Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moocha_to

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Ducato 2007 2,3 MJ
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 13:27
Temat postu:

Posypał się silnik - co o tym myslicie?


Witam
Mam ducato z 2007 roku silnik 2,3 MJ 120KM, przebieg około 360kkm.
Niedawno coś strzeliło (wrażenie jakby jakiś pasek) i auto stanęło-nie chciało już kręcić i trzeba było na lawecie zakończyć podróż.
Pierwszy mechanik rozebrał część silnika i zobaczył że jeden tłok i zawory są porozwalane - stwierdził, że musiał pasek rozrządu przeskoczyć (bo nie był zerwany). Auto poszło do następnego mechanika (wygląda na to ze ten się bardziej zna na rzeczy) i ten stwierdził że ta awaria była spowodowana tym że jeden z zaworów się urwał. (mówi że gdyby pasek przeskoczył to na wszystkich tłokach powinno to spowodować szkody i jeszcze pokazywał nam zerwany zawór - że jest on "okopcony" w miejscu gdzie się zerwał(ślady sadzy - nie wiem jak to opisać - zrozumiałem go tak jakby zawór się zerwał a dopiero po jakimś czasie poleciał w nieodpowiednie miejsce i narobił szkód) -oddałem głowicę do firmy, która je spawa, planuje itd i oni potwierdzili tą diagnozę - mówili że jest to taka niedoróbka w tych silnikach IVECO (bo taki tu jest) i że tak się w nich zdarza.
Co o tym myślicie? jest to w miarę prawdopodobne?
Na marginesie chyba nie powinno tak być że w trzy letnim aucie (które nie jest "męczone" (jazda z reguły po autostradach nieprzeciążone ekonomiczna jazda) - rok po końcu gwarancji sypie się silnik?
Powrót do góry
jacenty77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 315
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj-pom
Posiadane auto: stilo
Piwa: 10/3
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 18:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


mogłeś zacząć od ASO i postarać się negocjować koszty naprawy skoro to rok po gwarancji i robiłeś wszystkie przeglądy na czas. Ogólnie z tymi silnikami jest mało kłopotów, prędzej to 2.2 siadają a z tymi to nawet po 500tyś się spotkałem i żadnych problemów. No ale wiadomo jak to jest... Jeden zrobi 500tyś a w innym przy 100 coś padnie...
Powrót do góry
costam000

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 1596
Skąd jesteś (miejscowość / region): silesia ;)
Posiadane auto: C4 GP 1.6 HDI 2009 Exclusive
Piwa: 307/4
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 10:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


w którymś autoświecie pisano o silnikach 2.2 z Boxerów i Transitów które mają układ zasilania zbudowany na elementach Denso - w tych samochodach następowało wypalenie denka tłoka drugiego cylindra i różny stopień zatarcia tulei na skutek nieszczelnych wtryskiwaczy.

być może to też jest problem w 2.3 ? wg mnie powinieneś jechać z tym najpierw do ASO, teraz to już chyba 'musztarda po obiedzie' Sad
Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 10:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


silnik 2.2 to silnik fordowski i raczej niewiele ma wspólnego z silnikiem 2,3 litra
Powrót do góry
moocha_to

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Ducato 2007 2,3 MJ
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 19:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


Auto jak się posypało - to pojechało na lawecie do ASO Fiata - ale oni zaśpiewali, że za rozebranie tego silnika do momentu, żeby stwierdzić co się zepsuło to będę musiał u nich zostawić przynajmniej 2500-3000zł (tak z grubsza licząc 1000zł za pasek rozrządu-bo na pewno i tak będzie do wymiany, 500 za szpilki, które zawsze się urywają przy odkręcaniu no i z 1000 za robociznę + to co jeszcze wyskoczy przy okazji - TAK MI PRZEDSTAWIONO SYTUACJĘ). Dlatego oddałem do tańszego mechanika - żeby rozebrał ten silnik.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 19:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JONY11

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): SIEDLCE
Posiadane auto: DUCATO BANKOWOZ
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Lut 2011, 23:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


moocha_to napisał:
Auto jak się posypało - to pojechało na lawecie do ASO Fiata - ale oni zaśpiewali, że za rozebranie tego silnika do momentu, żeby stwierdzić co się zepsuło to będę musiał u nich zostawić przynajmniej 2500-3000zł (tak z grubsza licząc 1000zł za pasek rozrządu-bo na pewno i tak będzie do wymiany, 500 za szpilki, które zawsze się urywają przy odkręcaniu no i z 1000 za robociznę + to co jeszcze wyskoczy przy okazji - TAK MI PRZEDSTAWIONO SYTUACJĘ). Dlatego oddałem do tańszego mechanika - żeby rozebrał ten silnik.

wg mnie te fiatowskie serwisy to przerobic na wyczysczanie klientow z kasy
znam taki "serwis" fiata gdzie przyjmuja auta do naprawy i stawiaja do zwyklego mechanika

cos wiem na temat tych silnikow czasami sie zdarza ze zawor sie urwie i w Twoim przypadku tak bylo bo jak zauwarzyl kolega po przeskoku paska zawory beda odbite na tlokach
_________________
SERWIS CZESCI DUCATO & IVECO
www.wieniaauto.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
matti1215

Dyskutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.9 DLX 2000r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


Dokładnie teraz te serwisy to tylko z kasy wyczyszczaja nas, dlatego zrezygnowałem od samego początku z gwarancji bo i tak i tak nic nie umieja zrobić (moze i umieja ale za dobra oplata) :/
Powrót do góry
Joker_4_2006

Debiutant



Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź\London
Posiadane auto: Volvo S80 II 185 KM 2008
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 28 Kwi 2011, 10:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


Czesc kolego w tych silnikach byla wadliwa konstrukcja klawiaturki.Czesc ktora naciska na zawory ma otwor o mniejszej srednicy jak zawor i dziala to do czasu az ten otwor sie nie wytrze i nie osiagnie srednicy zaworu wtedy zawor tam wpada grzybki sie odczepiaja i oto masz efekty.W 2008\2009 byla modyfikacja i stosowane byly pelne czesci bez otworow, w serwisie mozesz je nabyc tylko musisz mowic kolesiowi ze chcesz te po modyfikacji(oczwywiscie sa drozsze i oni nawed jak sie znaja to moga ci ich nie zaproponowac) , nowy tlok tuleja zobaczysz w jakim stanie skladac i jezdzic, jak zamontujesz te po modyfikacji to juz sie to nie powtorzy , pozdro
_________________
JoKer-GPS
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
was8

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lodz
Posiadane auto: ducato 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lip 2011, 22:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


witam tez mialem taki przypadek tylko przy 240tys.
jaka czesc jest zmodyfikowana czy chodzi o dzwigienke popychacza
Powrót do góry
highland.

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lip 2011, 01:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


Witam!
U mnie się tak samo stało (zawór odbił się na tłoku), i teraz w zwiazku z tym pytanie - czy tłok musi być koniecznie o takim samym oznaczeniu? Byłem w serwisie i za tłok i korbowód z tego roku (2007r) chcą ok 1100zł a na rynku wtórnym są wyłącznie ze starszych modeli(2002-03) i maja inne oznaczenie ( U zamiast A) a poza tym są takie same. Proszę poradźcie!
Powrót do góry
pacsoner

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: iveco
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Maj 2014, 21:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


Witam , urwany zawór to standardowe uszkodzenia w tym silniki jak i również w 2.3 , jest to spowodowane zbyt niską twardością dźwigienki w miejscu styku z trzonkiem zaworu - bodajże iveco podaje ze twardość powinna wynosić 0,9 a ma maxymalnie 0,6 - miałem klienta który swoje dźwigienki oddal do badań i ich twardość wyniosla 0,4 . Więc na przyszłość dla was użytkownicy tych wspaniałych aut polecam co przy przebiegu między 100-200 tys. zciagnąć dekiel z wałkami ,co nie jest proste z uwagi na wtryskiwacze, i zajżeć czy owe dźwigienki nie kwalifikują się do wymiany. Co do kogoś kto te silniki regeneruje to robię to ja . Cena przy niespawanej w pełni obrobionej głowicy z nowymi dźwigienkami , przefrezowane gniazda zaworowe , przeszlifowane zawory , splanowana głowica, splanowany blok, nowe panewki korbowodowe , nowe panewki główne wału , nowy filtr odmy , rozrzad bez oznak zurzycia , komplet uszczelek na caly silnik - wszystko rozbierane do najmniejszej śróbki , podokrecane z siłami i werifikowane z gwarancją. Coś takiego kosztuje u mnie 6000 brutto i stary silnik na wymiane. Posiadam silniki zarowno euro4 jak i euro5. Kontakt do mnie 884884313 bądz nazwa uzytkownika alle**o paradox_lol . Jakby ktoś miał jakiś problem lub pytania co do tego silnika to dźwonić bez krępacji bo znam je na wylot złożylem ich kilkadźiesiąt . Firma mieści się w warszawie . Pozdrawiam i zapraszam smile.gif
Powrót do góry
lukasqqq

Debiutant



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Sprinter 2.2CDI 2001r bliźniak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Lut 2020, 00:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Posypał się silnik - co o tym myslicie?


Pacjent to FIAT DUCATO 2.3JTD 130 2015r.
-wtryskiwacze były regenerowane nie wiem tylko kto to robił = wątpliwości co do rzetelności wykonanej regeneracji.
- błędów w komputerze brak
-auto zimne czy ciepłe pali na dotyk
i teraz po kolei:
Rozpędzanie na każdym biegu do 3000obr powuje jednorazowy stuk jak by jakiś zawór zrobił cyk cyk z tym że dźwięk jest taki jak podczas np palenia na plaku (spalanie stukowe) więc to stuknięcie jest bardzo słyszalne metaliczne. Wystarczy nawet jechać 3000obr i dodawać gazu i ujmować wtedy jest pojedyńczy stuk. nie jest to stuk panewki bo to odróżniam.
Podczas przyśpieszania auto nie kopci, słychać delikatny stukot jak by popychacze lub wtrysk lub coś ze spalaniem stukowym bardziej. Jak na 130KM to nie ma mocy dynamika żadna.
I teraz najważniejsze:
Jazda np 110km/h wszystko ok i w pewnym momencie to delikatne klepanie zaczyna sie nasilać do takiego stopnia że słychać w aucie jadącym za mną a z tyłu biały gęsty obłok dymu bez szczególnego zapachu.
Puszczam gaz auto zwalnia dymu brak i po chwili stukot ustaje i auto znów jedzie np 100km bez takich obiawów jak delikatnie operuje się gazem lub jak się go zgasi na chwile.
Jak przyśpieszałem dynamicznie do podłogi to pare razy ten obiaw wracał tak jak by się wtryskiwacz rozsypał.
Do tego wszystkiego teraz mam wrażenie że turbo się nie włącza bo przy np 100km/h z gazem w podłodze auto nie przyśpiesza.
Podejrzewam splot paru usterek z którymi poprzednik nie mógł sobie dać rady.
Zastanawiam się czy coś do tego może mieć też rozrząd może bez blokat ktoś grzebał lub coś z łańcuchem po drugiej stronie...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System