Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DeathAngel1105

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 09:53
Temat postu:

Wada fabryczna ABSu.


Fiata Panda do nr nadwozia 797330, wyprodukowanych w Polsce od czerwca 2003 roku do listopada 2006 roku mogą mieć wady fabryczne. W Tym zakresie mieści się 31 000 samochodów sprzedanych w Polsce wyposażonych w system ABS. Wadliwa centralka ABSu może stworzyć zagrożenie dla osób podróżujących tym samochodem.

Chodzi o złącza centralki ABS, na które może dostawać się może dostawać się woda z solą i innymi środkami chemicznymi wysypywanymi na drogi. Obecność wody może doprowadzić do zwarcia, a w skrajnym przypadku - do zapalenia się izolacji wiązki przewodów. Wada może wystąpić w pojazdach wyposażonych w ABS.

Fiat Auto Poland prowadzi bezpłatną akcję serwisową wadliwych modeli.
W moim przypadku wymieniono mi centralkę przy okazji gdy odstawiłem samochód do serwisu po kolizji. Sam nawet nie wiedziałem o tej akcji, lecz poinformowano mnie przy odbiorze samochodu, że wadliwa centralka została wymieniona.

Sprawdźcie swoje miśki;)
Powrót do góry
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 10:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


kolego akcja serwisowa zaczeła sie rok temu.
Powrót do góry
gadu-gadu
sztygr

Dyskutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawka
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 MultiJet
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 10:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


Oni nie wymieniają wadliwych centralek, zakładają tylko izolacje na przewody i przykrywają kopułką plastikowa ABS. Te operacje mają uchronić nasze systemy ABS przed wodą. Wiem bo bylem przy tej operacji jak u mnie robili "wymianę" Smile
Powrót do góry
DeathAngel1105

Debiutant



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 11:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


Mnie przy tym nie było... Powiedzieli że wymienili może było to konieczne bo całe przednie zawieszenie mi wymieniali po tym jak gość mi przód roztrzaskał. Ja tak jak mówiłem dowiedziałem się przy okazji, nie siedziałem w tym i nie śledziłem komunikatów, ale napisałem o tej sprawie, bo na tym forum zapewne jest sporo osób, które o tym nie wiedząWink

Dzięki za cenne uwagi, pozdrawiam;)
Powrót do góry
sztygr

Dyskutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawka
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 MultiJet
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 11:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


a i jeszcze jest jedno, byc moze powinien byc o tym nowy watek, ale wymieniaja tez wadliwe przewody paliwowe, nie wiem ktorych modeli to dotyczy, ale moja panda zakupiona w listopadzie 2005r. miala ten problem i przewody zostaly wymienione Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 11:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
vito79

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 11:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


sztygr napisał:
a i jeszcze jest jedno, byc moze powinien byc o tym nowy watek, ale wymieniaja tez wadliwe przewody paliwowe, nie wiem ktorych modeli to dotyczy, ale moja panda zakupiona w listopadzie 2005r. miala ten problem i przewody zostaly wymienione Smile



Dotyczyło to MJ wymieniali jeden przewód paliwowy idący od filtra do pompy
Powrót do góry
gadu-gadu
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


sztygar, centralki w pandzie są a raczej były wymieniane na nowe z wkładką silikonową uszczelniającą złącze centralki dodatkowo jest montowany zestaw osłon centrali i wiązki przewodów , akcja nadal trwa jednak pand w których centrale nie zostały wymienione jest mała ilość .
Powrót do góry
skype status
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 20:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


sztygar , jeśli byłeś podczas wymiany i centralka nie została wymieniona to serwis jest do odstrzału , hamulce to poważna sprawa , napisz do fiat auto poland o przebiegu kampanii wymiany centrali abs , pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
sztygr

Dyskutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawka
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 MultiJet
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 21:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


byłem przy "wymianie" centralki abs... ASO dostawalo piekną paczuszke z FIAT AUTO POLAND wyposazona wlasnie w te elementy o ktorych napisalem. nic wiecej jak oslony uwrazliwionych elementow na wode Smile

i to nie jest wina ASO, tak wygladala kampania Fiata.

nie moja wina, ze akurat widzialem co sie z tym dzieje, ale wlasciciel ASO akurat jest (powiedzmy) moim moze nie bliskim znajomym, ale znajomym. Fiaty robilem zawsze u niego, nigdy mnie nie oszukal, ale za to pieniedzy jak to ASO wzial Smile

Raz tylko przejechalem sie do innego ASO (i to swoja Pandzia) i wiecej nie pojade. Mimo kawek, netu i innych dodatkow, zaplacilem wiecej, a dostalem mniej Smile
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 21:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


w tej paczce powinna znajdować się centralka abs - czarny element wielkości paczki papierosów , dolny i górny element osłony zespołu abs , osłona gumowa zespołu abs , gumowa zatyczka do nadkola , czarna folia osłona wiązki centrali abs , nakrętki , śruby do zamocowania centrali abs
Powrót do góry
skype status
sztygr

Dyskutant



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawka
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 MultiJet
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 09 Mar 2008, 22:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) Wada fabryczna ABSu.


ja mialem tylko gorna oslone centralki abs i kilka izolacji na przewody elektryczne, moze cos wielkosci paczki do papierosow bylo, ale nie zwrocilem bynajmniej na to uwagi Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System