Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bazej

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytoń
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 09:36
Temat postu:

Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Poczytałem trochę i wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest 1,2, ale na ten niestety za mało kasy. !,4 z kolei wadliwe więc pozostaje 1,6 bądź JTD, ale czy za te pieniądze kupię JTD? Jakich roczników mogę się spodziewać zarówno JTD jak i 1,6 i który lepszy w tej sytuacji? Nie wspomniałem, że samochód jest dla dziewczyny chce jej dobrze doradzić żeby teściowie nie marudzili;) 1,6 potrafi łyknąć jakby kupić za tę kasę benzynę i potem po kilku miesiącach wziąć na raty gaz co Wy o tym myślicie? Co do diesla powiedzcie mi jak to się ma czy za te pieniądze jestem w stanie znaleźć dobry egzemplarz zarówno pod względem silnika jak i karoserii?
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 17:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


jesli benzyna to trzeba sie liczyc z instalacja gazowa bo placenie za 10/100km w miescie to mozna zbankrutowac. Polecałbym 1.9jtd, silnik bardziej wytrzymały, nie awaryjny(moja marea ma 267tys i nei bylo zadnej usterki z silnikiem) diesel tez bedzie brał mniej paliwa - ok 8l w zime, 7l w lato w miescie, na trasie mozna zejsc do 4. Diesel ma tez wiekszy moment obrotowy, bedzie dynamiczniejszy. ogolnie koszty za paliwo 1.6 w gazie i 1.9jtd po miescie beda podobne, ale na trasie wygrywa diesel. Jak dla mnie w miescie rowniez. Pozdrawiam i milego wyboru. A czy dostaniesz dobry egzemplarz to wystarczy tylko poszukac.
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Siema:) diezla za 5 koła dobrego może być ciężko, są na allegro ale co do stanu to bez komentarza:)Na moje 1.6 w gazie będzie ekonomiczniejszy:)
Diezla to poleca się jak ktoś trasy robi,wiadomo nagrzać silnik,wystudzić po trasie by wypadało:)Jak dziewczyna ma nim po mieście latać to ja bym bardziej doradził benzynę:)Diezle nie lubią jak się wsiądzie i bud i się staje i wyłącza i za dwie godzinki znowu wsiadasz i bud i znowu gasisz:)
Jak do polatania to 1.6 Smile
Jak na większe przebiegi to diezel:)
Takie moje skromne zdanie:)
Pozdro:)
Powrót do góry
LOOKAS19822803

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 243
Skąd jesteś (miejscowość / region): SRODA SLASKA
Posiadane auto: BRAVO 1.9 TD100 97r 1.6 16v sx 97r
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 21:55
Temat postu:

Re: Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


moj 1.6 plai 6.5l na 100km w trasie w miescie 8l. i jest przy tym kompletnie bezawaryjny zona jezdzi 1.9 TD100 tez nie ma z nim wiekszych problemow choc nie spisuje sie tak jak benzyna pod wzgledem awari ja bym sie osobiscie nie pchal w JTD jak ci padnie pompowtrysk to malo za niego nie zaplacisz,a koncowka wtrysku w TD kosztuje ok. 100zl zalezy jakiej firmy. jeden wtrysk do JTD moze kosztowac 1000-1500zl. a gaz jest tobry w kuchni na pewno nie we fiacie
Powrót do góry
peter25h

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ozorków
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16V/ Fiat marea weekend 2.0
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 23:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Witam, 5 tysięcy to ogólnie nie dużo jak na zakup auta, ale ja za troszkę więcej kupiłem bravę 1.6 z gazem, co prawda zrobiłem parę rzeczy, ale ogólnie śmiga, w rok zrobiłem nim prawie 30 tys km. Jak na krótkie trasy po mieście polecam ten silnik, gaz w niczym nie przeszkadza. Jesli jeździ się z umiarkowna noga nie pali dużo. Co do diesla bardzo polecam JTD, bardzo udane i wytrzymałe silniki, tylko nie wiem czy ta suma starczy na bravo z tym motorem. Także wybór należy do Was. Aha i na pewno nie kupujcie silnika 1.4 12V, wycierają się wałki rozrzadu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 23:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bazej

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytoń
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 15:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


a co powiecie o tym 1.2 czy można za tę kasę kupić dość dobry egzemplarz? Oczywiście nie mówimy o ideale, ale takim żeby jeszcze jako tako wyglądał i silnik nie był zajeżdżony. Z tego co przeglądałem to znalazłem nawet roczniki '99 z przebiegiem w granicach 15otys. Czy taki przebieg to duży jak na ten silnik? jakich napraw można się spodziewać po zakupie takiej sztuki? Co dokładnie sprawdzić? Słyszałem, że silniki są dobre ale z zawieszeniem może być problem czy to prawda? Jeśli tak to co dokładnie przejrzeć? czy stacja diagnostyczna wystarczy?
Powrót do góry
entuzjasta789

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9 JTD CF3 STEEL
Piwa: 0/11
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 18:55
Temat postu:

Re: Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


LOOKAS19822803 napisał:
...i ja bym sie osobiscie nie pchal w JTD jak ci padnie pompowtrysk to malo za niego nie zaplacisz,a koncowka wtrysku w TD kosztuje ok. 100zl zalezy jakiej firmy. jeden wtrysk do JTD moze kosztowac 1000-1500zl. a gaz jest tobry w kuchni na pewno nie we fiacie

JTD i pompowtrysk??? przecież to common rail a nie jakiś TDI wsieśwagena...
Powrót do góry
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Silnik 1.2 16V jest dobry:)Tak samo udana konstrukcja jak 1.6Smile
różnica w osiągach i to dużaSmile
Jeśli takim 1.2 będziesz spokojnie jezdził to nie spali dużo i do normalnego przemieszczania się jest idealny:)Ale jak będziesz nim agresywnie jezdził to spali więcej niż 1.6 i możesz motor w końcu zajezdzić wysokimi obrotami a trzeba dusić gaz w podłogę żeby auto szłoSad
Silnik 1.6 to całkiem inna dynamika,jak masz lekką nogę to nie spali aż tak dużo bo ja na benzynie latam 3 rok i bez stresu jak mi te 8 lub 9 walnie bo ja nim latam nie jeżdżęSmileA zapas mocy jest i nie pocisz się przy wyprzedzaniu:)Zależy jakim się jest kierowcą i czego się oczekuje od auta:)
Ale 1.2 jak najbardziej dobra konstrukcja:))
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System