Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszjg

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,2 16V '02
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:07
Temat postu:

Żarówki H7


Witajcie, to że wymiana żarówek mijania w naszych stilonach od strony kierowcy jest dość ciekawym przeżyciem - to wiem.
Natomiast zwracam się do was z prośbą: jakie żarówki polecacie?? Czy wymieniać obie jednocześnie??
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


zalezy jaki zarowki nabedziesz. jesli jakies kosmiczne wynalazki 30%+ albo jeszcze ala xenon light to chyba raczej logiczne że dla efektu obydwie.
Ja tam jestem już raczej wiernym userem narvy i wczesniej to tak co rok padały z dokładnością do 2 tygodni. Nie wymieniałem kompletu bo u mnie padała jedna za miesiąc druga a ze obie takie same.
Powrót do góry
brasiek

Dyskutant



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Tak żarówki powinno się wymieniać obie jednocześnie. Ja u siebie mam żarówki Tungsram dobre też są philipsy. Nie polecam za to Osram night breaker przynajmniej jeżeli chodzi o H4 po 6 miesiącach się spaliły więc można przypuszczać że H7 podzielą los siostry, a z racji trudności wymiany ja bym nie zakładał. Generalnie jak będziesz wymieniał to pamiętaj żeby żarnika nie dotykać gołymi rękami. Użyj rękawiczek lateksowych.
Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Stilon ma lampy naprawde dobre. Nawet na standardowej zarówce afekt jest co najmniej dobry a i zywotnosc zadowalająca niz wynalazki.
Kolezanka (wlascicielka golfa 4) kilka razy jechala stilonkiem i stwierdzila ze w jej golfie są znacznie gorsze swiatla a mąz laduje philipsy +30%.
wczesniej mialem philips night z helmutów przywiezione (90 zeta komplet) i jedna poszla po ok 5 miesiecach a i roznicy wielkiej nie bylo.

na pewno roznica jest wielka z zarowkami z biedronki za 9'99 za komplet. testowalem na prawym reflektorze bo latwo i szybko wymienic.
Powrót do góry
robson_robson

Auto Maniak



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość / region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Widze,że nie tylko w Jumperze wymiana żarowki to problem (demontaż lamp) Wink ,kolego z praktyki wiem,że jak były równocześnie założone to jak się przepala jedna to góra do 2 tygodni padnie i ta druga,ale wiadomo Polak to Polak i nigdy nie wymienia tej co jest dobra Wink ,dopiero jak sie przepali ta druga to ją wymienia.Co do jakości to powiem,że kupowałem i te droższe (Philips,Osram) i te zwykłe po 10-12 zł i różnicy w świeceniu nie było,czas świecenia tych droższych i tych tanich mniej więcej taki sam,a więc po co przepłacać.Nie kupuj tylko tych niebieskich co świecą niby jak ksenon bo szkoda twoich pieniędzy,świecą dużo słabiej i bardzo krótko,ja się kiedyś dałem namówić synowi i kupiłem w markecie koło Matexu(wiesz o którym mówię bo jesteś z J.G) i ujechałem na tych żarówkach z J.Góry do Lubina i już chłopaki na CB krzyczeli że nie mam jednego światła.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 23:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


stilo oficjalnie (pytałem) aso za wymianę lewej bierze 130 pln a za prawą 70 pln. ach te procedury.

wg doswiadczenia prawa 2-3 minuty , lewa 3 minuty a jak spadnie sprezynka to 4 minuty. ściąganie dekla ochronnego i ponowne zalozenie w lewym oku opanowalem do perfekcji.

choc lapy mam grube to udaje mi się dostac palcami i włożyc zarówkę, pierwszy raz szczypce a potem to już wprawa z palcami.

po co mam wynieniac dobrą zarowke skoro druga jest taka sama.
Nigdy w czasie 2 tygodniu druga sie nie spalila. byl to przynajmniej miesac. choc cos sie przestawilo
Jedną wymienilem w grudniu (na poczatku) a drugą w lutym.
fakt faktem, na narvie rok wytrzyma.
Powrót do góry
Crossmax

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: STILO 1.9JTD 115KM 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 01:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Co do żarówek to ostatnio wsadziłem Osram Night Breaker Plus.
Fajne świecą, ale maja dwa podstawowe minusy (jak dla mnie):
- cena (płaciłem ok 70 zl)
- żywotność (mi właśnie padła po stronie kierowcy, świeciła 4 m-ce).
Stwierdziłem, że nie warto inwestować tyle pieniędzy.
Znalazłem w pobliskim sklepie Helle w dobrych cenach (podobno lepsze od Tungsram). Jak dla mnie sa to markowe żarówki w przystępnej cenie.
Przymierzam się do:
- Hella Longlife 10-13 zl
- kusi mnie tez Hella Blue Light ok 22 zl. i posiadają homologacje.Maja delikatna niebieska poświatę. Z Narvy podobne żarówki maja napis "NOT FOR USE IN EUROPE".

Co do wymiany, żarówki od strony kierowcy, to można to zrobić w 10 min. ściągając jedynie pokrywę od aku. Pierwszy raz bylem na wymianie w ASO (40 zl do kieszeni serwisanta, dwie żarówki) i widziałem jak to się robi.Nauka nie poszła w las.
Podstawa to odpowiednie narzędzia: szczypce dlugie(ok 30 cm) zagiete pod katem 45 stopni - kupiłem.Przydał sie jeszcze taki chwytak pazurkowy, który kiedyś kupiłem w Leroy Merlin za 5 zl(jest tez na Allegro).
Powrót do góry
gadu-gadu
brasiek

Dyskutant



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślenice
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD Mitsubishi Carisma 1,8 GDI
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 12:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Osram Night Breaker Plus - pisałem o nich wcześniej 6 miesięcy i do wyrzucenia. Zwykłe białe a nie żadne niebieskie szkoda pieniędzy. Co do wymiany to każdy ma własne patenty.
Powrót do góry
kinio37

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tczew
Posiadane auto: fiat stilo 1.9 jtd 2002r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 14:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Polecam Hella long life mocne białe światło trzymają już prawie rok, a dodatkowo tanie w zakupie, wcześniej inne padały co pół roku.
Powrót do góry
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 15:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Też obecnie mam Hella Long Life. 1 już są rok czasu 2 kilka miesięcy. Bardzo zadowolony jestem. Jeden z lepszych stosunków cena/jakość
Powrót do góry
gadu-gadu
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


i ja kiedys dalem sie nabracna te pseuda badziewie ala xenon Smile
masakra - kilka miechow i wymiana

pozniej mialem osramy - niewiele dluzej swiecily a kosztowaly chyba z 8x wiecej za pare

teraz (od ponad roku) mam GE i jestem zadowolony
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 20:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Kto lubi wg."instukcji" to fiat dawał na p. montaż tungsramy(od naszych bratanków -madziarów) Embarassed
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
lukaszjg

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,2 16V '02
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 22:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Dzięki za tak liczne odpowiedzi, podpowiedzi, sugestie. Na pewno będą bardzo pomocne.
Mam jeszcze prośbę, macie może jakieś wskazówki co do samej wymiany, niektórzy z Was piszą o "swoich" technikach. Bo o istniejących dwóch poprzez nadkole oraz ewentualne wyciąganie aku ze skrzynką już słyszałem.
Dzieki wielkie za pomoc Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 08 Mar 2011, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


Razz

mozna sobie polamac jeszcze reke w 2 - moze 3 miejscach Smile
albo ztrudnic jakies dziecko do tej wymiany

a tak na powaznie - niektorzy pisza o wycinaniu kawalka obudowy aku - niestety nigdzie nie widzialem fotek jak mialo by to "ciecie" dokladnie wygladac.
Powrót do góry
morcmarc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 213
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowa Sól
Posiadane auto: Stilo 1.9 JTD 115km 3D '01
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 09 Mar 2011, 00:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Żarówki H7


wymiana zarówek
Co do prawej strony.
miejsca jest malo ale i tak wiecej niz z lewej strony.
Na początku trening palców i pinceta (troszkę wieksza)
Sciągasz wtyczka z reflektora i układasz wiązkę tak aby otworzyć najdalej jak się da klapkę.
Już będzie tyle miejsca aby odpiąć zapinkę i jak będziesz ostrozny to nie spadnie.
Wyciągnąć zarówkę i włozyc nową albo pinceta albo palcami.
Po włożeniu językiem do góry należy trzymając zarówkę sprawdzić czy zarówka jest w prostopadle założona do środka reflektora. Jak widać będzie krzywo osadzoną zarówkę - trzeba poprawić. Zapiąć zapinkę, sprawdzić czy jest dobrze osadzona po czym założyć wtyczkę i zamknąć klapę i podłączyć kabel

mowa oczywiście o światłach mijania.

Prawy reflektor.
Odkręcić osłonę aku.
Odgiąć masę (przewód) i przed odpięciem klapki poprawic wiązkę aby najdalej otworzyc klapkę.
teraz są dwie drogi.
1. Albo wyciągnąc klapkę - wtedy jest więcej miejsca). na autokaciku ludzie troche naklneli jak im ta klapka spadła ze ciężko ją założyć. Cóż, nie spieszyłem się za pierwszym razem tak więc potem nie było z tym kłopotów.
2. albo nie wyciągac klapki ochronnej ale wtedy pomocna będzie pinceta albo inne chwytaki.

Po pierwszej wymianie doszłem do tego jak klapkę założyć i nie męczyć się z tym i ściągnięcie klapki znacznie przyspiesza wymianę żarówki.
reszta już jest taka jak w prawym oku.

powtarzam to się tyczy swiateł mijania.

długie podobnie

a co do halogenów i kierunków to bez rzucania mięsem od razu ściągnąć nadkole i jest dostęp.

To jest mój sposób.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatTipo

48 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatTipo

32 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System