Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fuxania

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Seicento 0,9
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 21:15
Temat postu:

Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


tarcze, klocki hamulcowe , wahacz lewy przedni oraz amortyzatory tylnie (najlepiej razem z poduszkami)- bezwzględnie do wymiany w pierszej kolejności...taką dostałam dziś informację w serwisie Sad

a po wymianie wahaczy regulacja osi... noi w dalszej kolejnosci jakaś uszczelka przy głowicy...(ale to narazie sobie daruje)

masakra troche sie załamałam ilością... cenami podawanymi w tym serwisie ...oryginalne Fiata..
gdyby to była wymiana jednej części a tu tyle naraz:(

ceny które mi podano to wahacz 181zł, tarcze 208zł, klocki 163zł, widze ze sie na allegro ogłaszają nawet z o polowe tanszymi produktami ale czy one też bedą sie trzymały??? robicizna tez przeciez kosztuje- i to niemało.

Normalnie masakra płakać się chce że tyle cześci do wymiany, a wiem ze jeszcze płyn hamulcowy by sie przydało wymienić i filtry (olej juz wymieniłam...)

Prosze doradzcie mi które firmy wybrać.

ps2/ tylko proszę nie piszcie ze lepiej oddac go na złom bo to nie jest az takie stare auto rocznik 2000........
dzięki Smile
Powrót do góry
free10

Auto Maniak



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Daewoo tico 97r/było cc900 i uno
Piwa: 57/8
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


przecież wahacze nie są drogie.ja do cc za orginalne płaciłam 110 zł i 50 zł za wymianę.Amortyzatory zależy jakiej firmy,ale koło 70 zł idzie kupić i sam sobie możesz wymienić.Te ceny co podałeś to jakieś kosmiczne.
_________________
POSTAW PIWO ZA POMOC!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 21:55
Temat postu:

Re: Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


części jak części. Czemu ty serwisujesz swój samochód w ASO Fiata?Chyba że coś źle zrozumiałem? Na tym najwięcej przepłacasz.
Jeśli się nie mylę to dobre firmy to np. Brembo-hamulce. Zawieszenie to np.Kayaba,MONROE-ale to chyba oryginały do Fiata jeśli się nie mylę.
Niech się jeszcze bardziej doświadczeni wypowiedzą.
Tanie nie znaczy, że jest do d...


Bo to są chyba ceny z ASO Fiata czyli tzw. oryginały.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
rallymaniak2

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): zgorzelec
Posiadane auto: stilo JTD cinquecento 899 abarth
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


Amortyzatory z tańszych polecam delphi-są one zakładane fabrycznie. Osobiśćie używam dwóch takich kompletów jeden sportowy drugi seryjny i są bardzo trwałe. Wahacze kupowałem na allegro po 80zł firmy magnetti marelli wytrzymały juz dwa lata i są ok,a hamulce ostatnio kupiłem klocki BOSCH za 53 zł. Także popytaj w normalnych sklepach motoryzacyjnych o te firmy które wymieniłem i gwarantuje ze z trwałosći i cen będziesz zadowolona. Tylko ze znalezieniem wahaczy magnetti marelli może być kłopot bo ja je znalazłem tylko na wspomnianym allegro. Życze powodzenia i dużo oszczędności Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 10:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


Kupuj wszystko KRAFT-a,nie jest to może jakaś rewelacja ale bardzo tania i do seja w sam raz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 10:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ccracing

Dyskutant



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: CC 704 1997r, Siena 1.6 16V HL
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 14:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


Swojego czasu pracowałem w hurtowni motoryzacyjnej i najbardziej chwalili sobie amortyzatory Monroe i poduszki z Febi a pracując tam osobiście odradził bym Impergum (lipna jakość) z wachaczy bardziej popularny jest chyba RTS, poza tym tarcze z Jurid a klocki z Pro-Max. To tak od siebie Smile Cenowo i jakościowo pojeździ aczkolwiek mam znajomych co jeżdzą na wogóle tanich częściach po 3 lata i nie mają problemów ale to różnie bywa...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Fuxania

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Seicento 0,9
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


free10 napisał:
przecież wahacze nie są drogie.ja do cc za orginalne płaciłam 110 zł i 50 zł za wymianę.Amortyzatory zależy jakiej firmy,ale koło 70 zł idzie kupić i sam sobie możesz wymienić.Te ceny co podałeś to jakieś kosmiczne.

może ceny zależą od miejscowości? a za robociznę podali mi tyle co za części prawie...
Powrót do góry
Fuxania

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Seicento 0,9
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 23:12
Temat postu:

Re: Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


labeo10 napisał:
części jak części. Czemu ty serwisujesz swój samochód w ASO Fiata?Chyba że coś źle zrozumiałem? Na tym najwięcej przepłacasz.
Jeśli się nie mylę to dobre firmy to np. Brembo-hamulce. Zawieszenie to np.Kayaba,MONROE-ale to chyba oryginały do Fiata jeśli się nie mylę.
Niech się jeszcze bardziej doświadczeni wypowiedzą.
Tanie nie znaczy, że jest do d...



No tak jakoś wyszło że trafiłam do ASO FIata, długa historia;/
w każdym badz razie byłam pierwszy i ostatni raz:)

A Twoje ostatnie zdanie leje miód na moje serce Smile
Powrót do góry
Fuxania

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Seicento 0,9
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 12 Lut 2011, 23:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


Dziekuję za podanie róznych nazw firm, troche mi lżej widząc duzo nizsze ceny niz te o których słyszałam

Słyszałam juz o amortyzatorach delphi, że są dobre(wyczytałam na necie)...nazwa Pro-Max również obiła mi sie o uszy...zastanawiama się tylko czy ma znaczenie żeby klocki i tarcze były z tej samej firmy czy to juz jest bez znaczenia?

Natomiast o wahaczu znajomy mi doradza żeby uzyc oryginalne Fiata gdyz sa najbardziej trwałe, ale czy to prawda?

ps/ dziekuję za az tyle odpowiedzi , nie spodziewałam sie az tylu pomocnych rad, za każde kolejne również będe wdzięczna, mam jeszcze troche czasu do podjęcia decyzji.
Powrót do góry
rallymaniak2

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): zgorzelec
Posiadane auto: stilo JTD cinquecento 899 abarth
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 09:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


dobrze by było gdybyś założyła komlpet tarcz i klocków tego samego producenta ale nie jest to konieczne. Przy zakupie pamiętaj aby klocki i tarcze były porównywalnej jakości bo jak założysz jedne lepsze drugie gorsze to te gorsze moga się bardzo szybko zużyć. Co do wahaczy to kolega miał racje oryginalne są najtrwalsze a te które napisałem czyli magnetti marelli to są właśnie oryginalne z pierwszego montażu.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Fuxania

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Seicento 0,9
Piwa: 0/5
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 00:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


Dzięki RallyManiak2 to wiele wyjaśnia
Powrót do góry
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 11:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Amortyzatory, klocki, tarcze, wahacz jakie wybrać? POMOCY!


arkko napisał:
Kupuj wszystko KRAFT-a,nie jest to może jakaś rewelacja ale bardzo tania i do seja w sam raz.


Kraft to wielka qupa. U mnie sworznie wahaczy wywaliło po 5000km. Najlepsze są Magenti Marelli. Można je trafić na allegro za 100-120zł/sztuka. To,że coś jest tanio, to nie znaczy jest dobre.Często zdarzają się też wahacze z opisem:"Włoski zamiennik doskonałej jakości". Tak naprawdę, to są jakieś podróby firm o których nawet nie słyszeliśmy Confused . Tego też bym ci nie polecał.
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System