Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) przedni fotel - demontaż



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
S1.6HL98

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 HL 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Mar 2011, 21:37
Temat postu:

przedni fotel - demontaż


Mam problem z wyjęciem przedniego fotela (kierowcy) w Sienie (1998). Do podłogi "rurkę konstrukcyjną fotela" przytrzymują dwie wygięte "nakładki "(pałąki). Śruby mocujące od góry te nakładki odkręcają się bez problemu ale dolna ich część tkwi w podłodze i mimo, że dają się poruszać nie mogę nic z nimi zrobić i nadal blokują tę rurkę. Jak je przesunąć, wysunąć (na pewno nie wyginać) a może wychylić, aby można było odblokować ww. rurkę i wyjąć fotel? Jaki jest na to magiczny sposób (gdzie podważyć, w jaką stronę pchać, naciskać, ile siły włożyć itp.)? Jakie jeszcze mogą być niespodzianki przy wyjmowaniu (demontażu) fotela? Prawdopodobnie puściły spawy (?) mocujące tę rurkę do pozostałej konstrukcji fotela. Czy ktoś już spawał i jakie problemy z tym związane? Można to wykonać bez rozbebeszania pokrycia? Czekam niecierpliwie na podpowiedzi praktyków (mam już dosyć bujania się na fotelu jak na koniu na biegunach).
Powrót do góry
sienolot

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 292

Posiadane auto: Fiat Siena 1,2HL +klima
Piwa: 18/3
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 09:00
Temat postu:

Re: przedni fotel - demontaż


Odkręcasz te śruby z przodu i przesuwasz fotel do przodu.
Wtedy ładnie wychodzi z mocowania.

Z tyłu masz takie ograniczniki które nie pozwalają na wyciągnięcie fotela z szyn więc musisz je "sklepać".
_________________
Fiat Siena 1,2HL +klima
www.paliosienaalbea.pl
Palio Siena Albea
Powrót do góry
S1.6HL98

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 HL 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 11:37
Temat postu:

Re: przedni fotel - demontaż


sienolot napisał:
Odkręcasz te śruby z przodu i przesuwasz fotel do przodu.
Wtedy ładnie wychodzi z mocowania.

Z tyłu masz takie ograniczniki które nie pozwalają na wyciągnięcie fotela z szyn więc musisz je "sklepać".


Dzięki za podpowiedź, ale na razie nie w tym rzecz Smile. Widać w typie mojej S jest inny sposób mocowania z przodu. Problem w tym, że samo odkręcenie śrub nic nie daje, bo nadal nie mogę uwolnić "rurki" z objęć uchwytów ("kabłąków") przytrzymujących ją do podłogi. Pierwsze próby odchylenia do góry/przodu na razie nie powiodły się (podobno powinno tak się zrobić). Jak na razie nie doszedłem jeszcze do etapu wyjmowania fotela i nie "nadziałem" się na ograniczniki (jeszcze ich nie zlokalizowałem).
Powrót do góry
abrams

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 85


Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 14:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) przedni fotel - demontaż


a to ciekawe -ten inny sposob mocowania
zrob foty
i probuj jak koledzy pisza chyba ze u ciebie jakis poprzednik dokonal modyfikacji
Powrót do góry
sienolot

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 292

Posiadane auto: Fiat Siena 1,2HL +klima
Piwa: 18/3
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 21:01
Temat postu:

Re: przedni fotel - demontaż


Szarpnij po odkręceniu śrub fotel mocno do przodu i lekko do góry. MUSI wyjść.
_________________
Fiat Siena 1,2HL +klima
www.paliosienaalbea.pl
Palio Siena Albea
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 21:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
S1.6HL98

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 HL 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 21:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) przedni fotel - demontaż


abrams napisał:
a to ciekawe -ten inny sposob mocowania
zrob foty
i probuj jak koledzy pisza chyba ze u ciebie jakis poprzednik dokonal modyfikacji


hmm, nie mam w pobliżu innej Sieny lub Palio (np. z mojego rocznika), aby zobaczyć jak tam są mocowane fotele; jedynym poprzednikiem był producent (chyba, że dealer wzmocnił mocowanie fotela do podłogi Laughing ).
Powrót do góry
S1.6HL98

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 HL 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2011, 21:26
Temat postu:

Re: przedni fotel - demontaż


sienolot napisał:
Szarpnij po odkręceniu śrub fotel mocno do przodu i lekko do góry. MUSI wyjść.


dzięki za podrzucanie pomysłów; zakładając, że będę miał tyle mocy aby wyszarpnąć z wnętrza cały fotel to i tak pozostanie przy podłodze ta nieszczęsna "rurka" przymocowana do podłogi dwoma obejmami. Rurka ta jednak jest niezbędnym elementem konstrukcyjnym fotela (podtrzymującym i mocującym do podłogi z przodu fotel). Muszę znaleźć jakiś sposób aby uwolnić "rurkę" z objęć tych "blaszek".
Powrót do góry
S1.6HL98

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6 HL 16V 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Mar 2011, 21:40
Temat postu:

Re: przedni fotel - demontaż


sienolot napisał:
Odkręcasz te śruby z przodu i przesuwasz fotel do przodu.
Wtedy ładnie wychodzi z mocowania.

Z tyłu masz takie ograniczniki które nie pozwalają na wyciągnięcie fotela z szyn więc musisz je "sklepać".


Uwaga: ZROBIONE ! Twoje rady bardzo się przydały a zwłaszcza ta o ogranicznikach. Kolejność powinna być taka: 1. fotel na maxa do przodu, 2. odkręcenie śrub, 3. zdjęcie nakładek (uwaga - jeżeli ich się nie wyjmie to mogą wpaść do środka), 4. sklepanie tylnych ograniczników, 5. wajcha do góry i mocno do tyłu (uwaga: nie zgubić plastykowych nakładek), 6. wyjąć fotel z autka Laughing , 7. odkręcić plastykowy boczek, 8. zdjąć z siedziska pokrycie z gąbką (idzie bardzo łatwo a jeszcze łatwiej zakłada się), 9. i .... łapiemy się za głowę, że blacha siedziska jest taka cienka (zdecydowanie za cienka!!). Co było? Ta przednia rurkowa "noga" (przymocowana do podłogi dwoma śrubami i na niej opiera się siedzisko) połączona jest z siedziskiem zawiasikami. Ale nie one pękły tylko blacha powyżej (to chyba jakiś błąd konstrukcyjny). Zesapawane to zostało migomatem i ... zobaczymy gdzie następnym razem popęka. Może konstruktor nie przewidział, że jak siedzi się na fotelu odsuniętym na maxa, to tam działają inne siły (a może nie wolno tak ustawiać fotela:shock: )? Potem wszystko zostało poskładane i fotelik wsunięty. Ponieważ ograniczniki bdb sklepałem, to już ich nie "odklepię" - czym je zastąpić (a może nic nie robić?). Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Powrót do góry
stonejro

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: WandaSiena 1.4 EL
Piwa: 2/7
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) przedni fotel - demontaż


kurza stopa, ale motania... w 1.4 bez problemów wyjmowanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System