Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mad100

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 18:21
Temat postu:

Jak zakodowac kluczyk?


Witam wyszstkich amm problem tego rodzaju ze neiwiem jak po wymianie baterii w orginalnym kluczyku zakodowac go tak by muc spowrotem otwierac nim zamek centralny i nie musiec robic tego recznie... z góry dzieki:) pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
zbys9

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: Scenic 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lut 2008, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


to zależy jeśli masz w lusterku czuiki od centralnego to masz tam takie małe dziurki i musisz wcisknoć i problem z głowy jak masz kody.
tu masz link jak to zrobić niestety po angielsku http://img441.imageshack.us/my.php?image=kluczykxw5iu5.jpg
jedynie wiem ze dioda musi pare razy mrygać ale zależy to od kodu jaki masz. Niestety ja mam problem bo niemam tych diurek przy lusterku i niewiem co robić? dzieś widziałem opis po polsku niestety nie pamiętam jeśli natrafie to podrzuce tu! pozdrawiam
Powrót do góry
gapski

Debiutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamość
Posiadane auto: fiat maryska weekend 1,9 jtd 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2008, 12:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


po polskiemu to bedzie jakos tak

musisz miec gdzies 4 cyfrowy kod dostepu do centralki (u mnie był naklejony na instrukcji obsługi) i jakis ostry przedmiot

krok1 wciskasz przycisk na obudowie lampki na ok 2 sek, dioda (zielona lub czerwona) zacznie mrugac

krok 2 puszczasz przycisk i czekasz na 1 mrugniecie diody i po nim wciskasz przycisk tyle razy jaka jest pierwsza cyfra kodu np. dla kodu 4321 naciskasz
4 razy kazde nacisniecie potwierdzone bedzie mrugnieciem diody po 4 wcisnieciach odczekujesz ok 2 sek w tym czasie dioda mrugnie 1 raz i teraz wciskasz przycisk tyle razy jaka jest 2ga cyfra kodu (w naszym przykładze 3) i potem znowu dioda mrugnie i wprowadzasz w analogiczny sposób 3 i 4 cyfre kodu (gdy w kodzie jest cyfra 0 to nic nie wciskasz tylko czekasz na mrugniecie diody)

krok 3 po wprowadzenu 4 cyfry kodu dioda zacznie mrugac przez ok 10 sek (JESLI BEDZIE SWIECIC SWIATLEM CIAGLYM TZN ZE COS POSZLO ZLE I POWTARZAMY PROCEDURE OD POCZATKU) w tym czasie naciskamy przycisk (dioda nadal mruga) i druga reka wciskamy przycisk na kluczyku (dioda zaswieci sie lub zgaśnie)
GOTOWE

u mnie teraz działa ale dowiedziałem sie ze 1 z moich kluczy nie da sie zaprogramowac w centralce poniewaz albo zgubił kod albo czestotliwosc
takze poporaszce z 1 kluczem prubojcie 2
Powrót do góry
forys

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 16:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


Witam
A gdy nie mam kodu to co zrobić??? Sad
Byłem u fiata i tam mi powiedzieli że nie ma żadnych kodów Sad
Wszystko działa tylko pilot w kluczyku nie Sad (w dwóch kluczykach baterie nowe)
POMOCY!!!!!
Powrót do góry
Arek_1,9JTD

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Marea 1,9 JTD HLX 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 21:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


A działał w ogóle, bo może trzeba właczyć alarm (stacyjka koło bezpieczników). Lub poszło coś w układzie anteny, koło lampki podświetlenia kabiny. Sama wymiana baterii nie powoduje usunięcia kodu kluczyków, sam wymieniałem kilka razy, a nawet lutowałem piloty w środku, po oderwaniu klawisza.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 21:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
forys

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 23:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Jak zakodowac kluczyk?


U mnie działał przez ponad rok, najpierw przestał działać jeden kluczyk a po 6 miesiącach drugi.
Zamknąłem z pilota i jak wróciłem z zakupów to już auto nie chciało się otworzyć z pilota, ponoć można to jakoś zaprogramować próbowałem wszystkich sposobów podanych na forum ale kicha macie jakieś propozycje??? Proszę pomocy Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


Fiat500

15 900

2007r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System