Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bazej

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytoń
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 09:36
Temat postu:

Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Poczytałem trochę i wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest 1,2, ale na ten niestety za mało kasy. !,4 z kolei wadliwe więc pozostaje 1,6 bądź JTD, ale czy za te pieniądze kupię JTD? Jakich roczników mogę się spodziewać zarówno JTD jak i 1,6 i który lepszy w tej sytuacji? Nie wspomniałem, że samochód jest dla dziewczyny chce jej dobrze doradzić żeby teściowie nie marudzili;) 1,6 potrafi łyknąć jakby kupić za tę kasę benzynę i potem po kilku miesiącach wziąć na raty gaz co Wy o tym myślicie? Co do diesla powiedzcie mi jak to się ma czy za te pieniądze jestem w stanie znaleźć dobry egzemplarz zarówno pod względem silnika jak i karoserii?
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 17:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


jesli benzyna to trzeba sie liczyc z instalacja gazowa bo placenie za 10/100km w miescie to mozna zbankrutowac. Polecałbym 1.9jtd, silnik bardziej wytrzymały, nie awaryjny(moja marea ma 267tys i nei bylo zadnej usterki z silnikiem) diesel tez bedzie brał mniej paliwa - ok 8l w zime, 7l w lato w miescie, na trasie mozna zejsc do 4. Diesel ma tez wiekszy moment obrotowy, bedzie dynamiczniejszy. ogolnie koszty za paliwo 1.6 w gazie i 1.9jtd po miescie beda podobne, ale na trasie wygrywa diesel. Jak dla mnie w miescie rowniez. Pozdrawiam i milego wyboru. A czy dostaniesz dobry egzemplarz to wystarczy tylko poszukac.
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Siema:) diezla za 5 koła dobrego może być ciężko, są na allegro ale co do stanu to bez komentarza:)Na moje 1.6 w gazie będzie ekonomiczniejszy:)
Diezla to poleca się jak ktoś trasy robi,wiadomo nagrzać silnik,wystudzić po trasie by wypadało:)Jak dziewczyna ma nim po mieście latać to ja bym bardziej doradził benzynę:)Diezle nie lubią jak się wsiądzie i bud i się staje i wyłącza i za dwie godzinki znowu wsiadasz i bud i znowu gasisz:)
Jak do polatania to 1.6 Smile
Jak na większe przebiegi to diezel:)
Takie moje skromne zdanie:)
Pozdro:)
Powrót do góry
LOOKAS19822803

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 243
Skąd jesteś (miejscowość / region): SRODA SLASKA
Posiadane auto: BRAVO 1.9 TD100 97r 1.6 16v sx 97r
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 21:55
Temat postu:

Re: Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


moj 1.6 plai 6.5l na 100km w trasie w miescie 8l. i jest przy tym kompletnie bezawaryjny zona jezdzi 1.9 TD100 tez nie ma z nim wiekszych problemow choc nie spisuje sie tak jak benzyna pod wzgledem awari ja bym sie osobiscie nie pchal w JTD jak ci padnie pompowtrysk to malo za niego nie zaplacisz,a koncowka wtrysku w TD kosztuje ok. 100zl zalezy jakiej firmy. jeden wtrysk do JTD moze kosztowac 1000-1500zl. a gaz jest tobry w kuchni na pewno nie we fiacie
Powrót do góry
peter25h

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 75
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ozorków
Posiadane auto: Fiat Brava 1.6 16V/ Fiat marea weekend 2.0
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 23:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Witam, 5 tysięcy to ogólnie nie dużo jak na zakup auta, ale ja za troszkę więcej kupiłem bravę 1.6 z gazem, co prawda zrobiłem parę rzeczy, ale ogólnie śmiga, w rok zrobiłem nim prawie 30 tys km. Jak na krótkie trasy po mieście polecam ten silnik, gaz w niczym nie przeszkadza. Jesli jeździ się z umiarkowna noga nie pali dużo. Co do diesla bardzo polecam JTD, bardzo udane i wytrzymałe silniki, tylko nie wiem czy ta suma starczy na bravo z tym motorem. Także wybór należy do Was. Aha i na pewno nie kupujcie silnika 1.4 12V, wycierają się wałki rozrzadu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Mar 2011, 23:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bazej

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytoń
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 15:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


a co powiecie o tym 1.2 czy można za tę kasę kupić dość dobry egzemplarz? Oczywiście nie mówimy o ideale, ale takim żeby jeszcze jako tako wyglądał i silnik nie był zajeżdżony. Z tego co przeglądałem to znalazłem nawet roczniki '99 z przebiegiem w granicach 15otys. Czy taki przebieg to duży jak na ten silnik? jakich napraw można się spodziewać po zakupie takiej sztuki? Co dokładnie sprawdzić? Słyszałem, że silniki są dobre ale z zawieszeniem może być problem czy to prawda? Jeśli tak to co dokładnie przejrzeć? czy stacja diagnostyczna wystarczy?
Powrót do góry
entuzjasta789

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9 JTD CF3 STEEL
Piwa: 0/11
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 18:55
Temat postu:

Re: Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


LOOKAS19822803 napisał:
...i ja bym sie osobiscie nie pchal w JTD jak ci padnie pompowtrysk to malo za niego nie zaplacisz,a koncowka wtrysku w TD kosztuje ok. 100zl zalezy jakiej firmy. jeden wtrysk do JTD moze kosztowac 1000-1500zl. a gaz jest tobry w kuchni na pewno nie we fiacie

JTD i pompowtrysk??? przecież to common rail a nie jakiś TDI wsieśwagena...
Powrót do góry
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Wto 26 Lip 2011, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno fiata Bravo max 5tys. jaki silnik?


Silnik 1.2 16V jest dobry:)Tak samo udana konstrukcja jak 1.6Smile
różnica w osiągach i to dużaSmile
Jeśli takim 1.2 będziesz spokojnie jezdził to nie spali dużo i do normalnego przemieszczania się jest idealny:)Ale jak będziesz nim agresywnie jezdził to spali więcej niż 1.6 i możesz motor w końcu zajezdzić wysokimi obrotami a trzeba dusić gaz w podłogę żeby auto szłoSad
Silnik 1.6 to całkiem inna dynamika,jak masz lekką nogę to nie spali aż tak dużo bo ja na benzynie latam 3 rok i bez stresu jak mi te 8 lub 9 walnie bo ja nim latam nie jeżdżęSmileA zapas mocy jest i nie pocisz się przy wyprzedzaniu:)Zależy jakim się jest kierowcą i czego się oczekuje od auta:)
Ale 1.2 jak najbardziej dobra konstrukcja:))
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System