Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 22:08
Temat postu:

JTD problem - swiece, "poranny dymek"


Witam! Jako ze to moj pierwszy post na forum chcialem sie przywitac;) czytam regularnie forum ale dopiero teraz zastniala potrzeba rejestracji i pisania owego posta wiec witam. ale do rzeczy.

chyba jak kazdy posiadacz bravo chce dla swojego dziecka jak najlepiej dlatego mam pare pytan. temat juz napewno troche sugeruje wiec opisze dokladniej.
pierwsze sprawa to ten poranny dymek, gdy auto jest zimne (mowie o biegu jalowym jak przy jezdzie to ciezko sprawdzic ale problem jest napewno mniejszej skali bo w luterku nie widze nic takiego) i przycisnie sie gaz do deski i pozniej puszcze, to no przykro mowic, pojawia sie ciemny dym bardziej o zabarwieniu niebieskim. dym nie pojawia sie w momencie przycisniecia pedalu gazu ale po jego zwolnieniu. gdy przejedziemy sie autem i zlapie odpowiednia temperature to w/w problem nie ma miejsca - spaliny sa czysciutkie. cos to moze byc?? jak usunac problem?

sprawa druga jest kontrola swiec zarowych. wczoraj po zapaleniu auta zauwazylem ze miga ona przez okolo 10 sec (+/-5sec) a pozniej gasnie. wyczytalem ze oznacza to iz swieca jest do wymiany?! i teraz pytanie czy mozna z takim czyms sie normlanie jezdzic? przynajmniej tymczasowo bo auto codziennie jest mi potrzebne. wymiana nastapi tak szybko jak to mozlwe. czy to dymienia ma jakis zwiazek z padnieta swieca??

ostanio tankuje tylko na shellu. wczesniej bliska a jeszcze wczesniej auchan. mysle tez ze tankowanie na auchan tez moglo dac sie we znaki silniczkowi Sad a mozliwe jest takze ze przez zime jakis slabszy sie zrobil, chyba ze ja juz sie tak przyzwyczailem. ma taki dolek kolo 2800 obr ale to tez czytalem ze raczej nie do usuniecia bo wada wrodzona/typowa?!

jesli ktos ma jakas porade czy sugestie prosze o wypowiadanie sie w temacie:)

/profil uzupelnilem Smile
// nie wiem co teraz jest zalozone bo nie sprawdzalem ale do tej pory nawet w najwieksze mrozy -18 nie bylo najmniejszych problemow z rozruchem Smile


Ostatnio zmieniony przez japan dnia Pon 10 Mar 2008, 00:44, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


Na wstępie uzupełnij swój profil o miasto i auto.
Świece musisz wymienić jak najszybciej! To bardzo ważna sprawa żeby przepalało Ci właściwie ropę. Dobrze by było, a właściwie jest to zalecane żeby od razu wymienić kable wysokiego napięcia.

Dobre świece to podstawa - nie kupuj innych jak NGK.

Co do reszty niech wypowiedzą się inni - ja diesla nigdy nie miałem, ale jest tu parę osób co mogą Ci pomóc...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rubyp

Debiutant



Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 01:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


witam.w silnikach diesla nie wystepuja kable wysokiego napiecia jak w silnikach bezynowych,pozatym swieca w tych silnikach w zasadzie potrzebna jest do odpalenia silnika(pozniej nastepuje tzw. samozaplon przez sprezenie paliwa)co do wymiany to radze ci wymienic swiece najlepiej wszystkie.a co do dymienia moze wtryskiwacze zaczynaja sie "konczyc"
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 11:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


W dieslach nie ma kabli WN? Rolling Eyes na pewno? To jak są zasilane świece?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tu125

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 163
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Wielunia (Łódzkie)
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12v 97r.Rover 400 1.4 75 km.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 11:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


adam-as napisał:
W dieslach nie ma kabli WN? Rolling Eyes na pewno? To jak są zasilane świece?



No co ty przecież w dislu nie ma swiec zaplonowych ani żadnych kabli wysokiego napięcia świece sa ale żarowe świece tylko do podgrzania przy odpaleniu.No co ty nie wiedziales o tym.Jest pompa wtryskowa.Pózniej w cylindrach sprerzana jest mieszanka i nastepuje samozapłon.To ciekawe że nie wiedziałeś.Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 11:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 11:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


hehe, a co ja wyglądam jak bym diesla kiedyś miał? Laughing
Tak poważnie nigdy diesla nie miałem więc wybacz moją ograniczoną wiedzę na ten temat Wink
Specjalnie tymi silnikami i konstrukcją też się nie interesowałem bo diesel mnie w ogóle nie wciąga...
Jak by nie było - uważam że świece trzeba wymienić koniecznie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 15:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


Po pierwsze i najważniejsze Exclamation Kto pozwolił Ci "gazować" zimny silnik diesla Question Po prostu ten niebieskawy dymek to spalony olej. Silniki JTD, nawet nowe, palą olej zwłaszcza gdy jest on zimny i po mocnym naciśnięciu gazu.
Nic z tym nie rób i oszczędzaj zimny silnik JTD. Napisałeś, że jak jest ciepły to nie dymi więc wszystko jest w porządku

A odnośnie tej migającej kontrolki to radziłbym się upewnić na 100% że masz uszkodzone świece, ponieważ mam takie miganie (od czasu do czasu) w swoim ducato i w ASO powiedzieli mi że jest to sygnał działania świecy płomieniowej podczas pracy silnika.
Nie wiem czy u Ciebie jest świeca płomieniowa, czy masz uszkodzone świece żarowe ale wiem na 100% że zanim kupisz i wymienisz jedź na komputer i się upewnij bo części elektroniczne nie są tanie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 19:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


marowsky napisał:
Po pierwsze i najważniejsze Exclamation Kto pozwolił Ci "gazować" zimny silnik diesla Question Po prostu ten niebieskawy dymek to spalony olej. Silniki JTD, nawet nowe, palą olej zwłaszcza gdy jest on zimny i po mocnym naciśnięciu gazu.
Nic z tym nie rób i oszczędzaj zimny silnik JTD. Napisałeś, że jak jest ciepły to nie dymi więc wszystko jest w porządku


nigdy nie gazuje(co rozumiesz pod ty pojeciem?) jak jest zimny.. poprostu ostanio zauwazylem ,ze taki fakt mial miejsce , podczas wyjezdzania z garazu musze dac troche wiecej gazu zeby wyjechac Smile jak jezdze na zimnym czy cieplym nie przekraczam 2,5k bo po co wiecej Smile pisze ze dymi po poprosty mysle ze za bardzo!? wczesniej chyba nie bylo az tak mocnego efektu. jutro jestem umowiony na wizyte w serwisie boscha bedziemy widziec co oni na to Smile

co do swiec wczesniej nic nie mrugalo Smile
Powrót do góry
misiakkk

Dyskutant



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): RYBNIK
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.9JTD GT 1999
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 10 Mar 2008, 22:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) JTD problem - swiece, "poranny dymek"


tak po krotce to stwierdzilbym ze moga to byc uszczelniacze zaworow ale jak mowisz ze na rozgrzanym silniku problem znika to raczej nie masz sie co przejmowac
generalnie mam podobny problem tylko jeszcze musze zerknac jak to u mnie dokladnie jest jak silnik sie rozgrzeje, dam znac Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
marowsky

Dyskutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2008, 10:31
Temat postu:

Re: JTD problem - swiece, "poranny dymek"


japan napisał:

i przycisnie sie gaz do deski i pozniej puszcze, to no przykro mowic, pojawia sie ciemny dym bardziej o zabarwieniu niebieskim.


To miałem na myśli Smile

w zasadzie to u mnie ducato przy zimnym silniku dymi tak od nowości
Powrót do góry
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2008, 19:13
Temat postu:

Re: JTD problem - swiece, "poranny dymek"


marowsky napisał:
japan napisał:

i przycisnie sie gaz do deski i pozniej puszcze, to no przykro mowic, pojawia sie ciemny dym bardziej o zabarwieniu niebieskim.


To miałem na myśli Smile

w zasadzie to u mnie ducato przy zimnym silniku dymi tak od nowości


o tym pisze bo szukajac po necie i przewalacjac tematy ktos pytal "czy dymi ci ja wcisniesz pedl do oporu?" dlatego sam taki test zrobilem. nie czekalem az silnik nabierze max obrotow...

EDIT: narazie napewno do wymiany jest przepływka.na serwisie boscha powiedzieli 400pln.. Neutral ten problem z kontrolka to nie jest zwiazany z swiecami tylko z czymś innym mowili mi ale juz nie pamietam dokladnie jutro sie jeszcze do nich wybieram.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System