Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolt102

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 14:22
Temat postu:

Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


Witam expertów tematu.
Jestem laikiem w tym temacie. I mam 4 pytania:
1. Zamierzam kupić Marysie ale nie wiem który silnik? Mam do wyboru 4 opcje:
1. 1.9 TD
2. 1.9JTD
3. 2.4TD
4. 2.4JTD

2. Słyszałem, że te 1.9 są wadliwe bardziej od tych 2.4
I teraz bym prosił o opinie który silnik?

3. Czy te silniki TD bez J też są dobre?

4. I jak wygląda proble części do tych 2.4?
Bo czytałem tu na forum opinie jednego użytkownika, że ciężko z częściami.
Bardzo bym prosił o opinie przed moim zakupem.
Powrót do góry
small172

Dyskutant



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: fiat marea 1,9TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 14:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


ja jezdze 1,9td i jestem bardzo zadowolony autko ma przejechane 190tyśkm gdzie sam z tego zrobilem 20tys w ciagu roku i niemialem jeszcze zadnego problemu 1,9td napewno lepszy niz 2,4
Powrót do góry
gadu-gadu
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lut 2008, 19:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


jtd to motory na common rail, bardziej skomplikowane i wymagajace czytaj=drozsze w ew.naprawie.
nieprawda jest ze 1.9 sa bardziej awaryjne.jest odwrotnie.2.4 sa gorsze.
marea nie zostala przygotowana od strony zawieszenia i przeniesienia napedu do 2.4-efekt wszystko pada.nie polecam.poza tym kiepsko z czesciami ... zdecydowanie 1.9
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wolt102

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 14:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


Dzięki. Jestem chłonny dalszych informacji.
Czekam na jeszcze Very Happy
Powrót do góry
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 22:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


witam.moze troche przesadzam ale akurat mi sie trafilo tak ze przez niedbalstwo poprzedniego wlasciciela te koszty spadly na mnie Sad

motor 2.4jtd ma jednak 1 ale to duza zalete :)MOMENT obrotowy =304Nm a to daje juz naprawde duze mozliwosci przy spalaniu:trasa 6-6.5 miasto zima do 7.5 choc mojemu bratu do chorwaji udalo sie wykrecic 5.8l.
musisz zdecydowac.czesci rzeczywiscie malo i z reguly trzeba dobierac z AR 156/166 lub Lancia Kappa bo ten motor tam czesto byl ladowany.
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lut 2008, 22:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aftur

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2.4td HLX 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 13:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


motor 2.4 ma jeszcze jedna zalete Smile Marea z tym silnikiem z reguly jest bardzo bogato wyposażona czyli dodatkowo dochodza Ci spryskiwacze na reflektory, reflektory soczewkowe,swiatla przeciwmgielne, radio sterowane z kierownicy, czesto zmieniarki CD, 15 calowe alufelgi z oponami 195.... No jest tych bajerkow w ktorych innych modelach nie zawsze znajdziesz. No coz dla mnie na plus jeszcze zasluguje piekny dzwiek 5-cylindrowego silnika mimo ze to diesel.... Z czesciami chyba nie jest tak zle. Narazie jedyne na co czekalem (niewiele bo 1 dzien) to byla uszczelka pod klawiature. A co do TD czy JTD. Silnik TD to nieco przestarzala konstrukcja co odbija sie spalaniem, choc pewnie tansza z czesciami. Teraz zdecydowalbym sie na JTD napewno. Niestety przy kupnie myslalem ze wersja 125 i 130 konna(oferowana gdzies od polowy 99 r.) sa w technologi JTD a poprostu po "liftingu" dolozyli wiecej kucykow. A gdybys nie wiedzial, wersje 2,4 NIE BYLY oferowane w polskich salonach.

Podsumowujac: jesli nie zalezy Ci na bardzo bogatym wyposazeniu, sporej mocy, dzwieku silnika i swiadomosci, ze masz rodzinne kombi z silnikem 2.4 to zdecydowanie dla Ciebie 1.9
Powrót do góry
gadu-gadu
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 15:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


to o czym kolega mowi jest prawda ale w wersji hlx.w elx ktora ja mam nie ma halogenow i spryskiwaczy Sad
co moge dodac jeszcze to ze "technologia" TD jest bardziej paliwozerna, nei da sie tego ew.tuningowac choc prostsza i pewnie bardziej niezawodna.

wbor nalezy do Ciebie.wydaje mi sie jednak ze 1.9jtd bylby najrozsadniejszym rozwiazaniem.
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wolt102

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 17:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


No powiem że tu są wypowiedzi wmiarę ale nikt nie pisze o awaryjności.

Czy prawdą jest to co wyczytałem na foru?

Częste lub jak kto woli nagminne usterki:

Alternator pęka często- złe osadzenie.
Siadają wtryski.
Z turbo sprężarki wycieka paliwo.
Powrót do góry
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lut 2008, 19:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


szczerze mowiac nie czulbym sie na silach aby wskazac ze akurat takie a nie inne podzepoly sie psuja w mareach.moze takie dane ma DECTRA.
nie jest natomiast tajemnica ze fiaty ogolenie wszystkie maja slaba eletryke a marea konkretnie zawieszenie...
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
aftur

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2.4td HLX 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lut 2008, 13:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


Widze Wolt102 ze nie mozesz sie zdecydowac. Ja uwazam, ze za takie pieniadze nie kupisz auta w takim roczniku z takim wyposazeniem i z dobrymi silnikami a przede wszystkim bardzo ladnego. Bo z tego co sie orientuje fiatowskie silniki JTD sa bardzo dobre. Co do fiatow nie uwazam ze sa jakos nadmiernie awaryjne. W rodzinie mam Tempre co ma 500 tys najechane i kiedy chce to wsiadam odpalam i jade.Ani razu nie zawiodla. A jezeli boisz sie o wtryski czy turbiny to lepiej zdecyduj sie na benzyne bo kazdy dzisiejszy diesel sie z tym problemami boryka i nie ma znaczenia z jakiego koncernu pochodzi. A jesli szukasz bezawaryjnego diesla to proponuje rozejrzec sie za mercedesem "beczka" 200D SmileSmile to zalejesz oleju kujawskiego i pojedziesz bez obawy o wtryski, turbine itd. Marysia minusa ma i kaprysy ale da sie z tym zyc i jesli mialbym jeszcze raz kupic autko za takie pieniadze wybralbym Marea bo nie widze dla niej konkurencji w tym przedziale cenowym.
Powrót do góry
gadu-gadu
gurzaj78

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: toledo 96', 1.8i+ octavia 2 1.9tdi 09'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Mar 2008, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


wybor nalezy do Ciebie Smile) a wiec?
_________________
Michał
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
zych

Dyskutant



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Audi A6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 10:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Marea 1.9TD, JTD czy 2.4TD, JTD?


aftur napisał:
Widze Wolt102 ze nie mozesz sie zdecydowac. Ja uwazam, ze za takie pieniadze nie kupisz auta w takim roczniku z takim wyposazeniem i z dobrymi silnikami a przede wszystkim bardzo ladnego. Bo z tego co sie orientuje fiatowskie silniki JTD sa bardzo dobre. Co do fiatow nie uwazam ze sa jakos nadmiernie awaryjne. W rodzinie mam Tempre co ma 500 tys najechane i kiedy chce to wsiadam odpalam i jade.Ani razu nie zawiodla. A jezeli boisz sie o wtryski czy turbiny to lepiej zdecyduj sie na benzyne bo kazdy dzisiejszy diesel sie z tym problemami boryka i nie ma znaczenia z jakiego koncernu pochodzi. A jesli szukasz bezawaryjnego diesla to proponuje rozejrzec sie za mercedesem "beczka" 200D SmileSmile to zalejesz oleju kujawskiego i pojedziesz bez obawy o wtryski, turbine itd. Marysia minusa ma i kaprysy ale da sie z tym zyc i jesli mialbym jeszcze raz kupic autko za takie pieniadze wybralbym Marea bo nie widze dla niej konkurencji w tym przedziale cenowym.


Bardzo dobrze kolega napisal. Ja tez mialem ten problem szukalem jakiegos ropniaka prawie 5 miesiecy. Jest bardzo ciezko. Wiekszosc to zlom wymagajacy napraw z cofanymi przebiegami. Kolega kupil 1.9 td maryske to same klopoty ma co nie znaczy ze wszystkie takie sa ale ostroznie trzeba podchodzic do zakupu nie napalac sie w szczegolnosci na 2,4 czy 2,0 bezyna. Ja kupilem ostatecznie 1.8 16v sprowadzony z Włoch zalozylem gaz i jestem bardzo zadowolony-od grudnia zrobilem 4500 i super chodzi.
_________________
Bóg,Honor, Ojczyzna i ZKS Stal Rzeszów
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System