Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) wymiana osłony przegubu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
turystaAZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Fiat Dukato kamper 1988 poj.1,9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 17:07
Temat postu:

wymiana osłony przegubu


Witam wszystkich użytkowników forum.
Co trzeba zdemontować aby wymienić osłonę przegubu .
Tego tematu nie mogę jakoś znalezć na forum.
Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
marcinm89

Dyskutant



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ducato 244 2.8 JTD ; Passat B5 1.8 APT
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) wymiana osłony przegubu


kolego jaki przegub ? ten przy kole czy od strony skrzyni ??

sam mam ten problem, wiec na poczatek musisz miec podnosnik - na lewarku tego nie wymienisz Smile luzujesz nakretke ktora jest przykrecany przegub do piasty ( ta duza przy kole) pozniej odkrecasz kolo i caly zacisk hamulca, dolny drazek kierowniczy i wtedy popros o pomoc kogos - kolega bedzie ''odciagal'' piaste a ty wyciagasz przegub z piasty , trzeba miec troche sily przy tym, pozniej lekkim zdecydowanym ruchem wybijasz przegub z polosi - ja tak zrobilem, jedni wola wyciagnac cala poloske masz wtedy lepszy dostep

oczywiscie wybijasz gumowym mlotkiem co by nie uszkodzic przegubu... pozniej czyscisz przegub i polos, dajesz nowy smar i oslone... na polosi bedzie zabezpieczenie w postaci pierscienia co by poloska nie wyleciala z przegubu... troche przy tym jest roboty... dobry mechanik zrobi ci to w 30 min. ciebie moze to zajac 2 godziny, pamientaj zanim ruszysz ktora kolwiek z srub dobrze jest je popsikac czyms ala WD 40 - zebys nie zerwal

Wazne aby czesci byly prawidlowe.... jak bedziesz kupowal to mow na jakich kolach masz te ducato na 15'' czy 16'' przy 16'' przegub jest o 1.5 cm wiekszy wtedy ci oslona nie wejdzie jak bedziesz mial zla...

przepraszam za brak polskich literek - mam niemiecki uklad klawiatury

jesli popelnilem gdzies blad , niech koledz poprawia

Pozdrawiam
Powrót do góry
turystaAZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Fiat Dukato kamper 1988 poj.1,9
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) wymiana osłony przegubu


marcinm89

Dziękuję koledze za odpowiedz,ale zanim doczekałem się na odpowiedz a sezon za pasem,zakasałem rękawy i zrobiłem bez podpowiedzi.Otóż w podpowiedzi którą kolega poleca jest jeden błąd,ja zdjąłem piastę bez odkręcania siłownika. Nie wiem jak jest z rozmiarami kół 15 czy 16 ale nikt mnie nie pytał o rozmiar kół przy zakupie osłon.Wiem tylko że przy DUKATO10 z roku 1988 potrzebna jest opaska uniwersalna do osłony piasty,ponieważ ta ściskana nie mieści się w piaście a próby dogięcia młotkiem kończyły się rozpięciem opaski.

z poważaniem
turystaAZ
_________________
turystaAZ
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System