Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slawek33zGliwitz

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Brava, 1,9 JTD 105 KM, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 16:29
Temat postu:

Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Witam!

Czy ktoś posiada instrukcję, opis, w której można przeczytać o umiejscowieniu poszczególnych przekaźników w "Fiacie Brava" oraz ich opisach (symbol przekaźnika, do czego służy)? W żadnej instrukcji obsługi tego auta, książce Zembowicza nie ma o tym ani słowa! Konkretnie potrzebuję informacji, gdzie jest położony i jak jest oznaczony przekaźnik spryskiwaczy reflektorów, ale wolałbym pełną instrukcję, bo licho wie, kiedy znowu się przyda...
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Nie 27 Lut 2011, 17:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Jak znajdę to podeślę.
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 15:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Sory kolego że to tak długo trwało ale byłem zajęty i nie miałem zbyt dużo wolnego czasu by usiąść na przy komputerze by wrzucić fotki.





_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
Slawek33zGliwitz

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Brava, 1,9 JTD 105 KM, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 19:35
Temat postu:

c.d.


Dzięki za schemat, ale nadal niewiele mi to daje. Zdaje się, że to jest schemat lewej skrzynki bezpieczników, a jeszcze istnieje prawa (za schowkiem), tu opisałeś tylko 3 przekaźniki. Mnie konkretnie interesuje, gdzie umieszczony jest i jaki ma symbol przekaźnik sterujący spryskiwaczami reflektorów? Czekam na info.
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 21:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Za kilka minut podam Ci drugą skrzynkę jeżeli chcesz Very Happy

Już mam




_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 21:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Slawek33zGliwitz

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Brava, 1,9 JTD 105 KM, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 19:30
Temat postu:

c.d.


Dzięki za chęć pomocy, ale odeślę Cię do mojego pierwszego pytania: szukam informacji o przekaźnikach (a nie o bezpiecznikach, bo to mam w książce i w instrukcji), a konkretnie o przekaźniku sterującym pracą spryskiwacza reflektorów - gdzie on jest położony i jak jest oznaczony?
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


A sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki??
Bo do jednego przypada np kilka rzeczy.
A gdzie masz te przekaźniki umiejscowione??
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
Slawek33zGliwitz

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Brava, 1,9 JTD 105 KM, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 10:53
Temat postu:

c.d.


Wszystkie bezpieczniki sprawdziałem i są OK. A gdzie są te przekaźniki - nie wiem - dlatego właśnie zamieściłem tego posta i proszę o pomoc. Czy ja aż tak niewyraźnie piszę? W książce Zembowicza są schematy elektryczne, wsród nich jest także schemat sterowania spryskiwaczami - widać na nim, że istnieje taki układ, moduł (niektórzy nazywają to przerywaczem, przekaźnikiem), który steruje spryskiwaczami REFLEKTORÓW (a nie szyb, bo w tym układzie nie ma żadnego przekaźnika). I mam pytanie - gdzie to cholerstwo jest umieszczone i jaki ma symbol?


brzozowski886 napisał:
A sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki??
Bo do jednego przypada np kilka rzeczy.
A gdzie masz te przekaźniki umiejscowione??
Powrót do góry
brzozowski886

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 2258
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.5 DCI 65 KM 2002 r., MITSUBISHI GALANT 2.0 TD 90 KM 1999 r. klima
Piwa: 171/118
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 17:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Ale co się kolega unosi??
Później sprawdzę na schemacie, jak coś znajdę to dam znać.
_________________
_____________________
.: Pozdrawiam Mateusz :.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 18:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Ten przerywacz spryskiwaczy reflektorów jest w skrzynce przed akumulatorem.
Te wolne miejsca w skrzynce o które niektórzy sie tutaj pytają to właśnie gniazda urządzeń dodatkowych.
W JTD ten przerywacz jest po prawej stronie patrząc od przodu auta obok bezpiecznika.
W innych wersjach silnikowych jest po lewej.
Są tam też przekaźniki niskiej pręd.wentylatora, wysokiej predkosci wentylatora i przekaźnik sprężarki klimy.
Powrót do góry
Slawek33zGliwitz

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Brava, 1,9 JTD 105 KM, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Dzięki za jakiś konkret.
W tej skrzynce są jednak 4 przekaźniki, z czego na prawo od bezpiecznika są 2 przekaźniki - o którym mówisz - tym położonym bliżej akumulatora, czy bliżej chłodnicy (one są jednakowe, tak mi się wydaje)?
Chciałem się jednak upewnić, czy nie jesteś w błędzie - gdzieś na forum ktoś pisał, że spryskiwaczami steruje przekaźnik A385, w tej skrzynce koło akumulatora takiego nie ma. Ktoś na serwisie "FIAT-a" palnął, że taki przekaźnik jest schowany w skrzynce za schowkiem (jeszcze tam nie zaglądałem, ale wiem, że jest taki), jednak sam nie wiedział, jak on jest oznaczony, więc jak to w końcu jest?
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 11:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Mam angielską serwisówkę Bravy, ale aż tak dokładnego rozmieszczenia elementów w tej skrzynce to niestety nie ma.Nie ma też oznaczeń tych przekaźników.
Rysunek pokazuje go po prawej stronie przy akumulatorze(JTD),w innych wersjach po drugiej stronie.Za schowkiem są przekaźniki do wielu rzeczy,ale w żadnej wersji nie było tam układu do spryskiwaczy lamp.Może po jakimś lifcie władowano go tam.
Nie wiem po co Ci taka informacja,ale wiem ,że instalacje w BBM-ach były uniwersalne.W zależności od opcji dawano zbiornik z dwoma pompkami,dysze na zderzak i wtykano ten przekaźnik do skrzynki.
Na pewno różni się on od innych,bo jest czasowy.Przekaźnik A385 to jest chyba valeo,a oryginalnie takich fiat nie zakładał.Może sie mylę.
Jeśli masz spryskiwacze lamp to możesz go łatwo zlokalizować miernikiem z omomierzem.Pompka spryskująca połączona jest z masą ,a drugi przewód idzie bezpośrednio do tego przekaźnika.
Powrót do góry
Slawek33zGliwitz

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Brava, 1,9 JTD 105 KM, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 11:41
Temat postu:

c.d.


No właśnie, w tym tkwi problem, że nigdzie nie można znaleźć normalnego opisu przekaźników w tym aucie. Czy to tak ciężko wypuścić na rynek jakąś informację, gdzie, co jest, opis itd??? Bezpieczniki są szczegółowo opisane, schematy elektryczne również, ale o przekaźnikach nie ma ani słowa.
Po co mi to jest potrzebne? Mam wersję ze spryskiwaczem świateł, ale po zakupie auta stwierdziłem, że ktoś tam coś pomajstrował i podłączenie spryskiwacza nie jest prawidłowe (jest zrobiony taki "bajpas" - spryskiwacz podłączono bezpośrednio do świateł (jeden kablelek) i pompki sprykiwacza szyb (drugi kablelek). Działać to niby działa, ale ma jedną wadę - leci dużo płynu do spryskiwacza, dlatego chcę przywrócić pierwotne rozwiązanie, czyli fabryczne podłączenie. Tam właśnie jest zamontowany przerywacz, który dozuje czas sprysku i przez to zmniejsza zużycie płynu. U mnie w ogóle nie ma zasilania w oryginalnych przewodach zasilających, czyli jedyne podejrzenie pada na ten przekaźnik, bo bezpieczniki są OK. Szukanie "po kabelku" jest trochę trudne, bo te wiązki są szczelnie zaizolowane i pochowane. A mało tego - ze schematu wynika, że żaden z przewodów nie jest bezpośrednio podłączony do masy, tylko odydwa przechodzą przez przekaźnik (to jest bardzo prosty, a zarazem skomplikowany układ).
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 13:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


To taką partyzantke ktoś odwalił.
Masz jakieś wolne gniazdo przekaźnika w tej skrzynce przed aku?Zbiornik masz z dwoma pompkami?
Musi być niezależne spryskiwanie szyb i lamp ze względu właśnie na zmniejszenie zużycia płynu.
U mnie nie ma takiego bajeru,ale działa to chyba przy włączonych światłach,włączonym spryskiwaczu szyby przedniej i puszcza taką półsekundowa, mocną szprycę na lampy.
Aby to działało tak jak ma być musisz mieć dwie pompki i spróbować znaleźć wiązkę do zasilenia tej pompki gdzies w tym "kanaliku"gdzie znikają wężyki do spryskania szyb.Gdzieś czytałem o tym ,że tam pochowano to.Przekaźnik moim zdaniem powinien jednak mieć gniazdo w tej skrzyneczce przed akumulatorem.
Powrót do góry
Slawek33zGliwitz

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fiat Brava, 1,9 JTD 105 KM, 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 13:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Przekaźniki - umiejscowienie i oznaczenia


Mam dwie pompki, dwie niezależne wiązki kabli, które biegną do tych pompek (nawet kolorystka tych kabli zgadza się z tym, co jest opisane w schemacie), zatem wszystko jest oryginalne. W skrzynce przed akumulatorem są 4 przekaźniki i wszystkie są włożone. Najpewniej jeden z nich padł i to jest cały problem, wystarczy go wymienić. A dojście po wiązce kabli do czegokolwiek wcale nie jest takie proste, kable pochowane są w podszybiu, szczelnie poizolowane, nie widzę sensu rozbierania połowy auta, żeby ustalić, dokąd one biegną i gdzie się kończą. A ten moduł działa w ten sposób, że do niego podłączone są kable, które biegną od wyłącznika pod kierownicą i podaje impuls do pompki dopiero wówczas, kiedy równocześnie włączone są światła i spryskiwacz przedniej szyby (taki mówi schemat). Taki "bajpas", który ktoś zrobił jest najprostszym wyjściem, kiedy układ padł, ale to jednak nie jest to.
Zatem - czy ktoś mi odpowie jednoznacznie - który to przekaźnik i gdzie go szukać? Podpowiem - Brava 1,9 JTD z 2000 r.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System