Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulo

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend HL 1.2 8V 2001+LPG.
Piwa: 0/7
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 17:43
Temat postu:

rosnący płyn chłodzenia


Problem dotyczy poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym.Na zimnym silniku jest na ,,min'' a w miarę wzrostu temperatury podnosi się pod sam korek.Wentylator i cały układ jest chyba OK.bo się nie grzeje i wentylator się załącza.Zauważyłem też że przy większych obrotach słychać bulgotanie w nagrzewnicy.Może ktoś podpowie czy jest to uszczelka pod głowicą,czy może zapowietrzony układ,albo coś jeszcze innego?
Powrót do góry
sienolot

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 292

Posiadane auto: Fiat Siena 1,2HL +klima
Piwa: 18/3
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 17:51
Temat postu:

Re: rosnący płyn chłodzenia


Odpowietrzyć nie zaszkodzi, tylko pewnie na niewiele sie zda. Najprawdopodobniej UPG.
_________________
Fiat Siena 1,2HL +klima
www.paliosienaalbea.pl
Palio Siena Albea
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 18:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


A płynu ubywa czy dolewasz ? Możliwe że masz nieszczelną nagrzewnicę,łapie gdzzies powietrze i układ się zapowwiatrza,po nocy powietrze zejdzie dlatego jest na min poziom.
Powrót do góry
ZibiSc

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2007
Posty: 181
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 EL 2000r.
Piwa: 7/10
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 19:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


Płyn podniesie się pod korek również w przypadku przegrzania silnika ale głównie podnosi się w przypadku dostania się powietrza - jak pisali przedmówcy.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
kris21290

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawicz, woj. łódzkie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1,2 8V 2002r + LPG STAG4
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


Skoro słyszysz bulgotanie w nagrzewnicy to masz zapowietrzony układ chłodzenia. Na wężach idących od nagrzewnicy jest odpowietrznik. Rosgrzej samochód, ustaw pokrętło ogrzewania na max i lekko odkręć ten odpowietrznik do czau aż przestaną wydostawać się bąbelki i zacznie lecieć płyn po czym zakręć odpowietrznik. Być może czynność tą trzeba będzie powtórzyć kilka razy.
Co do poziomu płynu w zbiorniczku to zawsze po rozgrzaniu silnika poziom się zwiększa jednak nie aż pod korek. Taka sytuacja dzieje się właśnie dlatego, że w układzie jest powietrze i po rozgrzaniu silnika bąbel który się tam znajduje zwiększa swoją objętość na tyle dużo, że powoduje to podniesienie poziomu płynu aż pod korek.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Mar 2011, 20:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 05:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


to już ewidentnie UPG
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 11:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


u mnie jest troche innaczej Smile

jak samochód jest nagrzany, dam ogrzewanie na full w kabinie i przygazuje lekko to słychac takie syczenie bulgotanie jak by ktoś nadepnoł na szlaufa z wodą na podwórku Smile i ubywa mi płynu ale ubytku szukam juz od poł roku Wink (wymienione przewody do parownika, sprawdzone trojniki, wymieniony dolny wąż z bloku silnika bo miał nieszczelności, termostat tez nowy, reszta OK nie ma wycieków nic nie widac) - jak objawia sie branie płynu do silnika ?
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 11:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


yacub10 napisał:
u mnie jest troche innaczej Smile

jak samochód jest nagrzany, dam ogrzewanie na full w kabinie i przygazuje lekko to słychac takie syczenie bulgotanie jak by ktoś nadepnoł na szlaufa z wodą na podwórku Smile i ubywa mi płynu ale ubytku szukam juz od poł roku Wink (wymienione przewody do parownika, sprawdzone trojniki, wymieniony dolny wąż z bloku silnika bo miał nieszczelności, termostat tez nowy, reszta OK nie ma wycieków nic nie widac) - jak objawia sie branie płynu do silnika ?
To proste,zwiększa się poziom oleju który jest zabarwiony cos jak kawa z mlekiem,jeżdzenie z wodą z olejem w silniku grozi jego zatarciem.Uszkodzona uszczelka pod głowicą daje rózne objawy,może przedostawać się woda do oleju,będą wtedy problemy z odpaleniem,spaliny mogą się dostawać do układu,wtedy bulgocze i przegrzewa sie silnik,lub płyn będzie leciał bezpośredni na cylindry i będzie spalany,tzw. kopcenie na biało.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ePaw

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 637
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Palio HL 1,2 73KM 99 NoPb
Piwa: 31/32
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 13:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


Dobrze wyjaśnione, arkko Very Happy. Piwo leci Very Happy.
Powrót do góry
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 18:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


Cytat:
To proste,zwiększa się poziom oleju który jest zabarwiony cos jak kawa z mlekiem,jeżdzenie z wodą z olejem w silniku grozi jego zatarciem.Uszkodzona uszczelka pod głowicą daje rózne objawy,może przedostawać się woda do oleju,będą wtedy problemy z odpaleniem,spaliny mogą się dostawać do układu,wtedy bulgocze i przegrzewa sie silnik,lub płyn będzie leciał bezpośredni na cylindry i będzie spalany,tzw. kopcenie na biało.


u mnie własnie żadnego z tych objawów nie ma Wink oleju dolewam raz na jakis czas ciutke Wink i tak mam w sumie od prau lat - to chyba normalne ze silnik pobiera troche oleju, z odpalaniem nie ma problemów nawet w te mrozy odpalał bez zarzutu, kopcenia na biało też nie ma Smile jedynie nie moge potwierdzić tego ze spaliny dostają sie do układu, ale silnik nigdy nie przekroczył wiecej jak 0,5cm ponad środkową kreske a dokładnie moment włączania wentylatora Smile


PS

może źle opisałem moje bulgotanie po przegazowaniu na ciepłym silniku - słychac to tylko w kabinie z okolic własnie nagrzewnicy Wink ale tak czy siak ubywa płynu, nagrzewnica nie cieknie bo sprawdzałem dywaniki i wykładzine Wink wszystko suche Wink
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sob 05 Mar 2011, 23:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


yacub10 napisał:
Cytat:
To proste,zwiększa się poziom oleju który jest zabarwiony cos jak kawa z mlekiem,jeżdzenie z wodą z olejem w silniku grozi jego zatarciem.Uszkodzona uszczelka pod głowicą daje rózne objawy,może przedostawać się woda do oleju,będą wtedy problemy z odpaleniem,spaliny mogą się dostawać do układu,wtedy bulgocze i przegrzewa sie silnik,lub płyn będzie leciał bezpośredni na cylindry i będzie spalany,tzw. kopcenie na biało.


u mnie własnie żadnego z tych objawów nie ma Wink oleju dolewam raz na jakis czas ciutke Wink i tak mam w sumie od prau lat - to chyba normalne ze silnik pobiera troche oleju, z odpalaniem nie ma problemów nawet w te mrozy odpalał bez zarzutu, kopcenia na biało też nie ma Smile jedynie nie moge potwierdzić tego ze spaliny dostają sie do układu, ale silnik nigdy nie przekroczył wiecej jak 0,5cm ponad środkową kreske a dokładnie moment włączania wentylatora Smile


PS

może źle opisałem moje bulgotanie po przegazowaniu na ciepłym silniku - słychac to tylko w kabinie z okolic własnie nagrzewnicy Wink ale tak czy siak ubywa płynu, nagrzewnica nie cieknie bo sprawdzałem dywaniki i wykładzine Wink wszystko suche Wink
Kolego,sprawdź dokładnie nagrzewnicę,ja miałem taki przypadek ale w cinquecento,węże twarde,bulgotanie w nagrzewnicy,dywaniki suche,a się okazało że nagrzewnica tak pękła że płyn walił na zewnątrz,na początku był mały wyciek,płyn parował,później zaczęło cieknąć.
Powrót do góry
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 00:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


no bede szukał ale musi byc ciut cieplej Smile
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
ToJaLuk

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Ropczyce
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend 1.4+LPG 1997
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 08:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) rosnący płyn chłodzenia


Jak dla mnie to objawy masz identyczne jak u mnie. To bulgotanie w nagrzewnicy to efekt jej nieodpowietrzenia. Szczególnie to było słychać gdy pokrętło temperatury ustawione było w położeniu pośrednim. Kilkukrotne odpowietrzanie nic nie dało i dopiero naprawa UPG rozwiązała sytuację.
Powrót do góry
gadu-gadu
paulo

Dyskutant



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: Fiat Palio Weekend HL 1.2 8V 2001+LPG.
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 12:55
Temat postu:

rosnący płyn chłodzenia


Wszyscy typujący UPG mieli rację.Też to podejrzewałem,ale podjechałem do znajomego mechanika i od razu stwierdził że UPG do wymiany.Dziękuję wszystkim za podpowiedzi-pozdrawiam.
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 12:56
Temat postu:

Re: rosnący płyn chłodzenia


gdzie naprawiasz?? masz dobry zakład??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Układ chłodzenia


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System