Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NBGKINOMYSZ

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZduńskaWola
Posiadane auto: PANDA MULTIJET 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2008, 23:07
Temat postu:

Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Witam !
Mam pytanie wybitnie skierowane do posiadaczy fiatów Panda Multijet.
Czy silniki waszych samochodów rano po odpaleniu pracują głośniej niż później gdy się już rozgrzeją? Nazwałbym to charakterystycznym dosyć głośnym klekotaniem.W zasadzie im zimniej tym głośniej.Bardzo podobny klekot wydają z siebie starsze modele silników Mercedesów.
Samochód ma dopiero 2 lata i 79.000 km przebiegu.
_________________
Fiat Pana 1.3 Multijet
Prawda jest jak [cenzura]-każdy ma swoją
Powrót do góry
gadu-gadu
sztygr

Dyskutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawka
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 MultiJet
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2008, 23:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


moj ma 2 lata i niecale 40tys. km przebiegu i tez klekocze jak bociany na wiosne Smile
Powrót do góry
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Mar 2008, 00:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Klekotanie występuje zawsze jak jest zimny silnik - ciesz się, że nie masz diesla z 1990 roku - tam klekocze cały czas (rozgrzany, czy nie). Najważniejsze by Ci nie klekotał po osiągnięciu temperatury roboczej. Wtedy jest coś nie tak.
A szczerze powiem Wam, że ten multijet jest i tak cichszy od diesli z grupy VW. Z drugiej strony musi być cichszy - mamy commonraila, VW do niedawna tylko pompowtryskiwacze.
Powrót do góry
gadu-gadu
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 09:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


edgar85 napisał:
Klekotanie występuje zawsze jak jest zimny silnik - ciesz się, że nie masz diesla z 1990 roku - tam klekocze cały czas (rozgrzany, czy nie). Najważniejsze by Ci nie klekotał po osiągnięciu temperatury roboczej. Wtedy jest coś nie tak.
A szczerze powiem Wam, że ten multijet jest i tak cichszy od diesli z grupy VW. Z drugiej strony musi być cichszy - mamy commonraila, VW do niedawna tylko pompowtryskiwacze.



Niby racja ze MJ jest cichszy od grupy VW ale jak porówna sie do innych CR to juz nie jest tak wesoło.
Powrót do góry
gadu-gadu
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 12:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Tu się zgodzę - ale silniki jtd fiatowskie też nie grzeszą kulturą pracy. Niby ten diesel od Pandy był robiony razem z GM, ale jak widać więcej Fiat miał do gadania:D
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 12:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sztygr

Dyskutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawka
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 MultiJet
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 12:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


teraz 1.3 multijet, ten co mamy w pandach jest wkladany do hybrydowego opla jako generator do ladowania akumulatorow Smile wiec GM tez ma swoj nie maly wklad w tych silnikach, ale klekot nie jest taki straszny, wiadomo ze diesel ma swoj charakterystyczny dzwiek. mi akurat ten klekot sie podoba Smile
Powrót do góry
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 13:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Z tym wkładem to żartuję - musiało być 50/50 kosztów - inaczej GM nieźle by za to zapłacił. Sztygr, powiem Ci że zawsze byłem wielkim fanem benzyn - i tylko to uważałem za jedyne możliwe rozwiązanie - niemniej kupiłem diesla - bo w ofercie był najszybszy (nie mówię o 100HP, bo nie chcę by mi silnik palił 10l w mieście - a gazu na milion procent nie założę). Powiem Ci, że jestem bardzo zadowolony - nie jest super cichy ani głośny, jest OK.
A poza tym, masz rację - klekot ma swój urok:D
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 14:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Zepsuję Wam tą "romantyczną" rozmowę Wink :
Jak "charczący klekot" silnika może mieć swój urok? Nie lubię przez to diesli i właśnie przez ten dźwięk nie mogę się do nich przekonać.
Ostatnio jechałem niby cichym Turanem i dalej słyszałem ten klekot.
Nic nie zastąpi cichutkiej pracy benzyniaka...

edgar85 - piszesz że gazu nie założysz na "milion procent" - opierasz to na swoich doświadczeniach czy kolega kolegi tamtego kolegi mówił? Wink
Pytam bo wielu już sie zapierało, a teraz cieszą się instalacją, więc jak słyszałeś że gdzieś ktoś tamtędy owędy koło komendy to wiesz jak to jest...
Ludzie dużo mówią... mało robią.. Twisted Evil
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
jarkom73

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


a ja powiem tak ja mialem suzuki swift z gazem Landi Renzo co prawda suzuka przejechala oklo 200 tys km i skonczyl sie silnik powiedzialem ze wiecej gazu charakterystyka spalania gazu jest inna niz benzyny skoro silnik jest przystosowany do benzyny to niech jezdzi na benzynie a na GAZ TO JEST DOBRA KUCHENKA I JUNKERS sam osobiscie ma MultiJeta i jestem z niego zadowolony wlasnie dlatego kupilem pierwsza Pande diesla w Czestochowie co do stukow jest to normalne im zimniejszy silnik tym glosniejsza praca ale jak sie rozgrzeje to juz jej prawie nieslychac polecam stronke www.ceramizer.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 16 Mar 2008, 22:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


adam-as napisał:
Zepsuję Wam tą "romantyczną" rozmowę Wink :
Jak "charczący klekot" silnika może mieć swój urok? Nie lubię przez to diesli i właśnie przez ten dźwięk nie mogę się do nich przekonać.
Ostatnio jechałem niby cichym Turanem i dalej słyszałem ten klekot.
Nic nie zastąpi cichutkiej pracy benzyniaka...

edgar85 - piszesz że gazu nie założysz na "milion procent" - opierasz to na swoich doświadczeniach czy kolega kolegi tamtego kolegi mówił? Wink
Pytam bo wielu już sie zapierało, a teraz cieszą się instalacją, więc jak słyszałeś że gdzieś ktoś tamtędy owędy koło komendy to wiesz jak to jest...
Ludzie dużo mówią... mało robią.. Twisted Evil



poza dzwiękiem silnika i ciężkim rozgrzewaniem sie reszta przemawia za dieslem. Miałem samochód z instalaja gazową i nie pisz głupot kolego ze gaz to jest super a diesel jest beeee

jarkom73 napisał:
a ja powiem tak ja mialem suzuki swift z gazem Landi Renzo co prawda suzuka przejechala oklo 200 tys km i skonczyl sie silnik powiedzialem ze wiecej gazu charakterystyka spalania gazu jest inna niz benzyny skoro silnik jest przystosowany do benzyny to niech jezdzi na benzynie a na GAZ TO JEST DOBRA KUCHENKA I JUNKERS sam osobiscie ma MultiJeta i jestem z niego zadowolony wlasnie dlatego kupilem pierwsza Pande diesla w Czestochowie co do stukow jest to normalne im zimniejszy silnik tym glosniejsza praca ale jak sie rozgrzeje to juz jej prawie nieslychac polecam stronke www.ceramizer.pl



jakos w te caramizery nie wierzą!
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 03:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


A nie mówiłem że popsuję romantyczną atmosferę klekotania? Laughing

vito79 człowieku wyluzuj i nie przejmuj się tak bardzo sprawą, ale nie musisz mnie obrażać że piszę głupoty typu diesel bee a gaz super ok? Przeczytaj jeszcze raz mojego posta zanim się uniesiesz, to może zobaczysz że nic takiego nie pisałem.
Mam świadomość że silniki diesla mają wiele zalet, ale pisaliśmy o dźwięku, a o gaz zapytałem kolegę bo zwróciłem uwagę na Jego "milion procent".
Czytaj zatem czego sprawa dotyczy zanim się wypowiesz bo to trochę nie na temat.
Jak chcesz o tym pogadać przejdź na PW, ponieważ nie chciałbym żeby temat klekotania zamienił się w temat o gazie więc nie drążmy tematu, choć mógłbym sporo na ten temat powiedzieć - jednak nie w tym rzecz...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
KiMCIO
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 753
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myślibórz
Posiadane auto: Renault Megane Grandtour 1,5 DCi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 08:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Ja bym chętnie kupił Pandziocha w multijetcie, ale mnie niestety na to nie stać Sad AUta te są zbyt drogie jak na moją kieszeń..może kiedyś....jak będą miały 300 tys. najechane Sad


Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Mar 2008, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Kumpel 500tys zrobił lanim 1,6 16V na gazie na nauce jazdy i samochód dalej jeździ (oprócz sprzęgła i 2 parowników nie zrobił nic przy silniku). Ja tez jeżdżę na gazie w swoim dużym aucie, ale Pandy żony nie poprzerabiam ze względu na nieopłacalność (za 4 lata zrobiła 19500 km). Dobra instalacja + fachowa obsługa to gwarant bezproblemowej jazdy Very Happy
Powrót do góry
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2008, 00:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


adam-as napisał:
A nie mówiłem że popsuję romantyczną atmosferę klekotania? Laughing

vito79 człowieku wyluzuj i nie przejmuj się tak bardzo sprawą, ale nie musisz mnie obrażać że piszę głupoty typu diesel bee a gaz super ok? Przeczytaj jeszcze raz mojego posta zanim się uniesiesz, to może zobaczysz że nic takiego nie pisałem.
Mam świadomość że silniki diesla mają wiele zalet, ale pisaliśmy o dźwięku, a o gaz zapytałem kolegę bo zwróciłem uwagę na Jego "milion procent".
Czytaj zatem czego sprawa dotyczy zanim się wypowiesz bo to trochę nie na temat.
Jak chcesz o tym pogadać przejdź na PW, ponieważ nie chciałbym żeby temat klekotania zamienił się w temat o gazie więc nie drążmy tematu, choć mógłbym sporo na ten temat powiedzieć - jednak nie w tym rzecz...



1. zawsze jestem wyluzowany
2. po co pytasz o gaz skoro to wątek o dzwieku diesla
3. łaczysz moja posty mimo ze są skierowane do innych osób ( nie rozumie po co opcja cytuj jest w takim razie na tym forum
4. mozliwe ze dązysz do jakiejs tam perfekcji na forum w twoim rozumieniu ale licza sie głosy userów inaczej ciegle beda tu pustki - niestety
liczba osób majacych jako takie pojecie o pandzie jest tu mizerna wiec nie odstarszaj tych co maja coś do powiedzenia
5. mam nadzieje ze nie usuniesz tego co napisałem.
6. mam nadzieje ze wiesz co znaczy EOT moderatorze


EOT

MOD:
Odpowiedź dla vito79 przesyłam na PW
Powrót do góry
gadu-gadu
edgar85

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 Multijet 2007 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2008, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Panda 1.3 Multijet - klekotanie


Ok, OK - już w porządku - bo będzie podobnie jak ze mną i Vitorem:D
Vito, pamiętaj - moderator ma zawsze racjęVery Happy
Żartuję Laughing
Gazu nigdy nie założyłem - jedynie byłem zmuszony użytkować. Nie uważam tego za super rozwiązanie - owszem ekonomiczne.
Nie zauważyliście, nigdzie nie jest to tak rozpowszechnione jak w Polsce - to gazowanie. Zgodzę się, że jak się zainwestuje i znajdzie się porządny warsztat - to jest szansa by było OK.
Kiedyś diesel klekotał zawsze - teraz klekot jest tylko jak jest zimny.
Jechałeś touranem - zależy którym, jak używanym - to on ma pompowrtyski - jest to wyraźnie głośniejszy silnik niż zwykły diesel w common railu...
KIMCIO, błagam nie kupuj żadnego samochodu co ma nakulane 300tkm i było jeżdżone po PL - szansa, że ktoś serwisował porządnie to auto przez 5 lat ostrego jeżdżenia jest zerowa:D
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System