Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) wymiana osłony przegubu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
turystaAZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Fiat Dukato kamper 1988 poj.1,9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2011, 17:07
Temat postu:

wymiana osłony przegubu


Witam wszystkich użytkowników forum.
Co trzeba zdemontować aby wymienić osłonę przegubu .
Tego tematu nie mogę jakoś znalezć na forum.
Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
marcinm89

Dyskutant



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: ducato 244 2.8 JTD ; Passat B5 1.8 APT
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 18:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) wymiana osłony przegubu


kolego jaki przegub ? ten przy kole czy od strony skrzyni ??

sam mam ten problem, wiec na poczatek musisz miec podnosnik - na lewarku tego nie wymienisz Smile luzujesz nakretke ktora jest przykrecany przegub do piasty ( ta duza przy kole) pozniej odkrecasz kolo i caly zacisk hamulca, dolny drazek kierowniczy i wtedy popros o pomoc kogos - kolega bedzie ''odciagal'' piaste a ty wyciagasz przegub z piasty , trzeba miec troche sily przy tym, pozniej lekkim zdecydowanym ruchem wybijasz przegub z polosi - ja tak zrobilem, jedni wola wyciagnac cala poloske masz wtedy lepszy dostep

oczywiscie wybijasz gumowym mlotkiem co by nie uszkodzic przegubu... pozniej czyscisz przegub i polos, dajesz nowy smar i oslone... na polosi bedzie zabezpieczenie w postaci pierscienia co by poloska nie wyleciala z przegubu... troche przy tym jest roboty... dobry mechanik zrobi ci to w 30 min. ciebie moze to zajac 2 godziny, pamientaj zanim ruszysz ktora kolwiek z srub dobrze jest je popsikac czyms ala WD 40 - zebys nie zerwal

Wazne aby czesci byly prawidlowe.... jak bedziesz kupowal to mow na jakich kolach masz te ducato na 15'' czy 16'' przy 16'' przegub jest o 1.5 cm wiekszy wtedy ci oslona nie wejdzie jak bedziesz mial zla...

przepraszam za brak polskich literek - mam niemiecki uklad klawiatury

jesli popelnilem gdzies blad , niech koledz poprawia

Pozdrawiam
Powrót do góry
turystaAZ

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Fiat Dukato kamper 1988 poj.1,9
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) wymiana osłony przegubu


marcinm89

Dziękuję koledze za odpowiedz,ale zanim doczekałem się na odpowiedz a sezon za pasem,zakasałem rękawy i zrobiłem bez podpowiedzi.Otóż w podpowiedzi którą kolega poleca jest jeden błąd,ja zdjąłem piastę bez odkręcania siłownika. Nie wiem jak jest z rozmiarami kół 15 czy 16 ale nikt mnie nie pytał o rozmiar kół przy zakupie osłon.Wiem tylko że przy DUKATO10 z roku 1988 potrzebna jest opaska uniwersalna do osłony piasty,ponieważ ta ściskana nie mieści się w piaście a próby dogięcia młotkiem kończyły się rozpięciem opaski.

z poważaniem
turystaAZ
_________________
turystaAZ
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System