Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolt102

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 14:22
Temat postu:

Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


Witam expertów tematu.
Jestem laikiem w tym temacie. I mam 4 pytania:
1. Zamierzam kupić Marysie ale nie wiem który silnik? Mam do wyboru 4 opcje:
1. 1.9 TD
2. 1.9JTD
3. 2.4TD
4. 2.4JTD

2. Słyszałem, że te 1.9 są wadliwe bardziej od tych 2.4
I teraz bym prosił o opinie który silnik?

3. Czy te silniki TD bez J też są dobre?

4. I jak wygląda proble części do tych 2.4?
Bo czytałem tu na forum opinie jednego użytkownika, że ciężko z częściami.
Bardzo bym prosił o opinie przed moim zakupem.
Powrót do góry
small172

Dyskutant



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: fiat marea 1,9TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 14:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


ja jezdze 1,9td i jestem bardzo zadowolony autko ma przejechane 190tyśkm gdzie sam z tego zrobilem 20tys w ciagu roku i niemialem jeszcze zadnego problemu 1,9td napewno lepszy niz 2,4
Powrót do góry
gadu-gadu
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 19:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


jtd to motory na common rail, bardziej skomplikowane i wymagajace czytaj=drozsze w ew.naprawie.
nieprawda jest ze 1.9 sa bardziej awaryjne.jest odwrotnie.2.4 sa gorsze.
marea nie zostala przygotowana od strony zawieszenia i przeniesienia napedu do 2.4-efekt wszystko pada.nie polecam.poza tym kiepsko z czesciami ... zdecydowanie 1.9
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wolt102

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 14:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


Dzięki. Jestem chłonny dalszych informacji.
Czekam na jeszcze Very Happy
Powrót do góry
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 22:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


witam.moze troche przesadzam ale akurat mi sie trafilo tak ze przez niedbalstwo poprzedniego wlasciciela te koszty spadly na mnie Sad

motor 2.4jtd ma jednak 1 ale to duza zalete :)MOMENT obrotowy =304Nm a to daje juz naprawde duze mozliwosci przy spalaniu:trasa 6-6.5 miasto zima do 7.5 choc mojemu bratu do chorwaji udalo sie wykrecic 5.8l.
musisz zdecydowac.czesci rzeczywiscie malo i z reguly trzeba dobierac z AR 156/166 lub Lancia Kappa bo ten motor tam czesto byl ladowany.
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 22:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aftur

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2.4td HLX 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


motor 2.4 ma jeszcze jedna zalete Smile Marea z tym silnikiem z reguly jest bardzo bogato wyposażona czyli dodatkowo dochodza Ci spryskiwacze na reflektory, reflektory soczewkowe,swiatla przeciwmgielne, radio sterowane z kierownicy, czesto zmieniarki CD, 15 calowe alufelgi z oponami 195.... No jest tych bajerkow w ktorych innych modelach nie zawsze znajdziesz. No coz dla mnie na plus jeszcze zasluguje piekny dzwiek 5-cylindrowego silnika mimo ze to diesel.... Z czesciami chyba nie jest tak zle. Narazie jedyne na co czekalem (niewiele bo 1 dzien) to byla uszczelka pod klawiature. A co do TD czy JTD. Silnik TD to nieco przestarzala konstrukcja co odbija sie spalaniem, choc pewnie tansza z czesciami. Teraz zdecydowalbym sie na JTD napewno. Niestety przy kupnie myslalem ze wersja 125 i 130 konna(oferowana gdzies od polowy 99 r.) sa w technologi JTD a poprostu po "liftingu" dolozyli wiecej kucykow. A gdybys nie wiedzial, wersje 2,4 NIE BYLY oferowane w polskich salonach.

Podsumowujac: jesli nie zalezy Ci na bardzo bogatym wyposazeniu, sporej mocy, dzwieku silnika i swiadomosci, ze masz rodzinne kombi z silnikem 2.4 to zdecydowanie dla Ciebie 1.9
Powrót do góry
gadu-gadu
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 15:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


to o czym kolega mowi jest prawda ale w wersji hlx.w elx ktora ja mam nie ma halogenow i spryskiwaczy Sad
co moge dodac jeszcze to ze "technologia" TD jest bardziej paliwozerna, nei da sie tego ew.tuningowac choc prostsza i pewnie bardziej niezawodna.

wbor nalezy do Ciebie.wydaje mi sie jednak ze 1.9jtd bylby najrozsadniejszym rozwiazaniem.
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wolt102

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 17:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


No powiem że tu są wypowiedzi wmiarę ale nikt nie pisze o awaryjności.

Czy prawdą jest to co wyczytałem na foru?

Częste lub jak kto woli nagminne usterki:

Alternator pęka często- złe osadzenie.
Siadają wtryski.
Z turbo sprężarki wycieka paliwo.
Powrót do góry
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 19:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


szczerze mowiac nie czulbym sie na silach aby wskazac ze akurat takie a nie inne podzepoly sie psuja w mareach.moze takie dane ma DECTRA.
nie jest natomiast tajemnica ze fiaty ogolenie wszystkie maja slaba eletryke a marea konkretnie zawieszenie...
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
aftur

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2.4td HLX 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 13:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


Widze Wolt102 ze nie mozesz sie zdecydowac. Ja uwazam, ze za takie pieniadze nie kupisz auta w takim roczniku z takim wyposazeniem i z dobrymi silnikami a przede wszystkim bardzo ladnego. Bo z tego co sie orientuje fiatowskie silniki JTD sa bardzo dobre. Co do fiatow nie uwazam ze sa jakos nadmiernie awaryjne. W rodzinie mam Tempre co ma 500 tys najechane i kiedy chce to wsiadam odpalam i jade.Ani razu nie zawiodla. A jezeli boisz sie o wtryski czy turbiny to lepiej zdecyduj sie na benzyne bo kazdy dzisiejszy diesel sie z tym problemami boryka i nie ma znaczenia z jakiego koncernu pochodzi. A jesli szukasz bezawaryjnego diesla to proponuje rozejrzec sie za mercedesem "beczka" 200D SmileSmile to zalejesz oleju kujawskiego i pojedziesz bez obawy o wtryski, turbine itd. Marysia minusa ma i kaprysy ale da sie z tym zyc i jesli mialbym jeszcze raz kupic autko za takie pieniadze wybralbym Marea bo nie widze dla niej konkurencji w tym przedziale cenowym.
Powrót do góry
gadu-gadu
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Mar 2008, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


wybor nalezy do Ciebie Smile) a wiec?
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
zych

Dyskutant



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Audi A6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 10:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


aftur napisał:
Widze Wolt102 ze nie mozesz sie zdecydowac. Ja uwazam, ze za takie pieniadze nie kupisz auta w takim roczniku z takim wyposazeniem i z dobrymi silnikami a przede wszystkim bardzo ladnego. Bo z tego co sie orientuje fiatowskie silniki JTD sa bardzo dobre. Co do fiatow nie uwazam ze sa jakos nadmiernie awaryjne. W rodzinie mam Tempre co ma 500 tys najechane i kiedy chce to wsiadam odpalam i jade.Ani razu nie zawiodla. A jezeli boisz sie o wtryski czy turbiny to lepiej zdecyduj sie na benzyne bo kazdy dzisiejszy diesel sie z tym problemami boryka i nie ma znaczenia z jakiego koncernu pochodzi. A jesli szukasz bezawaryjnego diesla to proponuje rozejrzec sie za mercedesem "beczka" 200D SmileSmile to zalejesz oleju kujawskiego i pojedziesz bez obawy o wtryski, turbine itd. Marysia minusa ma i kaprysy ale da sie z tym zyc i jesli mialbym jeszcze raz kupic autko za takie pieniadze wybralbym Marea bo nie widze dla niej konkurencji w tym przedziale cenowym.


Bardzo dobrze kolega napisal. Ja tez mialem ten problem szukalem jakiegos ropniaka prawie 5 miesiecy. Jest bardzo ciezko. Wiekszosc to zlom wymagajacy napraw z cofanymi przebiegami. Kolega kupil 1.9 td maryske to same klopoty ma co nie znaczy ze wszystkie takie sa ale ostroznie trzeba podchodzic do zakupu nie napalac sie w szczegolnosci na 2,4 czy 2,0 bezyna. Ja kupilem ostatecznie 1.8 16v sprowadzony z Włoch zalozylem gaz i jestem bardzo zadowolony-od grudnia zrobilem 4500 i super chodzi.
_________________
Bóg,Honor, Ojczyzna i ZKS Stal Rzeszów
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System