Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 23:12
Temat postu:

Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Witam

Otóż mam dośc powszechny jak widzę problem z falowaniem obrotów na biegu jałowym.
Rzecz najczęściej dzieje się na rozgrzanym silniku, z tego co wyczytałem na forum to wina przepustnicy, więc pojechałem ją wyczyścić, niestety nie pomogło.. dziś nawet stojąc na światłach ( na luzie ) obroty zaczęły falować między 1000 a 500 dość intensywnie pare razy aż w końcu zdechł. Odpaliłem ponownie bez problemu. Auto ogólnie jeździ świetnie, dobrze przyspiesza, nie szarpie, tylko te falowanie które czasem potrafi zgasić silnik.

Czy po wyczyszczeniu przepustnicy powinienem coś ustawić ?
Jak wykonać adaptację ? czy muszę jechać na diagnostykę?

Widziałem gdzieś taki sposób:

Odłączyć akumulator na parenaśnie minut, podłączyć, odpalić i poczekać aż auto się nagrzeje i włączy się wentylator, po czym zgasić. Czy to pomaga i tak należy to wykonać?

Dodatkowo widziałem też że niektórzy czyścili styki od przepustnicy, ma ktoś może zdjęcie która to wtyczka ?

Silnik 1.6 16 V benzyna bez gazu, rocznik 2003 czyli silnik fiatowski.

DOdam że czytałem wszystkie tematy dotyczące tego zagadnienia jednak nie jestem pewien jak do końca zaadaptować wyczyszczoną przepustnicę i liczę na waszą pomoc
Powrót do góry
marcin jaworzno

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaworzno
Posiadane auto: fiat grande punto 2009 3 drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2011, 23:50
Temat postu:

falowanie


... żeby nie powiedzieć każdy fiat tak ma , ja już drugi raz tej zimy mam to jest irytujące (według mnie jest to wada FABRYCZNA każdy fiat to ma ) według mnie wciskają kit w serwisie każdym że krótkie przebiegi się robi ale kurde coś tu jest nie tak!!! wszyscy na to narzekają - ja już mam kilku znaomych co mają falowanie obrotów , moim zdaniem jakiś urząd powinien się tym zająć inne marki też jeżdżą na krótkich odcinkach i nie mają z tym problemów. Wink
Powrót do góry
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 00:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Chcesz powiedzieć że na lato mija?
Stilo mam rok i jeżdzę w sumie podobne odcinki i dopiero jakiś czas temu mi obroty zwariowały.

Nie mów że fiat tylko bo inne marki też mają problem z obrotami.
Powrót do góry
marcin jaworzno

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): jaworzno
Posiadane auto: fiat grande punto 2009 3 drzwi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 00:50
Temat postu:

sory


ja też mam około 1,5 roku może źle się wyraziłem Laughing oczywiste że przeglądając internet wszystkie marki mają ten probem ale nasze fiaciki szczegulnie są narażone na tę przypadłość , widzę grande punta , bravo , brava itd , różne roczniki więc coś jest nie tak. pozdr.
Powrót do góry
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Oto co zrobiłem. Odpiąłem wtyczkę od przepustnicy, oczyściłem styki preparatem do czyszczenia styków oraz przeprowadziłem adaptację przepustnicy w następujący sposób:

Odłączyłem akumulator na godzinkę, nastepnie podłączyłem i wsiadłem do auta.
Włożyłem kluczyk do stacyjki przekręciłem w pozycję MAR na 60 sekund, po tym czasie przekręciłem kluczyk w pozycję STOP ( NIE WYCIĄGAJĄC KLUCZYKA !) po 10 sekundach wyjąłem kluczyk ze stacyjki. Po chwili włożyłem i odpaliłem auto, pochodziło trochę ( około 10 minut) po czym się przejechałem i nagrzałem silnik. Teraz auto chodzi równiutko i bez zarzutu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 18:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
WoYtaZ

Dyskutant



Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Corby/UK
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.6 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 13:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


a skad wyczasneles ten przepis?? Smile
Powrót do góry
petro_c

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 16V
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 13:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


ten przepis pochodzi z programu eLearn - ręczna adaptacja przepustnicy
Powrót do góry
zboku

Dyskutant



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Stilo Dynamic 1.6 Gaz
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Rfck napisał:
Oto co zrobiłem. Odpiąłem wtyczkę od przepustnicy, oczyściłem styki preparatem do czyszczenia styków oraz przeprowadziłem adaptację przepustnicy w następujący sposób:

Odłączyłem akumulator na godzinkę, następnie podłączyłem i wsiadłem do auta.
Włożyłem kluczyk do stacyjki przekręciłem w pozycję MAR na 60 sekund, po tym czasie przekręciłem kluczyk w pozycję STOP ( NIE WYCIĄGAJĄC KLUCZYKA !) po 10 sekundach wyjąłem kluczyk ze stacyjki. Po chwili włożyłem i odpaliłem auto, pochodziło trochę ( około 10 minut) po czym się przejechałem i nagrzałem silnik. Teraz auto chodzi równiutko i bez zarzutu.


Witam kolego to co zrobiłeś wystarczy na krótko, miałem ten sam problem, czyściłem wtyczkę i przepustnice przed metalowym wahadełkiem regulujący dawkę powietrza i po miesiącu było to samo. Trzeba zdemontować dolot powietrza i tą metalową przegrodę popchnąć (tam jest silnik krokowy), wtedy trzeba wyczyścić jakimś preparatem do przepustnic wnętrze i masz spokój na długi czas. Przynajmniej tak było u mnie. Pozdrowienia.
Powrót do góry
gadu-gadu
Rfck

Debiutant



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: STILO 1,6 16 V 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 21:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Cytat:
Witam kolego to co zrobiłeś wystarczy na krótko, miałem ten sam problem, czyściłem wtyczkę i przepustnice przed metalowym wahadełkiem regulujący dawkę powietrza i po miesiącu było to samo. Trzeba zdemontować dolot powietrza i tą metalową przegrodę popchnąć (tam jest silnik krokowy), wtedy trzeba wyczyścić jakimś preparatem do przepustnic wnętrze i masz spokój na długi czas. Przynajmniej tak było u mnie. Pozdrowienia.


Oby nie Wink, Ten sposób znam od jednego z forumowiczów któremu bardzo dziękuje za pomoc.

mówisz o tym kułeczku metalowych co się uchyla, jakgo niby pchnąć ? nie uszkodzi się nic?
Powrót do góry
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 09:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


zboku - kolega miał problem z falującymi obrotami po czyszczeniu przepustnicy. Autoadaptacja mu pomogła. Ja sam sobie czyściłem przepustnicę, bez jej wyciągania i nie musiałem robić tego procesu. Było to już dawno temu i odpukać, nie mam problemów z falującymi obrotami.
Powrót do góry
gadu-gadu
only24h

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Stilo 1.6 Kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Mar 2012, 22:30
Temat postu:

STILO 1.6 16V 2003


Ja mam podobny problem.
Po wymianie uszczelki pod głowicą wraz z rozrządem delikatnie zaczeły mi falować obroty. 3 dni temu postanowiłem wyjąć przepustnice i ją porządnie wyczuścic. Kupiłłem odpowiedni preparat i wyczyściłem (zabrudzoną i z nagarem) przepustnicę. Psikając preparatem i delikatnie czyszcząc pędzelkiem. Przepustnice założyłem i zaczeły się problemy!!!. Auto pracowało równo ale po delikatnym dotknieciu i puszczeniu gazu wpadał w "czkawkę" 500obr - 1000 obr i gasł. Wykonałem 1 adaptacje - jak wyczytałem miała to być ręczna adaptacja. Klemy zdjęte na 1 godzine po czym 60sek kluczyk w pozycji MAR potem 10 sek na STOP bez wyjmowania. Następnie wyjołem kluczyk i odpaliłem auto -> efekt to dalej to samo.
2 Adaptacja polegała na wpieciu się Vagiem i wyczyszczeniem parametrów adaptacyjnych silnika programem ECU SCAN. Po wyczyszczeniu przeprowadzona właściwa procedura - 3 razy po 10 sekund na 4500 - 5000 obr/min (dopiero wtedy gaśnie ENGINE FOULT oraz sygnał dźwiękowy).
Pomogło ale niewiele, auto dalej czasem potrafi zgasnąć. Mało tego dziś rano jak go odpaliłem to poszła hmura białego dymu (nie brał oleju i dalej nie bierze - dziś przejechałem 100km). Dodam że samochód doskonale przyspiesza, mało pali. Za skarby świata nie wiem jak z tym sobie poradzić, 0 błędów silnika w ECU SCAN. POMOCY.
Powrót do góry
aleksander880

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Fiat Stilo Multiwagon 1.8 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 11 Maj 2012, 12:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Falowanie obrotów i gaśnięcie silnika.


Do only24h.

Daj sobie spokój z tymi adaptacjami. Przepustnica pewnie nie ma nic do tego.
Piszesz że wymieniałeś rozrząd.
Jeśli wymieniałeś go sam, lub robił to fachura co to farbkami znaczy plamki zamiast używać blokad to prawdopodobnie masz źle ustawiony rozrząd.
W tych silnikach nie ustawisz dobrze rozrządu bez blokad.
Możesz wierzyć lub nie. Wink
Sprawdź to, a dopiero potem wydawaj siano na wymianę elementów osprzętu silnika.

Dam Ci jeszcze link do obczajenia:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1039679.html

Pozdrawiam!
_________________
Na gaz to może być zapalniczka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System