po otwarciu bagażnika. Najważniejsze to gdzie i jak się podłączyć do istniejącej instalacji oraz w jaki sposób i gdzie umieścić wyłącznik. Może ktoś już robił coś podobnego? Z góry dzięki za pomoc!
Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 16:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Jeśli nie masz żadnej lampki w bagażniku to nie podłączysz się do "istniejącej instalacji" bo taka w tym przypadku nie istnieje Smile
1. Znajdź np. na allegro, lampkę która ci odpowiada,
2. Poprowadź kable z bagażnika do akumulatora(oczywiście wnętrzem auta), po drodze możesz dać jakiś mały bezpiecznik, lub możesz wpiąć się do skrzynki z bezpiecznikami(na pewno są jakieś wolne miejsca),
3. Problem może być z włączaniem przy otwarciu, bo jeśli nie masz seryjnie miejsca na taki włącznik, to może być ciężko domontować nieoryginalny. Ale to już sam musisz sprawdzić.

W takim przypadku możliwości ogranicza tylko twoja wyobraźnia, bo jeśli jest tak jak mówisz, to seryjnie nic nie ma, i możesz to zrobić jak chcesz Smile
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu
MegaVat

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Grande Punto 1.2 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 22:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Jak by co to GP ma seryjny wlacznik oswietlenia bagaznika w ... zamku klapy. Jezeli jest juz zamek z wlacznikiem, to wystarczy lampka i zasilanie podlaczone j.w. a jezeli nie to mozna zmienic zamek na taki z wlacznikiem.
Jak sprawdzic czy zamek ma wlacznik? Wykrecic i obejzec! Very Happy
_________________
Jezeli chcesz zeby cos bylo zrobione dobrze to zrob to sam lub przynajmniej sam sprawdz/popraw.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 22:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Sro 02 Lut 2011, 23:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


To ciekawe co piszesz kolego @MegaVat, nie posiadam/nie obcuję aż tak z Punto/Grande Punto, to o takich szczegółach nie wiem, ale myślę, że dzięki twojej i mojej radzie kolega zmontuje bardzo fajne podświetlenie w swoim GP Smile Powodzenia w grzebaniu Wink
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu
slawekzg

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Sharan 2005 1,9TDI 131KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 09:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Ciekawa historia z tym wyłącznikiem w zamku, to uprościłoby sprawę. Czy to oznacza, że auta z tym wyłącznikiem mają oświetlenie bagażnika? Tego nie widziałem w opcjach przy zakupie.

Wyruszam więc na poszukiwania prądu do mojej lampki. Jak się uda opiszę jak wykonałem. Gdzie szukać 12V najbliżej bagażnika, aby nie pchać się aż do akumulatora?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 13:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Przy bagażniku raczej nic nie ma, ale możesz podpiąć się pod kable zapalniczki, wtedy nie musisz lecieć przez przegrodę do akumulatora Smile Z tego co wiem to przy bagażniku nie ma nic co na stałe daje 12V, pod światła lepiej się nie podpinać, a nic innego sobie nie przypominam Smile Jeśli ktoś wie o czymś takim to niech poda, bo mi się nic nie przypomina.
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu
slawekzg

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Sharan 2005 1,9TDI 131KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 15:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Zgoda, na stałe 12V raczej nie ma, wszystko włączane z tablicy. W opcjach było "dodatkowe gniazdo 12V w bagażniku". U mnie go nie ma, ale może kabelki podprowadzili chociaż? Wie ktoś gdzie, jeżeli takie są?
Powrót do góry
MegaVat

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Grande Punto 1.2 2010
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 03 Lut 2011, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Stale zasilanie "za przegroda" czyli w kabinie jest np. dla radia. Mysle ze zarowka 5W lub LED o mniejszej rzecz jasna mocy krzywdy nie zrobi. W dodatku latwo dostac sie do wiazki, wystarczy wyjac radio.
_________________
Jezeli chcesz zeby cos bylo zrobione dobrze to zrob to sam lub przynajmniej sam sprawdz/popraw.
Powrót do góry
slawekzg

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Sharan 2005 1,9TDI 131KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 09:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Na razie najbliżej bagażnika wydaje się być gniazdo 12V w pobliżu hamulca ręcznego. Pozdrawiam!
Powrót do góry
wojteq

Dyskutant



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce/Olsztyn
Posiadane auto: Fiat Uno 0.9 2000r, Fiat Doblo 1.9 MJ 2007
Piwa: 15/1
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 13:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Tak, ale sprawdź czy podłączenie się pod instalację gniazda zapalniczki(czyt. rozmontowanie go) będzie łatwe, może okazać się, że jednak łatwiej kabelek puścić troszkę dalej do radia, bo dostęp łatwiejszy, ale to musisz sam sprawdzić Smile
Ale np. u mnie w Doblo dojście do kabli od zapalniczki to dość sporo roboty Smile
_________________
Pomogłem? Kliknij Piwo na dole posta
Możesz napisać na GG: 2875595 chętnie pomogę(często na niewidocznym)

"Jeśli nie jesteś w stanie naprawić czegoś za pomocą młotka,to znaczy że masz do czynienia z elektroniką"
Powrót do góry
gadu-gadu
Legolas

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Punto Grande 1.4/77 2007
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 00:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


cześć dziwne ,że nie ma seryjnego oświetlenia bagażnika Shocked sprawdź dokładnie może jest nie sprawne???? lampka w aucie powinna być po lewej stronie komory bagażowej. Daj znać co i jak.
Powrót do góry
slawekzg

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 27

Posiadane auto: Sharan 2005 1,9TDI 131KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 07 Lut 2011, 08:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


Legolas napisał:
cześć dziwne ,że nie ma seryjnego oświetlenia bagażnika Shocked sprawdź dokładnie może jest nie sprawne???? lampka w aucie powinna być po lewej stronie komory bagażowej. Daj znać co i jak.


W tym miejscu są dwa otwory: najprawdopodobniej jeden na gniazdo 12V a drugi właśnie na lampkę. Domyślam się, że jak wybrać opcję z dodatkowym gniazdem 12V w bagażniku to dostaje są je wraz z lampką bagażnika. Ja ich nie mam, ale być może kable tam są w pobliżu. Wie to ktoś? Jeżeli tak, to gdzie? Uniknąłbym ciągnięcia kabli aż do np. zapalniczki.
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 09:47
Temat postu:

Re: Oświetlenie bagażnika: jak zrobić?


slawekzg napisał:
Mój GP Estiva 1,4 77KM 2010 nie ma oświetlenia bagażnika. Podpowiecie jak takie zrobić? Dzięki!


Widocznie Twoja wersja kropka nie przewiduje oświetlenia bagażnika,na chłopski rozum wersja jest uboższa od pozostałych ale tylko dla tego że oświetlenie jak i znajdujące się obok gniazdo prądowe to opcja,którą kupujący nowe auto może sobie domówić.

Mogę ci dać radę jak w prosty sposób zainstalować owe oświetlenie czy nawet gniazdo jednak kolejny krok musi wykonać elektryk.

W każdym fiacie w jego wiązce elektrycznej są ukryte różne wyjścia to wszystko zależy jaką opcję zażyczy sobie kupujący.Wiązka posiada odgałęzienia typu oświetlenie,gniazdo prądowe itp..lecz jeżeli model który nabywca zamówił był tańszy i nie posiada np oświetlenia bagażnika ten kabelek jest lecz może być schowany-sczepiony z wiązką w miejscu jego macierzystego wyjścia lub zaizolowany tak by się nie tłukł podczas jazdy.

Zerknij w bagażniku z lewej strony pod tą plastikową część gdzie jest miejsce na lampkę i otwór na gniazdo o ile taki masz(uboższa,kompletnie goła wersja nie miała takich otworów),zerknij czy w wiązce która idzie wewnątrz nie odstaje część przewodu z kostką lub czy wiązka nie jest w tym miejscu grubsza i ma czarną izolację.Jeżeli znalazłeś ową końcówkę resztę zostaw elektrykowi lub sposobem próby postaraj odszukać gdzie i w której skrzynce z bezpiecznikami może znajdować się miejsce na bezpiecznik do oświetlenia.Będzie też potrzebny czujnik otwarcia klapy by światło mogło oświecać się automatycznie gdy klapa bagażnika jest otwierana(można to obejść w bardziej prymitywny sposób instalując lampkę z przełącznikiem)..
Osobiście stwierdzam że to co pokazuje książka obsługi technicznej nie ma nic wspólnego z tym co masz w aucie bo wystarczy jakakolwiek drobna zmiana podczas produkcji by książka nie ukazywała stanu faktycznego..

WAŻNE:
KAŻDA INSTALACJA ELEKTRYCZNA MA A RACZEJ POWINNA MIEĆ WYJŚCIE NA FULL OPCJE.TO JEST CZĘŚĆ NIEZMIENNA ZALEŻNA JEDYNIE OD WYBRANEJ WERSJI WYPOSAŻENIA.

Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Nadwozie.


FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System